Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 22.05.24 
Автомобили
   >> Lancia
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема TURBO NA DELTA 2VALA 90HP-VUZMOJNO LI E???нови  
Автор PRlSMA ()
Публикувано01.04.04 17:32



slushah za nqkakvo uno s turbo ot gazka-vurvqlo bilo mnogo dobre...moqt dvigatel e ot delta-2 vala 90hp ne moga li da mu sloja nqkvo turbo ot delta tezi koito sa turbo ili v kraen sluchai da prisposobq neshto i kak shte se otrazi tova turbo na dvigatelq...shte ima li nqkakvi otricatelni posledstvia???

KOKOSHKITE SA MNOGO-PETELUT E VAJEN


Тема Re: TURBO NA DELTA 2VALA 90HP-VUZMOJNO LI E???нови [re: PRlSMA]  
Автор2OOOturbo (Нерегистриран)
Публикувано01.04.04 18:44



НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!!!
Но знай, че в дълбоки води навлизаш! Повечето хора с мераци за турбо си мислят основно за проблема с монтажа на турбокомпресора, а горивоподаването и смесообразуването, кой ще го управлява. При инжекцион например нали ще трябва да ти се пренапише map таблицата в епрома или в другия случай да смениш изцяло ЕCU-то. В зависимост от инжекциона (Бош например) с дебиметър, можеш да се видиш в приключение, като напомпи турбото и дава грешни данни , с които компа се шашка(т.е. не всеки дебиметър става), допълнителни датчици за надналягане (не са евтини - Denzo 40-50лв.), разтоварващ клапан (става и клапана на озон карбуратор от Лада - 6лв.), електронен блок, който управлява горепосочения клапан (самоделка за около 10-15 лв.) Ако няма корекция и синхронизация на горивоподаването с входящото надналягане ефекта, който търсиш ще е ОТРИЦАТЕЛЕН!!!
При карбураторните варианти това се постига малко по-лесно с изцяло механични клапани и компенсатори.
Ами маслените магистрали за турбото, ами водните магистрали за неговото охлаждане (ако е с водно охлаждане), а по-високата компресия на твоя атмосферен мотор, в сравнение с турбо мотор (например 7.5 - 9) и още много други дребни лайна, за които не се сещам в момента.
Като в заключение не искам да те откажа от тези твои мераци, но всичко това е свързано с много четене, много свободно време и толкова вложени пари, колкото да си купиш турбо мотор с ecu-то на старо и да го боцнеш за един уикенд.
А ако се интересуваш и го желаеш на всяка цена, мога да ти дам подробна ПРАКТИЧЕСКА информация.



Тема Re: TURBO NA DELTA 2VALA 90HP-VUZMOJNO LI E???нови [re: 2OOOturbo]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано01.04.04 20:37



bez turbo butala i segmenti, shte karash turbo toaletnata 1 sedmica



Тема Re: TURBO NA DELTA 2VALA 90HP-VUZMOJNO LI E???нови [re: PRlSMA]  
Автор PRlSMA ()
Публикувано01.04.04 21:57



e dobre de a kum kolko parichki shte mi izlezne cqlata tazi operacia-kato chasti i shte stane li nqkoe turbo ot delta ili ot gazka??i nai veche struva li si???

KOKOSHKITE SA MNOGO-PETELUT E VAJEN


Тема Re: TURBO NA DELTA 2VALA 90HP-VUZMOJNO LI E???нови [re: PRlSMA]  
Автор hf hpeМодератор (italian car fan)
Публикувано02.04.04 10:17



най-лесният вариант е да си намериш катастрофирал автомобил с такъв мотор и да използваш всичко което ти трябва от него, а да си запазиш евентуално само блока от твоят двигател (заради номера)



Тема Re: TURBO NA DELTA 2VALA 90HP-VUZMOJNO LI E???нови [re: hf hpe]  
Автор PRlSMA ()
Публикувано02.04.04 16:31



kaji mi koi tochno chasti mi trqbvat az imam dosta poznati po morgite i moga da gi zasilq da mi tursqt tezi chasti..koe tochno mi trqbva ot dvigatelq na delta hf turbo??i shte povliae li na po burzoto iznosvane na moq dvigatel koito e v perfektno sustoqnie i suvmestimi li sa???a i kolko shte mi struva gore dolu+serviza kadeto shte mi go smenqt??

KOKOSHKITE SA MNOGO-PETELUT E VAJEN


Тема Re: TURBO NA DELTA 2VALA 90HP-VUZMOJNO LI E???нови [re: PRlSMA]  
Автор hf hpeМодератор (italian car fan)
Публикувано02.04.04 22:01



удоволствието няма да ти излезне по ефтино от 3000 лева



Тема Re: TURBO NA DELTA 2VALA 90HP-VUZMOJNO LI E???нови [re: hf hpe]  
Автор PRlSMA ()
Публикувано02.04.04 22:56



...tova e losho az si misleh che shte mi struva max-1000 leva a to kakvo se okaza....dobre de to tezi dvigateli sa starichki i kato se zamislq za 3000 moje da se kupi hf turbo-ne samo glavata s turboto ami cqlata kola te nali sa do 89-90 godina???

KOKOSHKITE SA MNOGO-PETELUT E VAJEN


Тема Нямам думи: [re: 2OOOturbo]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано04.04.04 02:23



"разтоварващ клапан (става и клапана на озон карбуратор от Лада - 6лв.), електронен блок, който управлява горепосочения клапан (самоделка за около 10-15 лв.)"
Българския гений никне дори и там дето не е нужно :-)))
БОВ на Бош започват от 33 лева НОВИ, не се нуждаят от управление и са безпроблемни за любителски цели. Част от останалите мохабети също са глупотевина, част са си верни - както и да е, приключението обаче СИ СТРУВА но си струва и паричките :-))))

ПП: Доста турбо-мотори нямат нито маслено охлаждане на дъната на буталата, нито ковани бутала. Помислете върху това !

UB40 !



Тема Re: Нямам думи:нови [re: jamie]  
Автор2OOOturbo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.04 11:42



Дай малко повече инфо за този БОВ на Бош - какво представлява, управляем ли е и т.н., защото ме заинтересува и цената също!?!?!
"Системката", която съм направил регулира надналягането от 0.4бара до 1.2бара през стъпка 0.2 и байпаса на турбото от приблизително 2000 до 3500 rpm.
Има ли подобни аналози и ако знаеш какви пари?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.