Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 23.06.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Lancia Delta 2 1.6isнови  
АвторAngel (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 14:23



Zdraveite,
Reshih da si kupia Lancia Delta 2 i namerih takava
Mojete li da mi kajete podrobnosti za dvigatelia, okachvane, razhod ......
Priemam vsiakakvi komentari dobri i loshi

10x predvaritelno



Тема Re: Lancia Delta 2 1.6isнови [re: Angel]  
АвторAries (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 20:26



Mi az sym dovolen, edna godina ne sym ia pipal, gradsko 10-11, izvyngradsko zavisi, no okolo 7-8, vnimavai vse pak po dupkite...Spored men niama da syjaliavash...

btw:prigotvi se da dolivash maslo, harchi po okolo 200 do 300 grama na 1000 km.(fabrichno)



Тема Re: Lancia Delta 2 1.6isнови [re: Angel]  
АвторMladen (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 13:16



Карам Ланча Дедра 2.0 16 V от 4 г. Всички мотори са добри, но 1,6 е неподходящ според мен. Твърде бавен е. Относно разхода не очаквай рекорди по икономичност. Моята ланча е 139 коня и дава 12-13 л. в града, но и аз обичам да си я настъпвам. Извънградско съм ги докарвал на 7 л. , но при скорост не повече от 120 км./ч.
Окачването е по-добро за моделите Дедра-Делта произведени след 93 г. Поддръжката не е скъпа, но се пази от части ментета.
Тарси кола с есктри.



Тема Re: Lancia Delta 2 1.6isнови [re: Angel]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 23:51



Значи имам Делата-1.6 на 75коня и се представя чудесно,като за такъв двигател се представя отлично,достатъчно пъргава е,ако искап да летиш се ориентирай към по-голям мотор,по нежно по дупките и много късмет.Успех!!!

Аааааа забравих-градски разход(много хора няма да повярват) от 6.5 до 9л.
извън градско 8-10л.



Тема Re: Lancia Delta 2 1.6isнови [re: Ивo]  
Автор DeltaGT (непознат)
Публикувано20.10.04 10:24



Abe za razhoda nqma kakvo da se zablujdavame... ne e ot nai-ikonomichnite avtomobili!:) No kato za 75kc vyrvi mnogo ... blagodarenie na dobre podbrana skorostna kutiq i kysa 5-a .... pri 90km/h imash 3000-3200 oborota/min !:) No obezshumqwaneto kompensira. Izvyngradsko mi gori okolo 8/100 gaz pri dobro karane 140-160. V grada e mnooogo otnositelno no 12/100 gaz!:) Zа benzin... kakvo e tova???:)



Тема Re: Lancia Delta 2 1.6isнови [re: DeltaGT]  
АвторDelta ll (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 14:35



Кажи нещо за модел/марка газова уредба и сервиза в който я сложиха ?
Ако е удобно сподели и приблизителна цена на уредбата с поставянето.
имам Delta 1.6 L.E. 75 коня и се колебая за газта.
Има ли проблем с моноинжекция ?

Предварително благодаря за инфото .. ще е ценно ;)))



Тема za ivoнови [re: Delta ll]  
Автор nas ™ ()
Публикувано20.10.04 20:35



Аааааа забравих-градски разход(много хора няма да повярват) от 6.5 до 9л.
извън градско 8-10л.


Пич, аз карам същата Делта, сигурен ли си че няма грешка в разхода на градско??? А и как правиш на градско по-нисък разход от извън градското?




Тема Re: Lancia Delta 2 1.6isнови [re: Delta ll]  
Автор DeltaGT (непознат)
Публикувано20.10.04 21:27



еййй ядосах се.... изписах си писалото ... и взе че ми се затри постинга!!!! Е малко да ми мине и пак ще го напиша!:)
Междувременно драсни от къде си колега!:)



Тема Re: za nasнови [re: nas ™]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 22:25



Здарсти колега-значи обяснявам точно:като купих Делтата беше с развалена ламбд-сонда-не съм я засичал тогава колко точно гори но градско с климатрон беше около 8.5л.Смених си сондата(на никой не го пожелавам-160лв.-180лв. на бош 4ри кабелна) и след това я засекох.За градско-пълня резервоара,карам и дапълвам пак,когато карам до 2500 оборота и превключвам на следващата скорост-разход 6.5л 7.0л,а що се отнася за извън градското-там ми гори повече за6тото до сега не е карана със скорост 80-100км/ч,просто се кара през повечето време(разбира се ако пътя позволява) 120-150км/ч,ти сам знаеш какви са оборотите при тази скорост и мисля че вече сам можеш да си отговориш на въпроса за извън-градския разход.
А що се отнася до градското когато се кара нормално до 3000-4000 оборота около 8.5 литра,а режешли я вече отива и доста по нагоре.Мисля че дадох горе долу ясни обяснения и те разбирам защото и моите познати,които имат също Ланчи и те така реагираха в началото и това си е нормално.Всичко добро ти желая!!!Успех!!!



Тема Re: Lancia Delta 2 1.6isнови [re: Delta ll]  
Автор DeltaGT (непознат)
Публикувано20.10.04 23:22



Mashinkata stava super na gaz!:)
Ima fabri`na plochka za tozi monoinjection! Pod injectiona ima edna debela garnitura koqto se maha i na neino mqsto se postavq plochkata ... napravo si zaspiva na mqstoto!:)
Syveta mi e ili sam ili s nqkoi priqtel koito razbira ot tokove da napravite el. instalaciikata za gazovoto. Pisnalo mi e da se zanimawam s piklivite avtomatichni kluchove koito predlagat gazarite!:)
Eto i shemata, kakto vijdash e elementarna:


Obqsnqwam.... Izpolzva se modula za upravlenie na benzinovata pompa i za upravlenie na gazta!:) Znaesh che ako podadesh kontakt i ne zapalish, el. pompata spira... Ta tova ti trbva i za upravlenie na gazta... S dve releta i edno CK kluche + malko kabeli i umenie si gotov!:) Vyprosniq kabel kym pompata minava po leviq prag na kolata...
Ako ima neqsnoti pitai...
Sega sveja informaciq za cenite....
S MONTAJ NA PRIQTEL MU VZEHA 340 LV. (el. chastta si beshe svyrzana ot men), izparitelq EMEGAZ (Italianski) ... i az sym s takyv ... nqmal sym problemi.
V obshti linii samo da ne e turski izparitelq!:)

Mtaka sega za problemite!:) Ako ne se sloji elementaren emulator na lambda sondata (10Lv.) , rabotata na benzin se vloshava s vremeto do pylen otkaz na kolata da se dviji!:) Lekuva se s otkachane na akumulatora za poveche ot 20 min. sled montaj na emulatora nqmam grija.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.