Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 12.06.24 
Автомобили
   >> Lancia
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Lancia Thema  
АвторTuxo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 21:37



zapo4na da mi svetka edna 4ervena lampa ot diasno na tabloto. na neia e izobrazeno nesto kato kapkomer s kapka pod nego. moje li niakoi da mi kaje kakvo to4no ozna4ava, zastoto az niamam knijka na kolata. ste byda mnogo blagodaren :)



Тема Re: Lancia Themaнови [re: Tuxo]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано16.09.02 22:29



Доколкото си спомням - ниво или налягане на маслото



Тема точно таканови [re: Tuxo]  
Автор Hacko Cиpakoв (Наско звездата!)
Публикувано19.09.02 18:26



това е за налягането на маслото
има две лампи там едната е за налягането, а другата е за нивото
не мога да ти кажа, какво е точно защото не се сещам, но със сигурност е нещо с маслото!

Танев, Сираков и КУР ЗА ЛЕВСКИ!



Тема Re: Lancia Themaнови [re: Tuxo]  
Автор Дoнrи (непознат )
Публикувано26.09.02 16:02



Колега, ако е изобразено нещо като "капкомер" значи това се отнася за НИВОТО на маслото. Има един датчик , който управлява тази лампа(то не е лампа, а светодиод, както са и всички останали по тест системата). Този датчик може да сработва сравнително вярно само когато си спрял на равно място и то за доста дълго време(за да ти се оттече маслото). Опитай да спреш на наклон( с предницата надолу) и виж тогава дали пак ще свети. Би трябвало да не свети, освен ако нивото на маслото не е катастрофално малко или самият датчик е неизправен. Неизправност включва също така и прекъсване на веригата от датчика до блока за обработка.
Имай предвид, че тпзи датчик работи на съпротивление, така че номера с даването на късо(кламер) не върви. Вместо това се поставя подходящ резистор(няколкостотин Ом).



Тема Re: Lancia Themaнови [re: Дoнrи]  
Автор streg (същата)
Публикувано22.11.02 10:59



това е от вискозитета на маслото и показва, че трябва да го освежиш или да го смениш,а също така и от датчика ако е повреден



Тема Re: Lancia Themaнови [re: Tuxo]  
Авторgp (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 14:36



датчика за ивона масло веднага провери нивото на мерата пръчка.



Тема Re: Lancia Themaнови [re: Tuxo]  
АвторVesko (Нерегистриран)
Публикувано29.12.02 11:17



преди две години когато купих от Италия Lancia Thema 2.0 i.e.16v още в атокъщата ми се появи това мигане. италианеца ми каза да карам спокойно до България, ще се оправи със смяната на маслото. Така го карах близо 1/2 г.
След като го смених маслото /с VS-италианско за двигатели с газови уредби/ всичко се нормализира



Тема Re: Lancia Themaнови [re: Tuxo]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 17:34



razvalen ti datchika za nivoto na masloto.Namira se zad schaibata na kolianovia val




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.