Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 27.09.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Тема Помощ...нови  
Автор portal (член)
Публикувано05.10.06 09:20



Не е за клуб Лада точно но така и така съм лададжия - вчера открих нова дупка в квартала за съжаление изкривих предна джанта , днес минах да ми я изправят и се оказа че само два болта могат да се върнат обратно, преебани са и болотовете в началото и самата резба на дупките - та въпроса е прост КАКВО да правя защотоо колата ми е заседнала на два болт във фирмения гараж...



Тема Re: Помощ...нови [re: portal]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано05.10.06 10:45



Щом не може да се развият се налага да се направи интервенция-режат се главите на болтовете и се демонтита джантата.
Прати кмета да запуши дупката,нали си гласувал за него-ще ти влезе в полужението...
Успех!





Тема Re: Помощ...нови [re: portal]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано05.10.06 10:48



Виж, аз не че разбирам много, но съм виждал болтове, и да си кажа, идея си нямам как ще се поебе началото на резбата, когато болтовете са завинтени докрай. Нали си ударил в дупка по време на движение, и болтовете са били завити? Ако не са били - шапка ти свалям на смелостта. ... Та началото на резбата може да се поебе при неправилно завиване - когато "захапе" накриво, и зад-гаечно-ключовото устройство има мускулна сила в излишък.

Ако това е така - съвета ми е да смениш сервиза.

За поправянето - в някоя морга на стари коли може да се ослушаш за главинка. За няколко лева може да я получиш, сваляш, монтираш на твоята, и следващия път ако някой ти поебе болт - му трескаш един по физиономията.


Щирлиц


Тема Re: Помощ...нови [re: Щиpлиц]  
Автор portal (член)
Публикувано05.10.06 11:10



За съжаление нямам времето за ослушване - бях при един мастер - каза ми какво да купя - главина, лагери и 4 нови болта - излезан малко цифра нови - 56 лева всичко, но това е положението, утре сутрин ще му я закарам да я оправя.. благодаря ви за съветите....

Да болтовете си бяха завити при удара, джнатата се огъна и взе да спада някак си накъсмет само като натоснах с ръце спря и донапомпих с моята помпа и на сутринта я заках да я изправят и след свлаянето.... фира, пича каза че където са ми ги завивали са ги преебали и че не е от удара....



Тема Re: Помощ...нови [re: portal]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано05.10.06 18:23



Ми, нали точно това ти обяснявам. Че резбата може да се поебе само при завинтване "накриво", и с малко мозък в главата на ключо-държащото устройство. То бива бива, ама като види, че не влиза, що напъва, <цензура> неговата <цензура>.

А джантите да не са ти за безкамерни гуми? Как е почнала да спада, пък като си натиснал - е спряла??? В случай, че си с вътрешни гуми - е възможно да е имало въздух между вътрешната и външната. Много трудно такъв балон се задържа дълго време, но не е невъзможно. И при огъването на джантата - да е почнал да излиза.

Аз съм се отказал чрез държавен вестник от ладовите джанти. Бях ударил в дупка, и ми се сряза гума. Вместо да купувам вътрешна за 8 лева, предпочетих да сменя джантата за безкамерна от "Голф", и да монтирам без вътрешна. Впоследствие ми се случи да карам 3 седмици с набучен шрафт в гумата без да го видя. Чудех се, че поспадва по малко, мислех, че изпуска покрай джантата, но като отидох на гумаджия - той човека по-опитен, показва ми шрафта... ;о) ... Неудобството на джантите от "Голф" е, че дупката им е по-малка, и разстоянието между болтовете също не пасва баш. Но с леееееко разпилване на дупките, и майсторско стягане на болтовете (поне първия път), полека лека, и един по един по малко - си уляга, и държи екстра. Ей малко по-надолу имаше и тема за джанти. Разгледай, може да решиш, че няма смисъл да харчиш пари за изправяне на старите джанти. Главинка - да търсиш нова - не се знае какво менте ще излезе. По-добре първо обиколи моргите, и потърси нещо по-истинско.


Щирлиц


Тема Re: Помощ... [re: Щиpлиц]  
Автор portal (член)
Публикувано06.10.06 16:26



Нямам вътрешни да. Ами ей така птососто където беше изкривена натиснах с ръка и спря да "съска", иначе днес я оправих, но като цяло имаше порблеми новата глваина не щя да поеме капачкат както трябва та я пилихме малкмо, имаше проблеми и сболтовете които закрепят един диск за главината не знам как с еказва ... но като цяло стана, а колкото до пари за изпрравяне струваше ми 5 лева за 3 удара с чука не знам колко струва един по голям чук ... ама ми се струва че може да се избие лесно с нашите пътища...



Тема Пренавии резбата с метчикнови [re: portal]  
Автор stefsto (непознат )
Публикувано06.10.06 16:32



При подобен случай - отидох при стругари и ми наряза резбата на полуоската (Лада 2107, задна гума) отново без да свалям нищо, сложих друг втора употреба болт и работата заспа.



Тема Re: Пренавии резбата с метчикнови [re: stefsto]  
Автор portal (член)
Публикувано06.10.06 16:34



Имаш его каот вариант но главината наситина беше стара, освен това 3 от дупките бяха пълен леш, 4тата донякъде, едвам съм я закарал на 2 болта но 2рия се беше отвил, на полусединител... оправих я все пак , благодаря за съвета




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.