Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:15 02.07.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема maslo za Dedrata  
Автор racer666 (Dedra 1.6 i.e.)
Публикувано13.09.04 15:13



Ei hora da vi pitam sega zna4i otkade i kakvo maslo da si kupq za moita italianka
(Dedra 1.6 i.e.),
4e gorkata ve4e napravi 2500km v BG,a o6te e s italianskoto maslo s koeto si doide i tova za6toto dosega otlagah re6enieto na problema ot edna strana za6toto nqmah vazmojnost i precenih 4e Olio-to ne e tolkova 4erno :)
pyk i mnogo me e strah ot mentetata deto gi prodavat. taka 4e - help.kajete kakvo da vzema i ot kade.

10x predvaritelno.



Тема na kolko km eнови [re: racer666]  
АвторGesha (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 23:33



na kolko hiliadi ti e kolata i kak kara6 parji6 li ia mnogo ili si po spokoen 6ofior??
Spored men nai dobre e Selenia, VS, Tutela. zavisi ot gornite ne6ta nai evtino 15 w40 e VS-a a e dobro



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: racer666]  
Автор Aries (™)
Публикувано14.09.04 00:04



Selenia Gold 10W40



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: Aries]  
АвторDelta_fan (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 08:30



аз си въобразявам, че понеже Selenia Gold 10W40 - не е масово, нямат интерес да го фалшифицират - а дали е така?



Тема Re: na kolko km eнови [re: Gesha]  
Автор racer666 (Dedra 1.6 i.e.)
Публикувано14.09.04 09:13



ami kolata e na 165 000km i ob6to vzeto q karam normalno,ama ot vreme na vreme me izbivat 4iviite i po4vam da i davam dosta zor :))



Тема Re: na kolko km eнови [re: racer666]  
АвторGesha (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 11:55



Ami 6tom e na tolkova kilometri Selenia-ta otpada (spored men) za6toto 6te ti har4i pove4ko maslo a ako ne ia vkarva6 v kriti4ni oboroti 4esto to VS 15w40 spored men 6te ti e ekstra. hem ne e skapo a i i az si mislia 4e niamat interes da go fal6ificirat. Lo6oto e 4e go spirali ot proizvodstvo i 6te go zamestiat s niakakvo novo



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: Delta_fan]  
Авторpaco (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 12:22



az karam s MoBIL 15x40 superM .kolata e dedra 2.0 i na 1000 km zdravo karane har4i okolo 50 gr maslo digna se naliaganeto ot 4 na 6 bara a i podobritel na CUCLO za obez6umiavane na klapanite i po-goliama platnost na dwigatelia slagah



Тема Re:нови [re: Gesha]  
Автор racer666 (Dedra 1.6 i.e.)
Публикувано15.09.04 13:30



merci za consultaciqta.a koi go pravi tova VS? dosega ne bqh go 4uval i ot kade v Sf moga da si kupq?



Тема Re: na kolko km eнови [re: Gesha]  
Авторgochev (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 16:18



Kolegi,
i az karam wse o6te s VS, no ne e 15W40, a 20W50 /lancia 1.6 i.e./; predi dwa dni obikolih moq rajon/drujba/ da tyrsq sy6toto i - c; ako nqkoj znae kyde w momenta moje da se nameri to4no VS, molq da spodeli; 6te mi se da pokaram o6te malko sys staroto i zatowa tyrsq da doleq; iskah da popitam i o6te ne6to; 4uh za dobawki za po-tiha rabota na klapanite; nqkoj moje li da spodeli ne6to konkretno?
Blagodarq!
Lek i bezawarien!



Тема Re: na kolko km eнови [re: gochev]  
Авторpaco (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 10:36



И на мен ми чукат клапаните .В Shell бензиностанцийте продават добавка за масло Cyclo Oil&transmision additives cerna kutiq vi6 www.cyclo.com struva 15lv.



Тема Re: na kolko km eнови [re: paco]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано21.09.04 23:44



VS EUROPA se kazwa masloto
proizwodstwo na SELENIA
prodawa se na ul. Oborishte 95 w Sofia
diga ti se nalqganeto na masloto shtoto sigurno dobawkata sgystqwa masloto, pone az taka si mislq ili se nasloqwa na lagerite na kolqnowiq wal i lufta namalqwa
slagajte masla SL kategoriq samo!
ne sa skupi, a sa dosta po-izdyrjliwi



Тема 10w40 ili 15w40?нови [re: KPEMATOP]  
Автор racer666 (Dedra 1.6 i.e.)
Публикувано27.09.04 23:02



ok mersi za infoto,no ti kakvo 6te kaje6 za Dedra na 165000km 10w40 ili 15w40,mineralno ili polusintetika?



Тема Re: 10w40 ili 15w40?нови [re: racer666]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано27.09.04 23:38



Абе колега ти вярваш ли, че Дедричката ти е само на 165000??? Ако е така, то би следвало, че моята трябва да е на 187000 реални (също 1.6). Е като продължим с тази логика бих продължил да карам с 10w40, макар че не знам на колко по 100 000 ми е колата. Засега не тече отникъде... Така че наливай полусинтетика и ако текне, е ясно че не си за нея ;-)



Тема Re: 10w40 ili 15w40?нови [re: mariobg]  
Автор racer666 (Dedra 1.6 i.e.)
Публикувано28.09.04 09:57



:) za vqrvane - ne vqrvam,ama ima 6ans ako ne sa q vrytnali v Italy o6te.ina4e si te4e ot garniturata pod tqloto na razpredelitelniq val,ama ne e mnogo.kakto i da e 10x za saveta



