Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 02.06.24 
Автомобили
   >> Lancia
*Кратък преглед

Тема колко масло е нормално да горинови  
Авторpif (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 13:20



имам ланча 1.6 и доливам литар 15-40 на 10хиляди км. нормално ли е или да се стриаскам? кое е по добре с кастрол протектор плюс ли да я карам или сас селениа както я дават по книга?



Тема Re: колко масло е нормално да горинови [re: pif]  
Авторintegrale (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 00:20



normalnoe edin motor da gori 100gr. na 1000km dori tova go davat na novite motori,karaisi kolata s tova maslo



Тема Re: колко масло е нормално да горинови [re: integrale]  
АвторPepko_Bepko (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 22:12



V normite si.



Тема Re: колко масло е нормално да гори [re: Pepko_Bepko]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 21:49



Не знам колко е нормално но между 2 смени на маслото не доливам изобщо. Просто не ми се налага. Карам Типо с мотор 149.С2.046



Тема Re: колко масло е нормално да горинови [re: Mитko]  
Автор Aries (™)
Публикувано27.07.04 21:53



Lancia po princip gi praviat da poharchvat po malko maslo...Znachi v moiata servizna knijka pishe 0.3 l. / 1000 km., tolkova si i gori...
Inache mai Selenia Gold 15/40 e nai-optimalnoto...



Тема Re: колко масло е нормално да горинови [re: Aries]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано28.07.04 12:38



Praw si kolega 4e si pogoriavat, pone po kniga, zavisi mnogo kak ia karash , ako ne padash pod 3000-4000 oborota, move i nad 1 litar na 10000 da doleesh, pone na men taka mi se slu4i minalata godina kato hodih do Viena... Ama magistrali znaesh kak e...

p.s. A ti si v greshka za Selenia Gold, ne e 15w40, a e 10w40 polusinteti4no, nisto 4e pishe na nego syntetic ;-) Tova ne e zaiazdane, a prosto uto4nenie...

Priaten den i do sabota na srestata...



Тема 10w40, ;), a za hidravlikata?нови [re: mariobg]  
Автор Aries (™)
Публикувано28.07.04 20:58



10w40, estestveno, , moia greshka, i e polusintetika, da....no sym chuval ottuk ottam, che sled 150-170 000 km. veche ne e preporychitelno da se kara s nego...Ama az ne rabiram, ...
A ia mi kaji za hidravlikata s koe e nai-dobre, stoto az slojih predi vreme Elfmatic za avtomatichni skorosti (chervenata boza), ama nesto ottogava nasam ne sym mnogo dovolen.



Тема Re: 10w40, ;), a za hidravlikata?нови [re: Aries]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано29.07.04 00:44



Здрасти приятел,относно хидравликата по принцип се слага масло за автоматични скоростни кутии,както си направил ти(по принцип се слага червено масло от този тип).Що се отнася до марката Селения те също имат хидравлично масло(няколко типа-червено,зелено,синкаво и мисля,че имаша още един вид.На моята й сложих ESSO за автоматични скоростни кутии(червено) горе долу бива.Чао



Тема Re: 10w40, ;), a za hidravlikata?нови [re: lvo]  
Автор Capoeira ()
Публикувано30.07.04 13:36



Masloto na hidravlikata na kolko hiliadi se smenia za6toto moeto ve4e 50000 ne sum go pipal i ne znam kakuv e cveta pri mene otdavna e tumno cherno



Тема Re: 10w40, ;), a za hidravlikata?нови [re: Capoeira]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 14:45



По принцип не трябва да е тъмно черно,така че бих те посъветвал да си го смениш,особено ако преди това не си го сменял ти,има вероятност от както това е кола да не е сменяно.На мен ми взеха два лева за труд и около 10-12 за маслото,не ти трябва повече от литър,защото системата ти поема около 700-800грама.Внимавай-при смяна задължително трябва да ти обезвъздушат хидравликата.Успех!!!!!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.