Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 13.06.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дайте си мнението.нови  
Автор Red_Brigades (Луд)
Публикувано01.03.04 10:45



Ще си купувам нова кола. Една от алтернативите ми е Дедра. Със сигурност ще е производство най-рано от края на 95 или началото на 96 г. Искам да ви помоля за съвет какво да гледам като я купувам и кои неща по тези автомобили дават най-често дефекти. Също така достатъчно надеждна ли е електрониката на тези автомобили? Предварително благодаря.

Редактирано от Red_Brigades на 01.03.04 10:46.



Тема Re: Дайте си мнението.нови [re: Red_Brigades]  
Автор hf hpeМодератор (italian car fan)
Публикувано01.03.04 12:00



отличен избор аз лично много харесвам комбитата
моят фаворит е мотора 1.8 16 131 к.с. предлага се от 96г.



Тема Re: Дайте си мнението.нови [re: Red_Brigades]  
АвторM-R-F (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 22:57



pich kupi si mercedes 124 3.0td dvigatelqt shte te nadjivee i nqma da ti suzdava qdove dokato pri dedrata neshtata ne sedqt tocno taka-hubava kola e no da ne se nalaga da q popravqsh a tq e dosta nejna i naistina trqbva dobre da q pazish ako q kupish no za 7-9 hil marki mojesh da si kupish dobur dizel na mercedes



Тема Re: Дайте си мнението.нови [re: M-R-F]  
Автор Red_Brigades (Луд)
Публикувано01.03.04 23:36



Работата е в това, че мога да си намеря Дедра 96 г. до 5 000 лв. - ще я вкарвам на инвалид. 90-100 к.с. ме уреждат напълно - няма да се състезавам с нея, я:)). Освен това ще предлага комфорт и екстри, за които на немска кола цената ще е над 7 000 лв. А пък аз съм имал италианска кола - Фиат Уно и съм с изключително позитивно мнение за италианското автомобилостроене, независимо от всеобщата им лоша слава. Единственото, което ме притеснява е това, че тези модели са фрашкани с електроника, а тя прецака ли се става кофти.
Що се отнася до цитирания Мерцедес - без съмнение е по-добра кола, от която и да е Дедра, ама нямам пари за такова нещо.



Тема Re: Дайте си мнението.нови [re: Red_Brigades]  
Автор c.o.jones (lame abuser)
Публикувано05.03.04 15:42



Значи да споделя челен опит :) Имам Dedra 1.6 i.e. от ... 3 месеца. Със hf hpe я избирахме (бе той я избра направо). Аз съм млад шофьор, това ми е и първата кола, обаче съм прилично интелигентен тип та... (баща ми е автомонтьор, израстнах в гараж, а на 30 години взех книжка, срам, срам...) Та за колата:

10 годишна е, от 93-а, внос от Италия
Веднага и се появи проблем с ламбда сондата - беше много гадно, тъкмо да си взема кола и тя да върви като ... бе лошо. Заменихме я с една трижилна (оригиналната е 4 жилна, покрай това научих и почти всичко за ламбда сондите) за което - мерси hf hpe (от неговия гараж излезе :) )
Какво най-ме дразни в колата - жиците!!! HF HPE ми обяснява, че било нормално за 10 годишна кола, ама да ме извинява, от жици поне нещо разбирам - можеш да ги направиш и 20 години да не мръднат. Какво имам предвид - ми губи контакт по най-различни места. От седмица ми е изгаснала едната крушка която свети на задния номер, знам кой сноп кабели да дръпна за да се оправи, ама чакам да се стопли времето и да и разкатая и презакача инсталацията където мога. Не ми свети крушката в багажника (а е здрава) и не сработа датчика за отворен багажник - това от същия сноп кабели, ще ги оправя и тях, не ме плашат. Не и работи и датчика за спирачната течност - незнам поради кофти кабел, бушон или повреден датчик, предстои разследване.
Скоростна кутия - 3-та вие. На определени обороти - прилично силно, дразни ме, ама какво да я правя, като дам повечко газ и вдигне оборотите, почти преставам да го чувам (сигурно ми излиза от обхвата на слуха )

