Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 26.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Тема Съвет лагери НИВАнови  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано30.07.09 20:16



Колеги, предните лагери на НИВКА-та ми греят и левият на дълъг път започва да ручи, ясна е работата. В завода никога не са били спецовете на регулиране натягането. Ако можете да ми кажете, какви по - добри мога да взема, западняшки и ако някой знае размерите. Как се регулира натягането, спомням си за разни връвчици, тежинки.... Колата е в гаранция, ама като сменяха маслата им казах да ги прегледат и не са ги пипнали, я аз да си ги набацам, че блокира ли, ще ме претрепе. Ако може някой да помогне?



Тема Re: Съвет лагери НИВАнови [re: ogorogo]  
Автор 4onkin (член)
Публикувано31.07.09 23:59



Абе ти от кой я купи тази Нива. Ще им висиш на главите дакато ти свършат работата. Баси, няма по-лошо гаранционно обслужване от това на Нива.
Лагерите трябва да смениш незабавно щото може да се убиеш и други да убиеш. Технически съвети не мога да ти дам. Моят лагер като блокира оставих колата в сервиза, на другия ден си я взех здрава. Какви лагери са слагали и колко са ги стягали понятие си нямам.

Колкото по-малко питаш, толкова по-малко те лъжат.


Тема Re: Съвет лагери НИВАнови [re: 4onkin]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано12.08.09 23:46



От ЛАДА ЦЕНТЪР. Любезен е човекът нърговец, ама сигурно е забравил, като му казах и не са пипали нищо. Пак ще подхвана работата!



Тема Re: Съвет лагери НИВАнови [re: ogorogo]  
Автор kimchi (непознат )
Публикувано13.08.09 18:42



При колко изминати километра започнаха да се скапват лагерите? Много странно ми изглежда, кола на по малко от една година да има такъв проблем. Но важното е да се отстрани навреме. И аз съм имал проблеми с чисто нова кола, но не с лагерите, а с акумолатора. Много неприятно, когато още не си минал и 3000 км. и се налага да ходиш в сервиза. Тогава си задаваш въпроса, защо ми трябваше нова кола, като тя се троши като кола втора ръка.



Тема Re: Съвет лагери НИВАнови [re: kimchi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.08.09 18:27



Уфф - и аз съм си задавал този въпрос.
Надявах се поне 2 - 3 години да посещаам сервиз само за маслото...
Ама като гледам - баш за маслото няма да ги посещавам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Съвет лагери НИВА [re: bira_more]  
Автор ogorogo (новак)
Публикувано21.08.09 04:05



Абе, аз имам собствен сервиз с всичко вътре, крик, канал и пр. Ама защо да се занимавам, като има гаранция? Дърт съм и нямам сили. Ще заеба гаранцията и ще ходя в някой от сервизите на конкуренцията. А иначе колата е екстра, всички имат западняшки тенекета, ама НИВА-джии сме малко, екзотични сме, санким....



Тема Re: Съвет лагери НИВАнови [re: ogorogo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.08.09 16:27



А бе не сме и толкова малко.
Улиците ни са мерени като за Ниви. Имало е дъждове - по улиците изподавени коли, а аз с Нивата си минавам.

Bеer? Mоre?





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.