Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 07.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помогнете ми за НИВАТАнови  
Автор TRANSPORTlOR (непознат )
Публикувано31.07.06 15:05



Здравейте:
Понеже опитах доста неща почти без резултатно реших да се обърна към вас със зов за помощ,купих си лада нива на старо направих й основен ремонт оказа се че харчи 20/100 и се почна ходене по мъките купих нов изпарител Ловато разлика няма когато овеличавам газста и я намалям също разлика няма,но съвсем случаедно забелязах че тръбичката под карбуратора дето е за излишния бензин е счупена и като я запуша с пръст оборотите се променят,свалих я малко работа с чукаи я запуших настроихме наново газовата уредба и даде разход 15 16/100 така горе долу е добре макар че в последно време пак се е вдигнал разхода и понеже колата я карам постоянно на газ наскоро когато се наложи да я карам на бензин нямаше ниски обороти но без нищо да барам смених въпросната тръбичка за ислишния бензин с друга и работата на двигателя се промени коренно оборотите и на бензин се оправиха а на газ стана много "мудна" като спъната незнам какъв е разхода в момента но предполагам че пак ще е висок,въпроса ми е някой има ли си на идея засхто тази тръбичка ще има такова голямо влияние върху работата на колата?



Тема Re: Помогнете ми за НИВАТАнови [re: TRANSPORTlOR]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано31.07.06 15:59



Според описанието по всичко личи,че високия разход на газ ще е от не добра центровка. Щом,комтресията на цилиндрите е в нормата,остава да се направи правилна центровка на карбуратора на бензин и след това да се центова на газ. Много е важно дали си с плочка или захранването с газ е директно от възд.филтър.Как е монтирана плочката. Тази тръбичка за изл.газ служи да изхвърли изл. гориво,за да не се "дави"двигателя в определен момент при работата му. Най добре я закарай на специалист да я види и прегледа... Успех!!!





Тема Re: Помогнете ми за НИВАТАнови [re: фeн]  
Автор TRANSPORTlOR (непознат )
Публикувано31.07.06 16:39



карал съм я при доста "майстори" но файда няма



Тема Re: Помогнете ми за НИВАТАнови [re: TRANSPORTlOR]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано31.07.06 20:49



Какъв е карбуратора?
Ако не знаеш, можеш ли да постнеш снимка на въпросната тръбичка?


Елате повече!


Тема Re: Помогнете ми за НИВАТАнови [re: Frysco]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано31.07.06 22:03



Щом има обратен бензин значи е Самаровия вече не помня фирмата но не е Вебер нито Озон в различните му модификации.Това е най капризния карбуратор от Ладовите и ако е разбъзикан вече от разните майстори много трудно ще се върне в изходно положение тоест работещ добре тоест дозиращ правилно горивото.Но на газ не би трябвало да ти е толкова висок разхода.
Съвет - иди на газ анализатор - препоръчан за да ти премерят какво излиза отзад - най вероятно преобогатена смес в определени режими.На слух трудно се оправя със точност.По аналогия - карбуратора е с две различни камери първата е с много по тесен дифузор - от там газта от тройника трябва да е доста завита към нея.И обратното към втора степен където отвора на дифузора е по широк и трябва повечко пропан-бутан тоест доста поразвит винт от тройника.Естествено общото количество газ трябва да е настроено от винта на изпарителя.Можеш да го направиш и ти но трябва да имаш опит с машината.За бензина е почити невъзможно да се оправиш сам.
Ами успехи с борбата за разхода и вървежа.В същност от кой град си за да ти се препоръча място където да отидеш.

Което не става с кубатура става с обороти



Тема Re: Помогнете ми за НИВАТАнови [re: млaдeжa*]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано31.07.06 22:09



В същност тръбичка ли е къса и срязана или маркуч обратно в резервоара?Ако е тръбичка метална то това не е за излишния бензин ами си е чиста проба жигльор.
В същност най добре е да идеш на МАЙСТОР а не на някакъв пишман настройчик.

Което не става с кубатура става с обороти



Тема Re: Помогнете ми за НИВАТАнови [re: Frysco]  
Автор TRANSPORTlOR (непознат )
Публикувано01.08.06 11:20



Карбуратора е вакумен незнам как се води като модел а въпросната тръбичка е под него тоес тя се завива на смукателните тръби и както подчертах е за изхвърляне на излишното гориво



Тема Re: Помогнете ми за НИВАТАнови [re: млaдeжa*]  
Автор TRANSPORTlOR (непознат )
Публикувано01.08.06 11:28



Никой незнае какво трябва да покаже газ анализатора слагат го само за парлама



Тема Re: Помогнете ми за НИВАТАнови [re: TRANSPORTlOR]  
Автор фeн (запознат)
Публикувано01.08.06 18:27



Иди и виж:

www.automan.ru/vaz/213/karbb.shtml да видим този модел ли е? Колата нали е модел:ВАЗ 21213 или ВАЗ 212114?



Тема Re: Помогнете ми за НИВАТА [re: фeн]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано01.08.06 23:40



Не каза от кой град си.
Карбуратора най вероятно е Озон.А въпросната тръбичка не е за излишно гориво а е въздушен жигльор който дозира въздуха заобикаляйки карбуратора.А когато се задави с преобогатена смес от там прокапва наистина бензин.Но не е за излишен бензин и наистина оказва влияние защото е свързана направо с всмукателни колектори.Оказва влияние както на бензин така и на газ.Най вече на празен ход.Като почнат да го регулират и тази тръбичка не е такава каквато трябва да бъде ти правят сместа на празен ход по богата от колкото трябва да бъде за да работи стабилно мотора а тази грешка се мултиплицира после и в другите режими на двигателя.
Така че иди там където знаят какво трябва да покаже газанализатора както на бензин така и на газ - на газ само азотните окиси трябва да са по малко иначе всичко останало трябва да е както на бензин та там където знаят какво трябва да покаже могат и да ти настроят и двете горивни системи според показанията.
Жалко че няма търсачка тук но имаше постнати какво трябва да покаже газанализатора при добре настроена горивна система.Вече не помня стойностите.



Което не става с кубатура става с обороти


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.