Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 17.05.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Delta HF  
Автор burner ()
Публикувано08.10.02 18:37



Nqkoi znae li kolko nqkade struva Lancia Delta HF ? Ne 4e 6te si kupuvam ama mi e interesno.

http://dobrev.m4driving.sm/->Subaru Impreza 99, 7000polygons -nai detailnata kola (za sega) za CMR2


Тема Re: Delta HFнови [re: burner]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано08.10.02 21:27



Уточни за какво питаш - Делта HF или Делта HF Integrale



Тема HF ili HF Integrale(8V/16V)нови [re: burner]  
Автор Clio-16V (Kuku)
Публикувано18.10.02 13:31



Ima mnogo raznovidnosti na HF!!!
Godinite sushto sa ot znachenie!!!



Тема Re: HF ili HF Integrale(8V/16V)нови [re: Clio-16V]  
Автор burner ()
Публикувано24.10.02 16:44



ami i za HF i za HF integrale ...
ama ot po starite modeli (kato taq na Iliq Tzarski)..

http://dobrev.m4driving.sm/->Subaru Impreza 99, 7000polygons -nai detailnata kola (za sega) za CMR2


Тема Re: HF ili HF Integrale(8V/16V)нови [re: burner]  
Автор TURBO Maniak (непознат )
Публикувано25.10.02 11:49



Ами тая на Царя поначало е от последните HF Integrale EVO3 и така в неговия вариант около 400+ к.с за състезание струва минимум 80000 ДМ и това е за кола карана няколко сезона. Цената може и да е много по голяма. А ако те интересува цена на "нормалната" колица в БГ,то тя е за HF Integrale 8V от 5000-10000 ДМ в зависимост от това колко пъти е удряна(щото такава кола в БГ и да не е удряна няма), и за HF EVO3 от 12000-18000 ДМ(при същите условия). На цени можеш да се нагледаш в сайта www.mobile.de .



Тема Re: HF ili HF Integrale(8V/16V)нови [re: Clio-16V]  
Авторbyas (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 18:48



tova e nai -qkata kola za rali . znam za6toto imam 5 kaseti s rali i hf integrale ne se dava lesno. ne piznava toyota ili subaro i dr. tazi kola e super bix iskal da q imam za sebesi.



Тема Re: HF ili HF Integrale(8V/16V)нови [re: byas]  
АвторSparco (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 18:13



Nqma da zgreshish ako si q zemesh az imam integrale 8v , obache non-stop problemi Nqma chasti za taq kola NQMA !!! samo sus poruchka 45 dni a za cenite na chastite da ne kazvam ... imam q ot 6 meseca ot koito i 3 e v boxa ..shte poludeq :( Inache e super :)



Тема Re: HF ili HF Integrale(8V/16V)нови [re: Sparco]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано23.01.03 19:56



Ти верно ли имаш Интеграле бе ????? Аз имам Ево3, преди това също съм имал 8V. Ако ти требе нещо за колата имам човек в Италия който ми праща всичко и то на възможно наи ниските цени (поне с такова впечатление останах, като правя сравнение с други доставчици) и нещата идват до 20-25дни. Ако имаш някакви въпроси за колата e-maila ми е





Тема Re: HF ili HF Integrale(8V/16V)нови [re: Sparco]  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 20:11



A kak mojesh da razberesh dali e chitava edna integrale evo34x4,zashtoto mnogo seriozno iskam da si kupia edna, daje shte ya gledam v ponedelnik no neznam kude im e slaboto miasto i za kakvo nai-veche da gledam,kakvo si smenial po tvoita?

Blagodaria ti predvaritelno



Тема Re: HF ili HF Integrale(8V/16V)нови [re: fan]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано21.02.03 21:39



Ами значи най-важното е да не е много сериозно удряна, защото Интеграле дето да не е удряно във БГ нема. За това дали мотора е читав може да разбереш като го чуеш как работи ако разбира се си имаш понятие от двигатели де. Като се качиш да караш требе както си на трета примерно със 3000 оборота с лека газ, настъпваш газта до дупка и стрелката на уреда за налягането на турбото требе бързо да стигне до 0.6-0.8бара. Бързо разбирай секунда най мноо две, просто требе турбото да реагира възможно най бързо на педала на газта. Когато колата се движи не требе да се чуват шумове от трансмисията, това значи че се налага ремонт който повярвай ми никак не е ефтин пък и не са мноо хората дето могат да го извършат. В най общи линии обаче покупката на Интеграле се свързва с мноо късмет и мноо разходи след това за поддръжка и ремонт. Ако смяташ да си вземеш такава кола и мислиш че само ще караш значи си мноо далеч от истината. Колата гори МНООООГО и доста се чупи, така че това е кола за ценители който могат да се справят с многоброините и капризи.

Е ако си наистина навит на Интеграле пожелавам ти късмет при избора и да не забравиш да се похвалиш след това




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.