Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 04.07.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: За разликите между НАР и другитенови [re: teen_f]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.12.07 16:51



>Един интересен факт-почти 80% от автомобилите купени от менте вносители като Елва , Автоизток и т.н. предпочитат да си прекратят гаранцията си там и преминават на сервизно обслужване към "НАР".
Би ли пояснил защо менте? И Елва и "гърците" - уточняват по какъв път стигат колите до БГ. За Автоизток - не знам - но предполагам че и те не укриват факти.
Всички споменати фирми внасят Ниви. Ниви които се произвеждат на едно и също място. Дали са директни дистрибутори, или са подизпълнители - не са производители.
В Елва - имах възможността да избирам. В смисъл в гаража имаше доста Ниви, и аз можех да избера.
В Нар (София) нямаха зелена - тоест аз я поръчвам, и те ми я карат. И каквато ми я докарат.
Моята препоръка е - по внимателно с квалификациите.
Все пак този клуб е едно от малкото спокойни и полезни места в дира. В болшинството останали клубове непрекъснато течат някакви войни.
А нека ползваме внимателно квалификации, и запазим клуба какъвто е - полезен и без войни.

Bеer? Mоre?




Тема До bira_more.Разликите между "НАР" и другитенови [re: bira_more]  
Автор teen_f (новак)
Публикувано16.12.07 19:02



Менте,защото единствено "НАР" има договор със завода и единствено при техните коли имате гаранция,която заводът ви покрива.При другите фирми има случаи,в които продаден автомобил се оказва произведен преди няколко години и е залежал в склад.
А за квалификациите-което си е истина е истина.
Целта ми не е да всявам смут,а да обясня.Защото често техни клиенти отиват при "НАР" опарени и питат какво да правят.И няма как да им се помогне.Дори някои клиенти биват подвеждани,че Елва и Автоизток работят с "НАР",което не отговаря на истината.
Представяте ли си дядо,който е пестил цял живот за една Ладичка като бъде прецакан от тези фирми и после отива в офис на "НАР" и пита :"А сега какво".Тъжна картинка е.....
А когато някой клиент поиска определн цвят,който го няма в София,му се показва каталог с цветовете за да види за какво иде реч.Когато вие приемате автомобила подписвате приемо-предавателен протокол,че всичко е наред с автомобила.
Що се отнася до една от фирмите,които аз отнасям към т.нар. "менте фирми" скоро ще разберете какво съм имала впредвид и ще видите,че съм права.
И отново-не целя да създавам конфликти.Защото наистина това е един от най-мирните форуми и от общ интерес е той да остане такъв:)



Тема Re: До bira_more.Разликите между "НАР" и другитенови [re: teen_f]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.12.07 17:50



Е ми другите имат индиректни договори. Тоест "гърците" имат договор с гръцкия доставчик, а гръцкия доставчик има договор със завода.
До колкото фирмите не укриват тази информация, менте е много тежка квалификация.
Тежките квалификации имат при мен обратен ефект. Например шефа на "гърците", ми обесняваше че ладите за тяхната фирма били на специална поточна линия - за ЕС, и били с повисоко качество. Обесняваше ми че причината НАР да е регистрирана там където е, е защото била собственост на Доган.....
Много неща ми обесняваше. И постигаше точно обратния ефект.
Не повтаряйте неговата грешка.

>Когато вие приемате автомобила подписвате приемо-предавателен протокол,че всичко е наред с автомобила.
И как точно новобранец като мен би разбрал че всичко е точно с автомобила?
Без да имам шанс да навъртя поне 200 - 300 км?
Аз мога да видя че има 4 гуми, има резервна и мотора се прави че работи, но дали наистина работи и как работи - как аз мога да разбера?

Не е добре да се говори срещу конкуренцията. Много често може да предизвика обратен ефект.
Вярно е че не станах ваш клиент. Не станах поради лични причини. Просто в Елва срещнах добър познат, и това реши избора ми. От друга страна - чух освен не особено добри неща за вашия гаранционен сервиз, и добри неща за сервиза ви, особено следгаранционния. Трябва ли да разваляте впечатлението ми за вас?
В края на краищата аз не разчитам особено на гаранцията. Най-малкото съвсем съзнателно съм загубил гаранция за мотора, инсталирайки газова уредба при газаджии които не са препоръчани от продавача. А направих този ход, защото препоръчаните, ги мързеше да инсталират газова бутилка където аз искам, и ми говориха глупости. А аз особено много мразя да ме будалкат.

Bеer? Mоre?




Тема аз ли не съм наясно или има няква далавера?нови [re: bira_more]  
Автор cadillac ()
Публикувано17.12.07 21:28



Пичове, аз ли не съм наясно или наистина има няква далавера да си купи човек Лада Нива!? Не мразя руските автомобили обаче си мисля, че трябва да съм напълно луд да си купя точно Лада Нива по следните причини:
1. не мисля че е комфортна
2. не съм се возил, но предполагам, че е доста шумна
3. разхода на гориво вероятно е значителен
4. рентабилността и вероятно не е висока
5. технически мисля, че е доста остаряла като концепция в автомобилостроенето.
Предимство според мен е:
1. ниска цена
2. достъпни и евтини части
... друго май не се сещам.

