Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 27.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема вазможно ли е???нови  
Автор shumaher_shumi (непознат )
Публикувано08.08.06 09:25



ЗДР. Имам лада 4фарка двигател 1.5 и един приател ми каза,че ако сложа диференциал от жигула с по-малко зьбно колело щяла да варви повече даже и разхода 6тяла да намали.Вие какво мислити?
Според мен може да увеличи максималната скорост ,но за сметка на ускорението по-бавно да ускорявал.
Според вас как е?Някои опитвал ли е такова нешто?



Тема Re: вазможно ли е???нови [re: shumaher_shumi]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано08.08.06 23:05



Според мен няма да постигнеш нищо,ако смениш диференциалите, ефект няма да има-нито ще се подобри разхода на гориво,нито ще бяга повече.





Тема Re: вазможно ли е???нови [re: фeн]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано08.08.06 23:21



Точно обратното.Старта ще е прекрасен но диференциала може да те ограничи като максимална скорост.Говоря теоретично.Разхода може и да се качи.Но за разход да не говорим зависи най вече от човека зад волана.С този диференциал ставаш за града и светофарите.

Което не става с кубатура става с обороти



Тема Re: вазможно ли е???нови [re: млaдeжa*]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано09.08.06 00:01



Интересно! И кое те доведе до тази гениялна мисъл, че ще има разлика в ускорението и че ще се качи разхода на гориво,след като няма съществена разлика в дефиренциалите на ВАЗ 2101 и ВАЗ 21061?





Тема Re: вазможно ли е???нови [re: shumaher_shumi]  
Автор shumaher_shumi (непознат )
Публикувано09.08.06 13:57



ниама ли като е по-мальк диференциала гумите да се вартят по-бьрзо,а оборотите на двигателя да са по-ниски,защото при по малко зьбно колело вартяштия момент да се предава по-бьрзо



Тема Re: вазможно ли е???нови [re: shumaher_shumi]  
Автор Zdraveca (Lovech)
Публикувано09.08.06 14:07



Да правси че при по малко колело ще се върти по бързо само че зависи къде е малкото колело.Лада 21061- 4.1 лада2101-4,3 .При 4,3 ще набира по бързо скъсяваш скоростите но и намаляш максималната скорост.Безмислено е да спорите много хора са пробвали науката го е доказала.



Тема Re: вазможно ли е???нови [re: фeн]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано09.08.06 19:41



Грешиш-има... 4.3 е на 2101, а на 21061 е 4.1.


Елате повече!


Тема Re: вазможно ли е???нови [re: Zdraveca]  
Автор butaloto (dohc)
Публикувано19.08.06 16:10



Абе тук имало големи ,,разбирачи''. Явно съм изпуснал много, ще трябва да наваксам...



Тема Re: вазможно ли е???нови [re: butaloto]  
Автор jorkanov (непознат )
Публикувано19.08.06 18:59



Еми да,разбирачи сме,особено някои.Така .А бре ФЕН-чо,значи има разлика и се усеща.правилно ти обясниха хората сега.Аз бях сложил диференциал от 2102 ,тя е комби и предевателното число е 4,44.И да ти кажа има разлика.Колата е по-пъргава ,тръгва по-смело,по-добра й е динамиката,особено по светофарите и на къси растояния и по баири ,ако катериш- ЧУДЕСА върши този диференциал.Инъче макс.скорост е по-ниска.Сега на тази Лада за която става дума май е 2103 или 2106.Диференциалите им са 4,1,а на 2101 както се каза вече е 4,3.На тебе ФЕН може и да не ти се вижда разликата ,но тя се УСЕЩА,но просто и машината трябва да усетиш,а май на някой не му се отдава много много.

Има разлика и се усеща. И 4,3 диференциал от жигула да сложиш - ще има разлика,вече и аз го казах и повторих,а и съм пробвал.


ПС от Тодор Живков ....... бутало ,еми наваксвай бре душо,наваксвай ,че изоставаш с материала...



Тема Re: вазможно ли е???нови [re: jorkanov]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано20.08.06 01:04



Радвам се,че се прави "ноу хау".... това е добре, и ако кажеш нещо и каква скоростна кутия и какъв тип е двигателя на тази бегачка- всичко си идва на мястото...
Стара риба и стара кола няма-има неподържана!!!
P.S ot Rendeto...






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.