Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:42 27.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Блокираха ми скоростите на самарата  
Автор samara_team (непознат )
Публикувано17.01.08 15:39



Здравейте колеги,вече не помня от кога не съм писал тук.Ето,че се наложи да го направя...Проблема ми е следния:блокира ми скоростната кутия на самарата,всичко стана постепенно в рамките на няколко километра от порядъка на 30.Със сигурност това не се случи от липса на масло в кутията,последно го смянявах преди 3-4 месеца в сервиз,сложиха ми двигателно...нали такова трябва.Та сега си търся нова кутия(2-ра употреба),5 степенна,изправна по възможност на добра цена и близо до Благоевград.Тук в окръга не намирам...в повече от случаите ми казват,че е продадена съвсем скоро.Моля помагайте

.Благодаря предварително



Тема Re: Блокираха ми скоростите на самаратанови [re: samara_team]  
Автор LADA15OOS (вманиачен)
Публикувано17.01.08 17:42



Колега,
вискозитета на двигателното масло варира от 5W-30 до 20W-50 (не претендирам да съм 100% точен), а в скоростната кутия се сипва диференциално масло. Неговия вискозитет е от порядъка на 70W-80 или 80W-90. Разликата е огромна!
Не знам колко време си карал със смененото двигателно масло, но със сигурност при отварянето на кутията ще забележиш ускореното износване.



Тема Re: Блокираха ми скоростите на самаратанови [re: LADA15OOS]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано17.01.08 19:31



Не, не си прав колега, за самарата препоръчват двигателно масло за скоростите.Именно с такова съм карал и аз самари, няма проблем, не блокира от тънкото масло.
Двигателно, защото е съвсем друга конструкция спрямо тази на заднеприводните лади/нива и използваните материали и метали са изчислени за такова масло.


Елате повече!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.