Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 26.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема гасне,гасне и пак гасне!  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано21.03.06 09:17



Хай ви хора
Самарката гасне нон-стоп и в най-изненадващите моменти!Абсолютно непредвидимо е,това е лошото,може да е на десетия километър, може и на първия завой! какво ли не сменихме-свещи,филтри,маркучи,чудесии,не помня какво още, обаче причината явно е другаде.Както си върви изведнъж-край,сякаш е нещо по тока...
Може ли да ми кажете къде мога да й направя диагностика? Защото явно причината няма да се уставнови с ходе по автъокъщи и механици,макар че-забележете,те са ми познати и приятели,т.е.-имат анимуса да ми я оправят,а не да ми вземат парите.
Да ви кажа,откакто три пъти ми заби насред Цариградско(!) вече хванах параноя, заклевам се

В момента има твърде много потребителски заявки, моля опитайте отново.


Тема е де?нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано21.03.06 21:59



С какво хранене е тоя двигател? Карбуратор? С електронно управление? Направо инжекционен? Има ги и трите вида Самара.

Може да е електрически проблема, може и да е някой по-едричък боклук в карбуратора.

Ако е електронен карбуратор, може компютърът да е пълен с вода / боклуци (ум не ми побира защо е под дясната седалка). Пилнах си нервите с един самаров карбуратор (беше на Нива, но е същия).

Ако е инжекционна - хрен ее знает. Там може да се прецака какво ли не, няма "характерни" повреди.

Абе я я доведи някоя неделя на клубните сбирки, ще я видим тая самара.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: е де?нови [re: Яceн]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано22.03.06 08:24



Хай братле:)
да ти кажа-не знам,но го отваряха карбуратора,и му семнихме въздушния филтър,че беше много зле,не че има такова значение за гасненето де.И майстора го свали целия и мупипнанякакви насройки,като рече,че някой го е бърникал,защото настройките му не били по дифолт-т.е.,както трябвало да бъдат за самара.
Сменихме сменениятдатчик за свободен ход-със стария,и макар чехарчи като голф 1.8 вече,поне не гасне на свободна,че по едно време и това й себеше случило....Пък, май не е инжекционен двигателя,мотора е 1.3,там,навремео сглобявани в Белгия ли ,хуй ноуз къде...

В момента има твърде много потребителски заявки, моля опитайте отново.


Тема Аааааа! Ясно.нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано22.03.06 11:17



Аналогичен случай с моята Нива - същия електронен карбуратор, пак в Белгия правена, същите екстри с гасненето.

При твоята, колко кабела са закачени на карбуратора? За сверка питам.

Извади компютъра изпод дясната седалка, разглоби го, почисти платката със спирт, пъхни го пак и да видим. Най-добре да не е точно там, той кабелния сноп позволява.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: е де?нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано22.03.06 18:22



Комутатор, датчик на хол, маса, бобина, кабелни връзки.
Да нямаш тайно ключе за изключване на запалването?


Елате повече!


Тема Re: е де?нови [re: Frysco]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано23.03.06 09:01



тиоя неща не ги бях и чувал!
нямам тайно ключе, брат,не!

В момента има твърде много потребителски заявки, моля опитайте отново.


Тема Re: Аааааа! Ясно.нови [re: Яceн]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано23.03.06 09:07



няколко са май кабелите!
братко,къде е тяо компютър бре!как да го разглобя(?!)В смисъл-сложно ли е,да не оплексам мнещо?
А на диагностика ,ако я водя,има ли смисъл?

В момента има твърде много потребителски заявки, моля опитайте отново.


Тема Ееее де!нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано23.03.06 18:42



казах ти -
под дясната седалка. Ако го има.

А ако искаш, ела в неделя на сбирка - ще го диагнозираме за нула време.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: Ееее де!нови [re: Яceн]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано24.03.06 09:46



А сбирката е всяка неделя от 20.00 часа, в заведението "На черешата", което се намира на автомивката до семинарията.Фактически от семинарията като тръгнеш към Кемпински по Джеймс Баучер, се пада отляво след 100 метра някъде.


Елате повече!


Тема еееее,нови [re: Яceн]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано25.03.06 12:27



на мен тва хич не ми говори-под дясната седалка,не мога да стигна до него, бря
ше се опитам да дойда утре,само дано не ми загасне пак пътьом, че само палчето зад бензиновата помпа ме спасява за известно време
начи не емного далече май,сбирката,аз съм на пам.левски, се ше стигна,надявам се

В момента има твърде много потребителски заявки, моля опитайте отново.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.