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: Delta_fan]  
Авторmaistor4eto (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 21:30



mom4eta clagaite castrol magnetik 10w40 i karaite spokoino



Тема Re: 10w40 ili 15w40?нови [re: racer666]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано29.09.04 00:55



Точно това имах предвид и аз. Моята я купих уж на 133000 още беше с италиянските номера, но това абсолютно нищо не значи!!! Но аз продължавам да я карам със Селения Голд и не бих казал, че имам грижи заради което. А за тази гарнитурка не се коси струва точно 3-ри лева. Гадното е че доста се разглабя за да я смениш. Но ако не сменяш ремъка и оптяжната ролка е за 2 часа работа ;-)



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: maistor4eto]  
Авторslavi (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 09:37



S GLAVNI BUKVI " ne si kopuvai garnitura ot 3 lv. tia e kartonena i za nikav hui nestava oste pove4e 4e e mn.mn. tanka i ot tam ti padat hlabinite na klapanite .Ima garnitura koiato e 8lv. i e 4erna s celofan ot ednata strana tia e to4no tolkova debela kolkoto e i originalnata slagas ia i vsi4ko si e kakto si triabva. A za masloto-stom si minal 2500 triabva da si zabeliazal dali i kolko ti gori ako ne e pove4e ot 250gr. moje da se mprobvas s 10w no ina4e niama smisal a i po kniga ia davat s 15ka pak i tia si cocka masalce kolkoto i da e dobra . Ima edin tanak moment mejdu 10ka i 15ka nari4ase "maslen klin"i uj za po hubavo s 10iatka izliza 4e e po zle slagai 15ka i nese plasi, vij ako si mangizlia zimata mojes da si ia karas s 10ka.:)))))))) prdlagam ti castrol protektor plus ili ako iskas sega si sloji magnetik i bez tva zimata idva no si opravi te4ovete 4e magnetika si e cifra. A seleniata i az ia probva ho da ti kaja nesam dovolen moje da ne e falsiva koeto naistina e mn. veroiatno no kakav e smisala kogato ne e hubava.Are kasmet



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: slavi]  
Автор racer666 (Dedra 1.6 i.e.)
Публикувано30.09.04 11:01



mai mai 6te si vzema Selenia ili VS 15w40 da go probvam,a garniturata 6te q ostavq za po kysno za6toto ne te4e mnogo.za 3000km ot sredata na skalata na pry4kata padna na 1/3ta.koeto mai zna4i 4e ne go gori mnogo 6tom i izhvyrlq po malko :)



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: slavi]  
Автор Pioneer (2.0 ie LS)
Публикувано30.09.04 13:51



Много ми е интересно как установяваш дали едно масло е хубаво или не? /В смисъл да си доволен или не от него/
-Бързо потъмнява или бавно?
-Колата много бързо го харчи?
-Тракат ти повече клапаните постоянно или при палене?
-Двигателя работи на по-висока температура?
какви са ти критериите?



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: slavi]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано30.09.04 15:40



Ами може и да съм сбъркал с предният си пост, но аз лично си купих такава гарнитура за 3-ри лева, от магазин "Сеат/Фиат/Ланчия" на Симеон 212Б, и беше черна 100%, не съм сигурен за фолито дали го имаше. Смених си я сам преди около 2 месеца и нещо и досега не е протекла. Разтоянието на клапаните е същото, като преди смяната. За Селенията незнам какво не ти е харесало, но не си единственият, колегата Нас_ТМ също не го харесва, аз не мисля че е лошо, но в интерес на истината откакто имам този автомобил карам само със Селения и не съм сипвал друго, за да мога да кажа дали с другото е по-добре или по-зле. Разходът на масло ми е до 500 мл на 10 000 км, според това дали са градско или магистрала. Определено си хапва повече на магистрала особенно ако си над 4000 оборота



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: mariobg]  
Авторslavi (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 09:58



abe tuka v plovdiv za 3 leva prodavat edna garnitorka hartiena ama tanka ta 4aki prozira vednaj slojih takava stoto neznaeh za 4ernata. ta svaliam az starata gledam abe dosta si e po debela ot novata ama ia slojih , i kvo tekna oste po iako mi mnogo iasno tia kato vesnik i are v drug magazin i tam mi vadiat 4ernata"krasota" i aide pak razglobiavai , a znaete 4e dosta si e rabotata ta gi psuvah 3 4asa dokato ia napravia no novata zaspa. A pri vas triabva da e dosta evtino stom sastata tuka e 8 a tam 3. A za masloto neznam seleniata kato4ili mi obrazuvase pove4e kondenz v odusnika no takai ne razbrah kolko gori kato sam s nei stoto smeniah garnituri na kartera i to pak dva pati zaradi pak edna skapana garnitura i taka i ne i razbrah kolko gori. No na studen dvigatel kato ia zapalia i s seleniata mi tropkase niakoi klapan sega sam na 8000 km s kastrol protektor i nego 4uvam tva trakane i niakaksi po mazno se varti pustia motor s tva maslo mai e po tih ,moje i da si vnushiavam no mi haresva.Niamam nisto protiv seleniata prosta tarsia koe ste mi pasne nai dobre.ama kastrola mai pak mi go gori pove4e za 8000km sam dolial 800grama baia si e.Абе при мен има несто гнилило триабжа да жи задам един вапрос.



Тема Re: maslo za Dedrataнови [re: Pioneer]  
Автор racer666 (Dedra 1.6 i.e.)
Публикувано03.10.04 14:33



След всичките ви савети и дискусии по темата отидох до магазина на ул.Оборище и си купих VS Europa 15w40 и ще го слагам .Колкото до критериите за хубаво масло просто ми се иска да да не го гори много и да не стане по шумен двигателя.А че ще потъмнее - ясно.Ако бях на газ да седи светло, ама не съм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.