Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 17.06.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Индикатори?  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 12:11



Здравейте!
Имам Ланча Делта 1.6 gtie, но нямам книжка към нея, а пък съм и жена на всичкото отгоре, така че не задълбавам кой знае колко в подробности. Стига ми колата да върви, и съм щастлива.
Има обаче нещо, което винаги ме е човъркало като въпрос, а вие 100 на 100 сте компетентни да ми отговорите. Имам ... сигурно са 8 броя... индикаторни лампички - за вода, за спирачки, и т.н. И за масло, ама имам чувството, че за масло са 2 индикатора:
- един, дето изглежда като лампата на Аладин (или като нисък и дебел чайник)
- още един, който прилича на щека, от която капва капка
И двата ли са за маслото? Ако да, защо са 2?

Сигурно умирате от смях, ама ще съм ви благодарна, ако ме просветите в тези детайли на италианската мисъл



Тема Re: Индикатори?нови [re: Lucky]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано30.04.04 12:58



Това което прилича на щека е за нивото на маслото в картера и това си светва с повод и без повод. Например когато спреш на наклон или запалиш преди да се е стекло маслото още в картера - светва На нея може да не и обръщаш много внимание ако си проверила нивото със щеката, виж другата лампа ти е за налягането на маслото тя ако ти свети при запален двигател
е много лошо трябва да я погледне майстор.
Успех



Тема Re: Индикатори?нови [re: Pioneer]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано30.04.04 13:10



Много благодаря! Значи правилно съм си мислела...
Да, понякога като паркирам на наклон, и после ми свети лампата на тази щека. Иначе маслото ми е на горна граница на пръчката, и си стои от доста време там, така че не ми беше съвсем ясно защо светва отвреме-навреме.
Сега вече съм спокойна и ще го приемам като поредната особеност на тази кола...



Тема Ами другите индикатори?нови [re: Pioneer]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 10:21



Като се загледах в тези индикатори по-внимателно, установих, че все още не всичко ми е ясно.
- Този, които е едно кръгче с пунктирани чертички около него, е за спирачките, нали?
- Съседния в ляво - кръгче с удивителна, той за какво е?
- Буркан с вода с перка в него - температура на водата, ама къде?
- Термометър, потопен в "море" - пак сигурно температура на водата, ама пак къде?
- Едно такова, като правоъгълник, ама с липсваща 1/4, като там стърчи една чертичка - масло на скоростите ли е?
Това е засега, благодаря предварително за отговора.



Тема Re: Ами другите индикатори?нови [re: Lucky]  
Автор PRlSMA ()
Публикувано03.05.04 17:57



ujas

KOKOSHKITE SA MNOGO-PETELUT E VAJEN


Тема Re: Ами другите индикатори?нови [re: PRlSMA]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано03.05.04 19:55



Хубаво е, че някои се раждате научени...
Аз пък питам, когато не знам.
А без да питам, няма как да се науча.
И безуспешно си търся техническо ръководство, за да не се налага да питам самодоволни пуяци.



Тема Re: Индикатори?нови [re: Lucky]  
Автор Aries (™)
Публикувано03.05.04 21:56



Moga da ti skaniram ot moiata knijka i da ti postna snimkite v Net-a, no e na italianski i ne znam dali ste ti svyrshi rabota. Taka che kaji dali da se zanimavam...



Тема Re: Ами другите индикатори?нови [re: Lucky]  
Автор hf hpeМодератор (italian car fan)
Публикувано03.05.04 22:39



- кръгче с пунктираните линии е за износени накладки - за повече подробности разгледай тук



- кръгче с удивителна свети при дръпната ръчна спирачка или намаляло ниво на спирачната течност

-буркан с вода с перка в нега трябва да е до нарисуваната кола - намаляло ниво на охладителната течност

- термометър потопен в море - ако е това до стрелката - температура на охлаждащата течност в мотора

- това последното не си го описала така образно че да го разбера, но сега се сетих че може да е за скоростната кутия - но тази лампа е само ако автомобила е с автоматична скоростна кутия

имам книжка на дедра на английски заповядай на следващата среща, таман да имаме и женско присъствие
- това последното не си го



Тема Re: Индикатори?нови [re: Aries]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 09:47



Много си мил, благодаря, но няма да разбера нищо от италианския...
Знам немски и английски, и май ще се поразровя из нет-а.



Тема Re: Ами другите индикатори?нови [re: hf hpe]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 10:25



Благодаря за разясненията, както и за интересния линк!
При мен е същия случай - кабелчето не комуникира с накладките, защото някой някога го е отрязал (така я купих), така че това е едно от нещата, които са ми ясни. Иначе накладки съм сменяла, и са ОК. Тази червена лампа в началото ме дразнеше, а сега ако не свети, ще се притесня защо... Е, малко писва всеки, който седне да се вози, да пита "тая червена лампа що свети", ама вече и тези въпроси спряха...

Мерси и за поканата - може на някоя по-следваща среща да дойда




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.