Като махнем тия неща (повечето отстраними) - много ми е приятно да я карам. Широкичка, комфортна (аз съм към 2 метра и 120 кила) Върви добре (моята е с Bosch електроника - 75 коня, HF ми показа, че същата с Magneti marelli електроника е 90 коня) - не търсех бегачка, а спокоен автомобил (ако това е възможно с италианска кола).

life it seems will fade away


Тема Re: Дайте си мнението.нови [re: c.o.jones]  
Автор hf hpeМодератор (italian car fan)
Публикувано05.03.04 19:58



признай си обаче че от как я взе освен ламбда сондата не си пипал нищо друго/защото те мързи а проблемите са елементарни - просто и мен ме мързи/ само сипваш бензин
а също така най-определяща е цената за която я взе а тя е 3100 лева



Тема Re: Дайте си мнението. [re: hf hpe]  
Автор Red_Brigades (Луд)
Публикувано06.03.04 18:34



Благодаря за информацията:).
Аз вече почти 95% съм решил, че ще взема италианска кола, като алтернативите в момента са Ланча Дедра/Делта или Фиат Браво/Брава.
В общи линии това са единствените прилични автомобили на прилични години и цени.
Още веднъж благодаря за отзивите.



Тема Re: Дайте си мнението.нови [re: Red_Brigades]  
Автор PRlSMA ()
Публикувано14.03.04 12:38



FIAT NE SI VZIMAI V NIKAKUV SLUCHAI...KACHI SE V NQKOE TAXI NA SOFIATTAXI -BRAVO ILI BRAVA I GO PITAI KOLKO CHESTO MU PRAVI REMONTI I VIJ KAK VOZI-VOZIATA MU E UJASNA

KOKOSHKITE SA MNOGO-PETELUT E VAJEN


Тема Re: Дайте си мнението.нови [re: PRlSMA]  
Автор Aries (™)
Публикувано15.03.04 10:54



Moga da ti dam info za Delta, 95-ta, 1.6 i.e.
Kato cialo sym dovolen, moiata e dosta zapazena, na momenti imam usestaneto, che karam pochti nov avtomobil.
Mnogo komfortna za klasa si, super ergonomichno tablo, visokooborotna s kysi skorosti (sestai se) , no na momenti me iznenadva nepriatno...Vinagi ima po niakoe pochukvane ili poskyrcvane, koeto v povecheto sluchai se opravia ot samo sebe si kato se ponamesti, na gradsko vdiga na 12-13/100 poniakoga (tejichka e kato cialo)...i opredelno e pravena za pytista s po-malko dupki...
Nai-golemiat nedostatyk, zaradi koito ne se e preborila s Ibiza, Golf, Renault 19 i tnt., e razhodyt na gorivo...Ako mojesh da prejiveesh tova, e na svetlinni godini pred tiah...



Тема Re: Дайте си мнението.нови [re: Aries]  
Авторgele. a. (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 00:03



DEDRA-ta si e strahoten izbor. Ba6ta mi ima takava 95g 2.0 16v. kara ia ot 3 god. togava po4ti niama6e ot novite. dosega osven konsumativi i predni diskove na spira4kite drugo ne e smenial. za kabelite horata po gore sa pravi mnogo sa i 4esto otkazvat. ama pone lesno se opraviat. ne sveti lampata v zabkata dat4ika za otvoren bagaznik sa6to ne sveti ama tva e rabota za 5 min. ne har4i vob6te benzin 10-11 gradsko no leko gori maslo 200-300 gr. 1000km.barza e i vozi komfortno. mnogo e gotina vatre az sam se vozil v sluzebni koli sled 2000 g. modeli- WV, Opel i tabloto i sedalkite mi se struvat kat na ZIL. sega si kupih Bravo predi 4m. mislia 4e kato hodova 4ast e kat dedra-ta ot pred e 6iroko no otzad ne e hi4. vozi po sa6tia na4in po bavno e no tova e razbiraemo- 1.6 16v.mene li4no dedra-ta po me kefi. predi tova karah uno 92g. 1.4ieS i za 4 god ni6to ne smenih. a edin priatel s Passat za sa6tite g. i kilometri - kare, gumi4ki na klapani, auspuh, benz. pompa,6arnir,nekvi uplatnenia,el motor na 4ista4kite. izbora e tvoi




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.