Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 10.06.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема няколко ?-анови  
Авторvitamin (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 13:06



Здравеите колеги/по автомобили де/!Както знаете имаме една чудесна Делта 2 /1.6 /16в.Имам няколко ?-а: 1/Лоста за скоростите прескърцва при превключването им/много е стегнат,няма луфтове/.Може ли да се смаже там не6то ,че ме дразни! 2/Когато карам на включен климатроник чувствам как колата предърпва.Това нормално ли е да се усе6та ? 3/Какво трябва да е налягането в гумите/стандартни 14 цола<ми6лен енерджи,ако е от значение>/ 4/Мигача,които е на бронята в ляво е пукнат и ако знае някои каде да го намеря,нека да каже!



Тема Re: няколко ?-а [re: vitamin]  
Автор nas ™ ()
Публикувано02.09.04 15:24



Здравей колега, не съм ти честитил красавицата, безаварийно да си я карате
Лоста за скоростите може да се смаже, има няколко ябълковидни връзки(колена) в двигателния кош които имат нужда от смазване през определено време иначе трият на сухо и се износват. Аз лично моите първо ги пръскам със спрей WD 40 и след това мажа с грес. Същата процедура може да направиш и като откопчаеш маншона който покрива скоростния лост и да смажеш ябълката. След това раздвижваш лоста и си ОК.
За климатроника не мога да кажа нищо сменял ли си консумативи - бензинов/въздушен филтър, свещи ??
Гумите аз ги помпам на 2.2 атмосфери 185/60/14 размер
А за мигачите - мойте и двата са счупени (така я купих) , но цената им е солена от 38 до 42 лв на брой. В един магазин ми обещаха че след месец ще докарат по - евтини и ще взема и на теб един, (на теб ти трябва ляв, но като гледаш колата от пред или като си вътре в купето??? )



Тема Re: няколко ?-анови [re: vitamin]  
Автор Aries (™)
Публикувано02.09.04 21:39



nas™ ti e otgovoril na povecheto vyprosi, makar che lichno az moite gumi gi dyrja na 2.0, (vypreki, che po knijka davat 2.2)
za klimata:znachi normalno e da ti pridyrpa samo vednyj, kogato vkliuchi kompresoryt.
kogato se vkliuchva ima edno edinichno chukane na elektromagnitnia syedinitel, ako chuvash tova chukane prez niakolko sekundi i ti pridyrpva kolata, tova oznachava, che ima problemi sys samia klimatronik, ili nisko naliagane na freona ili loshi el.vryzki ili nesto drugo...
dokolkoto znam ot HF HPE pri vkliuchvane na kompresora, procesoryt izmenia podavaneto na gorivo, moje i ot tova da e, ama az lichno se symniavam...
Lichno pri men beshe ot freonyt...



Тема Re: няколко ?-анови [re: nas ™]  
Авторvitamin (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 08:02



Много благодаря!Ще смажа тези работи още днес.Иначе мигача е този от страната на шофьора-е,ще трябва да се черпим !



Тема Re: няколко ?-анови [re: Aries]  
Авторvitamin (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 08:25



Сменил съм филтър и ремък от консумативите.Предърпването се усеща наи -добре на малки предавки,когато се кара с малко газ.То всъщност е слабо и не е от работата на двигателя,а по-скоро от неговото затормозване от нещо.Иначе имам и 190-яткаМБ и там не се усеща такова предърпване,но е с климатик, а не климатроник.Явно нещо не е съвсем в ред и ще потърся причината.Благодаря много за съветите!



Тема Re: няколко ?-анови [re: Aries]  
Авторvitamin (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 08:47



П.С.Не е от процесора със сигорност,защото когато колата е на место и вкл/изключвам климатроника,оборотите се колебаят само за момент и заковават на около 900.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.