Освен ако не живея в планина и/или не съм горски или пък фен на планински изкачвания не виждам никаква далавера да си купувам такава кола.



Или моя коментар може да го четете и така: какво търсите и го намирате в Лада Нива?



Тема Re: До bira_more.Разликите между "НАР" и другитенови [re: bira_more]  
Автор 4onkin (непознат )
Публикувано18.12.07 00:12



Говоренето против конкуренциата няма ефект само при по-интелигентните, а при по-простичките каквито сме по-голямата част от народонаселението баш си е на място.



Тема Re: До bira_more.Разликите между "НАР" и другитенови [re: 4onkin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.12.07 00:35



Е - не знам.
Ама - я си представи че някой тръгне да говори срещу НАР - и стане едно голямо оплюване.
Какъвто и да е човек - ако види че доставчиците се оплюват един друг - ще се замисли дали да купува руска кола изобщо - а ако случайно реши - ще отиде я в Гърция, я в Германия.

Ако някой тръгне да оплюва конкуренцията - това просто означава че няма с какво да се похвали. Демек - другите са маскари - избери мен, щото колкото и да съм калпав, другите са по калпави.

Все пак - сигурен съм че девойката е видяла не един и двама ужилени. И има желание освен да привлече клиенти и да предпази хората. Но е малка и още залита

.

Bеer? Mоre?



Тема Re: До bira_more.Разликите между "НАР" и другитенови [re: bira_more]  
Автор teen_f (новак)
Публикувано18.12.07 01:04



1."НАР" не е собственост на Доган:)Щеше ми се да е така,но къде този късмет:)
2.Оплюването започна от страна на Елва и другите тем подобни фирми.И се стигна до много сериозни обвинения,които не само че бяха безпочвени,но и целяха да възпретятсват нормалната работа в "НАР".
А и вече не е модерно като те ударят по едната буза да даваш и другата.Не може докато другите фирми живеят в измислен свят и разказват приказки от 1001 нощ "НАР" да си стоят в ъгъла и да мълчат.
3."АВТОВАЗ" НЕ произвежда специално за страните от ЕС,а на автомобили които се предлагат в страните от ЕС се слага двигател ЕВРО 4.Никакви други разлики няма.
4.Причината "НАР" да предпочита регистриране на автомобили в Хасково,е че градът е малък и регистрацията става по-бързо и лесно.
5.А относно възрастта ми-не са важни годините,а мисленето:)



Тема Re: До bira_more.Разликите между "НАР" и другитенови [re: teen_f]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.12.07 01:40



Може да са ви оплювали, но не в този форум - поне аз не знам някой от останалите ви конкуренти да ви е оплювал.
Чия собственост сте - си е ваш проблем. Споменах една от "причините" според "гърците" (не им помня фирмата). Човека редеше купища глупости, от които запомних само тази. Реших че са глупости, защото там където можех да го засека - излъга - твърдеше че лизинга оскъпявал по малко от лихвата, а е азбучна истина че лизинга оскъпява лихвата + таксите + незнайни "екстри". Всичките му служители, наблягаха на това че е бивш полковник. Е аз се чудех дали е ДС или подобна институция. Та ....

Казваш фирма менте. Това означава фирма с нередовни документи. Бас държа че фирмените документи са в ред - на всичките ви конкуренти. В смисъл - регистрирани са, имат си булстат, издават касови бележки. Тоест като фирми са си съвсем истински.
Фирмите продават съвсем истински Ниви. Тоест самата стока също не е менте - може да е залежала, може сервиза да е менте, но фирмите и стоката не са менте.
Не съм юрист, но съм чел някои от законите (отделен въпрос колко ги разбирам). Обидата и клеветата се наказват сериозно. И просто са ненужни.

Защо не предложите допълнителни услуги? Например на база номер на шаси и мотор - да се извади година на производство? Тогава твърденията ти за залежала стока - могат да бъдат лесно проверени. Или газови инсталации. Ама под ключ. Човек си кара нивата при вас, а вие я карате на ауспухаджии, газаджии и т.н.
И пояснявате - с такава газова уредба - разход на гориво - такъв.....
Тоест според мен вече е крайно време да се наблегне на добавената стойност.

Има какво да се направи. Не че всичко, което го мисля може да стане ама....

И аз не подлагам другата буза. Предпочитам да подложа я лакет я чело. По възможност така че човека да си изкълчи някой пръст.
Като съм се заяждал по клубовете - винаги съм избягвал директна обида, дори и да ме обиждат. Предпочитал съм да покажа идиотизма на обидата - така че да се върне сама обратно. И обикновено е ставало.

Bеer? Mоre?




Тема Re: аз ли не съм наясно или има няква далавера?нови [re: cadillac]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.12.07 01:43



Ми ако живееш в София - не ти трябва планина. Дупките са достатъчно "добри".

Малко коли си държат цената. Нивата е една от тях.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.