Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 18.05.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема диагностиканови  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано26.04.04 08:45



Интересува ме софтуер за диагностика на автомобили, ако някой има идея от къде може да се намери ще съм му много благодарен.



Тема Re: диагностиканови [re: Pioneer]  
Автор hf hpeМодератор (italian car fan)
Публикувано26.04.04 20:45



това при фиат е доста голям проблем понеже могат да се диагностицират само през диагностичнат букса
софтуера на фиат е много скъп - около 10 000 евро

предлага се и от други фирми но пак е много скъпо



Тема Re: диагностиканови [re: hf hpe]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано26.04.04 22:09



Mале страшно било, предлагат ми такива букси за няколко марки автомобили, но не прдполагах че е толкова скъп. Исках да разбера има ли смисъл изобщо да се пазаря за тях.
Имаш ли представа в Италсервиз или във Вантотрейд дали могат да тестват автомобила по такъв начин или само с обикновен стенд работят?
Колкото и пъти да съм ходил там все си оставям колата и после си я взимам отвън.
10х за инфото



Тема Re: диагностиканови [re: Pioneer]  
Автор hf hpeМодератор (italian car fan)
Публикувано27.04.04 16:25



вантотрейд имат такъв компютър но не им е обновяван софтуера откакто не са дилъри

в иатл сервиз карат на старата система която представлява един тестер (специално на фиат) в който се пъхат карти за различните модификаций и модели наколите



Тема Re: диагностиканови [re: hf hpe]  
Авторmladen@finansoft-bg.com (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 11:37



На "куплунга" за диагностика са изведени сигнали от компютъра на колата, производителите (еле европейските) си пазят в тайна протокола, по който обменят данни. Ако се разровиш по интернет, ще намериш много публикации на ентусиасти, за съжаление не българи, които са копали здраво по темата. Има и дезасемблирани ROM-ове на компютри, ако това ти говори нещо. Ако имаш късмет някой да е публикувал нещо като за твоя модел автомобил/компютър, може задачата ти да се сведе до запояване на няколко транзистора или 1-2 чипа, лаптоп и теглене на free софтуер.

Голям проблем за мене беше идентифицирането на компютъра на моята таратайка: етикета почти не се четеше. Ползвай ключови думи от етикета на компютъра и търси по интернет кои автомобили/модели имат същия.

За четене на кодовете на алармите при по-старите машини трябва с кламер да се окъсят две жици от куплунга, тогава лампата "check engine" (или както там се казва) почва да мига и изрежда всички грешки.



Тема Re: диагностиканови [re: mladen@finansoft-bg.]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано28.04.04 11:50



Благодаря ви много за инфото.
По всичко личи че е над възможностите ми, поне на този етап.



Тема Re: диагностика [re: Pioneer]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано13.05.04 09:31



Ето това май е интересно и не е толкова скъпо :-)




Редактирано от Pioneer на 13.05.04 09:56.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.