Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 27.09.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 140 км/ч с много зор!  
Автор Vocoder (новак)
Публикувано17.04.06 20:04



Днес беше ден в който реших да поизпотя Ладенцето. С много зор с рожбата достигнахме 140 км/ч. Най-напред пробрвах на 5-та скорост по едно леко надолнище, но нещо много бавно ускоряваше, стигна до 120 и се отказах. След няколко километра, на равен участък, но на 4-та скорост с газ докрай и адско бръмчене удари 140 км/ч. Много съм доволен, момчета. Ама все си мисля, че можеше и още, само дето много бавно ускорява и ми трябваше пространство, а пред мен имаше насрещно, щото опита не беше на магистрала. Иначе Ладичката е 12 годишна, 21053, 1500 см3, карам я на газ. Вие до колко км/ч най-много сте стигали?



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: Vocoder]  
АвторRendeto (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 20:55



С Лада 1500s опитах и стигна до155км.Повече не посмях. Колата беше нова на около година от закопуването. Със настоящата Лада 1300 съм пробвал до 135 км/ч по магистралата,понеже съм и спънал газта при всички случаи ще може и повече но избягвам да се надбягвам с вятъра-все пак двигателя е ветеран и трябва да се пази.



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: Vocoder]  
Автор LadaRacing (непознат)
Публикувано17.04.06 21:25



az s moita ladi4ka 21013 motora i e 1200S si vdigam 140km/h na gas bez nikakav zor! na benzin sam q probval si pylni kilometraja ama jigliorite na karba sa malko po-golemi ot originalnite. Za men tazi tvoqta ne6to ne raboti kakto trqbva 1500 trqbva da bqga pone 160km/h na gaz !!!Tva e ot men? ako ima6 vaprosi 4akam



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: LadaRacing]  
Автор Vocoder (новак)
Публикувано17.04.06 22:39



Ами не ще повече от 140, не знам защо. В книжката на старата Лада, която продадохме (тя беше 1300 см3) пишеше - максимална 145 км/ч, пък баща ми казва, че е вдигал 160 на магистрала. Ще пробвам пак в петък, когато имам пътуване да я настъпя, но не ми се вярва да стане повече от 140. Все пак теста е на газ, пък и колата си е 12 годишна. Май искам прекалено много от нея.



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: Vocoder]  
Автор LadaRacing (непознат)
Публикувано17.04.06 23:00



ne iska6 mnogo ot kolata prosto ne6to ne e nared moje bi centrovka. moqta 21013 e 22 godi6na ama si varvi 140km/h na gas. pregledai i tocite !probvai na benzin kolko 6te varvi .ako varvi na benzin dosta pove4e zna4i izparitela ti ne e nared !

Редактирано от LadaRacing на 17.04.06 23:01.



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: LadaRacing]  
Авторлaдarpyп (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 01:00



Моята е 86 год, Лада 2105, 1300, на магистралата на газ вдигнах 160 по километраж, има тука тема по въпроса със снимка, която направих. Ето линк:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=28342

Лека и безаварийна :)



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: LadaRacing]  
Автор Vocoder (новак)
Публикувано18.04.06 01:09



В петък ще я пробвам първо на бензин, после на газ. Ако на бензин стигне 160 км/ч, значи проблема е в изпарителя.



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: лaдarpyп]  
Автор Vocoder (новак)
Публикувано18.04.06 01:12



Хехе, интересно! Ти с едната ръка фотоапарата ли държеше? Щото мен ще ме е шубе да карам с една ръка при такава скорост и то Лада.
А междудругото, къде по-точно на магистрала Черно Море постигна резултата? Защото моят днешен опит беше по същата магистрала на няколко километра от Бургас.



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: Vocoder]  
Автор Vocoder (новак)
Публикувано18.04.06 01:32



В оригиналният си постинг написах, че опитът не е на магистрала, защото имаше насрещно движение. Става въпрос за отсечката Бургас - Поморие, след като се мине Сарафово. Пътят както си е магистрален се стеснява и става двупосочен. Иначе цялото разстояние Бургас - Варна се води магистрала "Черно Море", но всъщност само няколко километра отговарят на истинските изисквания за магистрала.



Тема Re: 140 км/ч с много зор!нови [re: Vocoder]  
Авторздp (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 11:03



Я пробвай да поразвиеш клапите на гаста прасни ги на по 2 оборота и пак кажи.Но така ще ти гори повее затова след опита си ги върни както са сега.
Аз правя друго сложих по големи жиглиори и на бензин много бяга само да изпреваря някой, а на гас си я глася да е по икономична.Отвори и въздушния филтър виж да не е стар и мръсен .като за наало ти стига толкоз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.