Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 13.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Тема ниски оборотинови  
Автор tucow (непознат )
Публикувано24.03.06 22:18



Здравейте, тъй като дойде пролетта и аз реших да обърна малко повече внимание на моята 6-ца. смених накладки, каретата (че тази зима жзеха да звънят), направих и някои други дребни ремонти, свързани с поддръжката. Но не мога да реша проблемите с оборотите. При загрял двигател поддържа не повече от 400 оборота на газ, а на бензин направо гасне. Предполагам, че проблема е в карбуратора, но не съм сигурен. Иначе колата си върви идеално не прекъсва (което говори че няма проблеми по тоците), разходът на гориво също е в норми, но тези ниски обороти не ми харесват (не е добре и за двигателя). Най- интересното е, че след като запаля и я подгрявам със смукач на място работи добре, но като позагрее оборотите падат (което много ме учудва, следвайки да е точнообратното). Ако някой има идея къде може да е проблема да пише. благодаря на всички предварително.



Тема Re: ниски оборотинови [re: tucow]  
АвторRendeto (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 23:04



Според описанието на проблема,във всички случаи според мен причината е в карбуратора. Първата стъпка е почистване и продухване на всички жигльори.
След това се прави настройката. Посочи от кой тип е,за да можем да дадем повече информация....
Стара кола и стара риба няма-има неподържана!!!



Тема Re: ниски оборотинови [re: Rendeto]  
АвторRendeto (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 23:21



Ето един карбуратор за ВАЗ-2106 на www.automan.ru/waz/03/torm.shtml



Тема карбнови [re: Rendeto]  
Авторtucow (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 16:26



карбураторът е заводския "Вебер", чудя се само жащо проблема с оборотите е и при заз и при бензин?



Тема При газ и при бензиннови [re: tucow]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано25.03.06 21:22



ами защото е във въздушния жигльор, затова.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: При газ и при бензиннови [re: Яceн]  
Автор Desert Ant (Лададжия)
Публикувано27.03.06 00:16



мдаа добре ще да ни кажеш с долна или горна плочка си. Освен това проблема според мен не е в карба. Първо виж въздушния филтър, може да е мръсен и да е за смяна.
Възможен е и комбиниран проблем изпарител и карб. На изпарителя трябва да има една врътка за оборотите, а на карба долу има един винт за количеството и един за качеството на сместа.

Друг вариант, най-вероятен според мен е да ти е избягала центровката. зимаш един гаечен ключ 13 и развиваш делкото на загрял двг. Без да го дигаш, само го въртиш на ляво и на дясно, докато се получат най-високи обороти!




Тема Re: При газ и при бензин [re: Desert Ant]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано31.03.06 20:03



Подкрепям Ясен.Щом е и на бензин и на газ.И моята е така но не съм с Вебер а с Озон.Когато пържа мотора колкото обороти може да развие вакуума образуван от мотора завива врътката за количеството смес и така оборотите падат.Знам си го и от време на време развивам.

Което не става с кубатура става с обороти



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.