Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 26.04.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ОТНОСНО ГАЗОВА УРЕДБА!  
Авторнoвak (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 11:27



Имам отскоро Lancia Dedra 1,8 i.e. LE, 105 коня (1993). Колата ми харесва много, удобна е и вози хубаво, и естествено я настъпвам здраво – 130-180 на магистралата, а пък и в града и без чак толкова настъпване ми харчи средно 10-11 л. Както минавам по 1200 до 1500 км средно на месец, отиват много пари за бензин. Нямам никаква представа за предимствата и недостатъците на газовите уредби и макар, че прочетох доста мнения по въпроса из форумите, не мога да се ориентирам, защото съм лаик. Бихте ли ме ориентирали за слагането на газова уредба (АГУ) на колата? Не мога да си позволя да сложа газов инжекцион, защото нямам 1500 лв. в момента. Къде има сигурен сервиз, да ми направят добре уредбата и каква марка да ми сложат – BRC, Lovato или друга и въобще подходящо ли е да се слага обикновена газова уредба на пълен инжекцион? Казаха ми, че с АГУ обикновено се прецаквала след време ламбдовата сонда и на бензин ще ми харчи още повече, ако реша да я карам по този начин – вярно ли е и това необратимо ли е? Все пак не искам да пада и мощността на колата в резултат на слагането на АГУ-то. Един познат ми каза, че всъщност това можело да не се получи ако се остави отворен някакъв винтил или клапан, дето пропуска газта (не разбирам от двигатели нищо), като така ще ми харчи малко повече газ, но няма да губи мощност. Аз по принцип обаче нямам представа колко харчи една кола на газ – например 1,8, и колко ще спестявам на 1000 км ако я карам на газ. Благодаря предварително за всички идеи и съветите.



Тема Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ОТНОСНО ГАЗОВА УРЕДБА!нови [re: нoвak]  
АвторDelta_fan (Нерегистриран)
Публикувано16.08.04 08:50



Temata sme ia obsajdali predi. Mariobg e mnogo dovolen ot negovoto gazovo az ne!
Доколкото аз разбрах :
- ако колата ти е пълен инжекцион - нормално газово трудно се регулира
- ако си с пласмасови колектори - рискуваш да ти гръмнат - а те са скъпи /нови/ и цялата икономия ще отиде за тях!
- качестото на газта често е лошо и при градско каране разхода понякога скача рязко
За марките изпарители и т.н. прочети форума АГУ - макар че там мненията са противоречиви.
Като си купих италианска кола спестих 1000 -1500 лв. е сега ще ги давам периодично за бензин - аз така се успокоявам



Тема Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ОТНОСНО ГАЗОВА УРЕДБА!нови [re: нoвak]  
Автор 4oko (новак)
Публикувано23.08.04 12:38



аз карам дедра 2.0 89г. направил съм я на метан с обикновенна (не пълен газов инжекцион ) уредба и съм много доволен. А разликата между метана и пропана е само в първоначалната инвестиция и икономията в последствие , сега изминавам 100км. в софия за 4.20 лв. на пропан го правех за 11лв. така че не се притеснявай а просто избери добър севиз и си сложи или ловато или брц аз съм много доволен от брц то но има извесна доза субективизъм защото продавам точно тази марка само че метанови уредби

безавариен път на всички




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.