Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 20.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Добавка за бензин?нови  
АвторBA3 21O11 (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 11:18



Привет! Искам да ви питам дали слагате добавка в бензина? Доколкото аз знам, двигателят на старата Жигула си е правен за бензин с олово и сега като сме на безоловен трябва да се слага добавка за компенсиране.

Имам някаква добавка Милениум на Шел, но запасите ми свършват, а в Шел май вече не я продават.

Благодаря предварително.



Тема Redexнови [re: BA3 21O11]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано21.03.06 11:39



добавка съм ползвал,но е скъпичка-12-13лв е едно малко шишенце,и се слага по 15 мл. на десет литра бензин
тя е по-скоро за продухване
инак,други добавки, да ти кажа,и аз не знам!

В момента има твърде много потребителски заявки, моля опитайте отново.


Тема Не!нови [re: BA3 21O11]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано21.03.06 22:08



Теоретично, старата жигулка изобщо не се сърди на безоловен бензин. Нито на газ.

Практически, знам жигулита дето от 100 000 км не са помирисвали бензин, само на пропан се търкалят. Там олово няма. Нито добавки.

А с безоловен бензин, без добавки, карбураторът по-рядко се запушва.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: Не!нови [re: Яceн]  
Автор butaloto (dohc)
Публикувано22.03.06 12:01



Да, на безоловен бензин старата Жигулка не се сърди, но на Оловния се радва! Сипвах в мойта съвсем на скоро от ,,Червената Вълшебна Течност'' (оловен бенз.) и да ти кажа има голяма разлика в сравнение с безоловния. С оловния няма детонации, колата върви осезаемо повече и икономията е по-голяма. Като и сипя от ,Червения' и направо колата се ,събужда, бъзкръсва'.



Тема Re: Не!нови [re: butaloto]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано22.03.06 18:18



Къде пък намери такъв бензин???

Продават по магазините едни черни тубенца, оформени като пистолет за бензин....Така и не можах да го пробвам, сипах 20 литра бензин на москвича и едно шишенце, и още същата нощ ми източиха резервоара.

Май Хелиос се викат... Едно шишенце за 20 литра бензин.


Елате повече!


Тема Аааа,нови [re: butaloto]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано22.03.06 19:44



щом така прави, имаш проблем с карбуратора и центровката, а не с оловото.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: Аааа,нови [re: Яceн]  
Автор butaloto (dohc)
Публикувано22.03.06 21:07



Един пич от Белоградчик понякога ми носи малко Оловен бензин. В Белоградчик и по селата още се продава нелегално заради Тракторите. Те със безоловен не могат да работят. Продава се по определени бензиностанции само на едро. За най-близката бензиностанция с оловен бенз. до София се сещам за петролната база в Драгичево. До преди една година там продаваха със сигурност, сега незнам какво стана... Предполагам, че там още има. Намира се по пътя за Перник. Нека тук колегите от по-малките градове и села да кажат дали около тях продават още от ,,Червения елексир''. Аз когато се дърпам с някого не се занимавам да свалям въздушни филтри и да олекотявам колата, сипвам си просто един литър Оловен и направо ИЗЛИТАМ



Тема Разбрах бе, пич!нови [re: butaloto]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано22.03.06 22:03



даже съвсем ясно разбрах.
Знам го тоя червения, това е от военния резерв. Нищо нелегално няма в него. А-86 се наричаше едно време. И в София има 2-3 бензиностанции на които го продават. Сума години го продават и не свършва и не свършва, ега ти резерва. Той по много неща се отличава от съвременните бензини, но с нищо не е по-добър от тях:

- вискозитетът му е различен (най-често по-висок)
- октановото число е ниско
- високо минерално съдържание (оловото в това число)
- и вода има повече, разтворена в него
- калоричността му е по-ниска
- пламната му температура е по-висока
- химическата му устойчивост е по-лоша

Даже само заради по-ниската калоричност на оловните бензини, въртящият момент е с около 5-7% по-нисък. На студено пали трудно, заради високата пламна температура. Заради водата и минералното съдържание, задръства горивните уредби. Заради ниското октаново число детонира. Заради съдържанието на киселини и смоли улеснява износването на горивната уредба.

Това, което може би се отнася до твоята лада, е вискозитетът - ако карбураторът ти е настроен да образува много богата смес с безоловните бензини, с този червения бензин ще е по-близо до верния състав. Но този факт няма нищо общо със съдържанието на олово.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: Разбрах бе, пич!нови [re: Яceн]  
Автор rpg22 (снайпера)
Публикувано22.03.06 23:41



А ако сипя да кажем А-95 или 98? Или на определено количество 92 добавя малко 95/98? Дали ще има положителен ефект или само ще прецакам клапаните и въобще двигателя?



Тема Re: Разбрах бе, пич!нови [re: rpg22]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано23.03.06 18:58



Ами сипвай направо чист 95 или 98 - никоя кола няма да се разсърди на скъп бензин, а ако я центроваш за него, ще върви малко по-добре.

Ако ги смесваш, получаваш междинни свойства.

Аз, в частност, на нивата наливам само 98 или 100 - тя е настроена за метан и се сърди на горива с по-ниско октаново число (на метана е около 120)

Редактирано от Яceн на 23.03.06 19:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.