Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 22.05.24 
Автомобили
   >> Lancia
*Кратък преглед

Тема проблеми с клапите  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано22.03.04 17:07



Клапите на парното ми блокираха в положение да духат само на предното стъкло. Имах чуството че е нещо дребно, я букса я предпазител ама ги проверих и са наред. Незнам кое е релето което ги управлява за да го проверя него. Ако имате някакви идеи какво може да им се е случило ще съм ви благодарен да ги споделите.



Тема Re: проблеми с клапитенови [re: Pioneer]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 10:55



Ами до колкото ми е известно релета там няма - всички моторчета на клапи се управляват директно от климатроника.



Тема Re: проблеми с клапитенови [re: Rosen]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано23.03.04 11:06



Странното е че в един момент заработиха моторчета и после пак спряха. Сега като се опитвам да ги превключа савсем леко им намалява светлината все едно нещо се мъчи да се включи, но нищо не става. Май пак ще посещавам Ванто трейд :-(



Тема Re: проблеми с клапитенови [re: Pioneer]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 12:36



Абе колега сетих се нещо. Ти с климатроник ли си или с обикновено табло си? Защото най-лесния начин да установиш повредата е да вземеш същото от друга кола - на всички модели са еднакви и тогава вече е ясно - моторче или управление. А от там нататък нещата са по-лесни.



Тема Re: проблеми с клапитенови [re: Rosen]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано24.03.04 13:07



С климатроник съм, но едва ли някой ще се навие да правим такива опити, а и нямам желание да разглобявам цялото табло за да се добера до моторчетата. Жалкото е че сервизите са със същото работно време като моето.
10х



Тема Re: проблеми с клапитенови [re: Pioneer]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 15:08



Е дяволът не е чак толкова черен. Аз сменявах радиаторче на парното, но не е чак толкова страшно. Все пак всеки си преценява сам. Успех!



Тема Re: проблеми с клапитенови [re: Rosen]  
Автор Pioneer (Dedra 2.0 ie LS)
Публикувано24.03.04 16:33



С удоволствие ще го разглобя пак, обаче несъм сигурен че някой ще ми позволи да му разглобявам и неговата само за да пробвам какво ще стане. Според мен е нещо дребно ще разглобя таблото, и ще проверя всяко моторче поотделно дали работи. Надявах се някои да се е сблъсквал с подобен проблем.
10х за всичко




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.