Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 09.06.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Климатроник DEDRA 1.8 ie  
Автор italy_fen (непознат)
Публикувано24.01.04 14:46



Преди месец си взех DEDRA 1.8ie , продавача твърдеше че има климатроник... беше доста студено и нямаше начин да го изпробвам :( .. и още незнам дали го имам или работи :))
-Регулирането на въздуха е електронно, т.е няма врътки :)
-на арматурното табло има лампички за подгряване на седалките, които незнам по какъв начин могат да светнат

Може би това е стандартно арматурно табло за няколко модела.. знам ли ..

та.. има ли начин да разбера дали имам климатроник или не ? :)


Благодаря Ви предаварително!



Тема Re: Климатроник DEDRA 1.8 ieнови [re: italy_fen]  
АвторApиec (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 19:40



Какво точно ти е таблото за климатика?



Тема Re: Климатроник DEDRA 1.8 ieнови [re: Apиec]  
Автор italy_fen (непознат)
Публикувано24.01.04 21:21



tabloto e na 3 koloni..

[ indikator na temperaturata ] [ AUTO ] [ ventilacia na stykloto ]

[ sila na ventilatora ] [ econ ] [ ventilacia ot dolu ]

[ vytreshna ventilacia] [ ventilacia otgore :) ]

i t.n....



Shte se opitam da nameria snimka na tabloto ili shte go snimam ...

Kakvo triabva da ima v dvigatelia i kyde se namira... predpolagam che triabva da ima kompresor.. .. ne sym zapoznat mnogo taka che da me izvinite za vyprosa :)



Тема Re: tablo na klimatikaнови [re: Apиec]  
Автор italy_fen (непознат)
Публикувано25.01.04 17:40



Tabloto mojete da poglednete na tazi stranica :

http://www.steltcomputers.com/pic/dedra_01.jpg



Тема Re: Климатроник DEDRA 1.8 ieнови [re: italy_fen]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано25.01.04 23:02



най-ледният начин да познаеш дали една Дедра или Делта 2 има климатроник /все пак говоря за заводско изпълнение - знаете в Италия доста често се монтират допълнително/ е дали отгоре насредата на таблото има въздушен отвор
по принцип и щом имаш бутон да който е изписано ECON то имаш климатроник, дали работи и има всички компоненти е друг въпрос



като погледнах и снимката да имаш климатроник

Редактирано от hf hpe на 25.01.04 23:03.



Тема Re: Климатроник DEDRA 1.8 ieнови [re: hf hpe]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 09:34



Като подхванахме темата за климатрониците някой може ли да ми каже какво означава ECON на климатроника? Дедра 05.1994г трябва ли да има някъде филтър и знаете ли как се сменя ремъка на компресора на климатика без да свалиш едва ли не двигателя от колата? И нещо малко встрани от темата - от шофьорската седалка излизат два кабела - това трябва да е отопление на седалката и ако да, от къде се включва или са за датчика, че не поставен колана (ама тя лампата си свети и без да има никой на седалката). Уф, никой ли не е намерил книжката на тази кола в нета на английски, че да не си задаваме глупави въпроси тука?



Тема Re: Климатроник DEDRA 1.8 ieнови [re: Rosen]  
АвторHИK (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 16:33



Значи по въпроса за ECON: Това е функция, която включва и изключва компресора по най-оптимален начин, за да не товари двигателя излишно.
Тя е неактивна, когато климатриникът е настроен на "LO".
Двете жици под седалката не са за отопление на същата(тое опция и го няма на всички коли) а е индикацията за несложен колан на шофьора. (аз я изключих защото ме дразни - свети check) Под седалката има куплунг.
Не се очаква колата да върви без водач, затова и лампата свети при контакт,независимо, че никой не седи на седалката. Ремъкът се сменя, като се отхлаби обтегача на хидравликата - той е общ. и не е толкова трудно.
Питай което не ти е ясно - познавам марката добре - преди време карах Delta HF, но тръгна по таван със 140 но ме остави жив с няколко драскотини. Продадох я и си взех Дедра 1.8. Много съм доволен, но не върви колкото делтата




Тема До НИКнови [re: HИK]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 18:43



Значи малко уточнение - колата е Дедра 1.9 (или 2.0)TDs и ремъка на компресора е плосък с 5 канала и не е към хидравликата, а отделно направо от шайбата на кол.вал, но за да се прекара трябва да мине през скоба или нещо подобно дето държи компресора. Явно има някакъв чалъм, но за сега не виждам друг начин.
А защо кабелите за колана излизат от седалката? Редно би било в седалката да има датчик, който да отчита има ли пилот в самолета. И като няма такъв датчик защо са тези кабели в седалката.



Тема Re: До НИКнови [re: Rosen]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано26.01.04 21:43



на някой модели TD се налага да се откачи тампона на двигателя откъм купето
кабелите излизат не от седалката а от закопчалката на колана



Тема Re: Moje li i az....нови [re: hf hpe]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано27.01.04 18:45



da pitam ne6to?Ot sedalkata mi visi klema s vda kabela v neq oba4e gledax xybavo po zakop4alkata na kolada i ne vidqx da izlizat kabeli ot neq.Na tabloto imam lampi4ka za kolanite i sveti kato natisna Test i izgasva posle.Ot poda izlizat kabeli oba4e nqma klema v koqto da se vklu4i klemata ot sedalkata.Ta za kakvo moje da e toq kabel i ot dvete predni izlizat takiva kabeli?Kolata e Alfa 164TD s el.sedalki.

A i ako Econ vklu4va kompresora togava Auto za kakvo e?

Редактирано от 353W на 27.01.04 18:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.