Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 26.05.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не пали топланови  
Автор rpg22 (снайпера)
Публикувано06.03.06 17:23



Значи имам Лада 2107 и следния проблем. Като е студена дори да е стояла 1 месец без да е палена запалва за 2-3 секунди. Обаче загрее ли малко и ако имам неблагоразумието да я спра не ще да запали отново. Или не ще да върти или върти и не пали. Интересното е че оставя ли я да изстине веднага запалва. Ако е топла и я бутна или пусна по наклон и включа на скорост пак пали. Когато работи е добре с изключение че при натискане на педала на газта малко заглъхва в първия момент и после почва да ускорява. Мощността е добре и на ниски и на високи обороти.
Кажете къде да търся проблема. И на няколко майтора ходих ама все нещо правят но не я оправят



Тема Re: Не пали топланови [re: rpg22]  
АвторToдop Живkoв (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 20:02



Привет !Та като чета поста ти да те питам.Казваш седи месец и пали от раз , после или не върти или върти и не пали.Е ти като я пробваш да пали след месец подкачваш ли бензина с помпата или не?Проверявал ли си скоро акумулатора и зарядната система? Ладите по принцип имат силни стартери и не им е проблем да развъртят мотора и при -30 градуса например,но само ако имат и такъв акумулатор.без смукач пак ли пали студена?Сигурно нещо е пипано по карба или аванса,щото като и дадеш газ не трябва да забива муцуната,веднага трябва да реагира и да ускори.Скакъв карбуратор си?Просто питам,че и на мен ми е интересно .Не се правя на спец ,тук има много хора ,познаващи перфектно тези автомобили повече от мен и магат да ти датат точен отговор.Може и да е от уск. помпичка,не точно ниво на бензина в карба.Предполагам.



Тема Re: Не пали топланови [re: Toдop Живkoв]  
АвторRendeto (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 21:53



Бас държа,че я експлоатираш на газ само......
Стара риба и стара кола няма- има неподържана!!!



Тема Re: Не пали топланови [re: Toдop Живkoв]  
Автор rpg22 (снайпера)
Публикувано06.03.06 22:38



Ами подкачвам гориво ако е по-студено ако е над 5-6 не подкачвам а само със смукач. Винаги паля със смукач. Предполагам обаче че и без пак ще запали при по-топло време. Карбуратора мисля че е "Озон" ама трябва да го видя какво пише че да не да се бъркам.
П.С. Губиш баса-няма газово



Тема Re: Не пали топланови [re: rpg22]  
АвторRendeto (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 23:22



За баса ще почерпя! Интересно,но това е против всякака логика...би трябвало при топъл двигател да пали лесно. Щом се ''дави",да попитам държи ли ниските обороти? Говорим за800-900об. Да не би да има скъсано платно на ускорителната помпа предполагам?...



Тема Re: Не пали топланови [re: rpg22]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 01:04



Пробвай да смениш иглата на карбуратора, пропуска след угасяне и при нов опит дави двигателя, а при мокри свещи почти не прескача искра! Задължително огледай и поплавъка да не е пробит, после го регулирай на 8мм.



Тема Re: Не пали топланови [re: Tarbox]  
Автор modac (непознат )
Публикувано07.03.06 01:49



най-вероятно ти е заминал поплавака на карбуратора и влиза повече бензин от необходимото следователно на топъл мотор колата се дави все едно като е загряла да се опитваш да я палиш на смукач



Тема Re: Не пали топланови [re: modac]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано07.03.06 07:07



А защо тогава забива муцуна като натисне педала на газта.А повредения поплавък би давал проблеми и при студен двигател.
Нещо по карба е.И то от преходните системи или тази на празен ход.
Само не ми казвай че палиш със смукач когато е загрял двигателя.
Пробвай се да париш с натиснат докрай педал на газта еднократно без да помпиш.Най вероятно се дави двигателя с бензин.
Давам предположения.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Не пали топланови [re: млaдeжa*]  
АвторToждop Живkoв (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 13:34



Е,значи до някъде съм познал.Пробвай да смениш иглата с поплавъка,внимателно с него да не се наруши регулиращото езиче,онова ,дето движи иглата.Но все пак направи проверка на нивото на бензина.Аз на мойта имам една пробка,която ако е точно нивото като я отвия изтичат няколко сълзи бензин,ако е ниско-не тече,ако е високо- ще прелива.И двата последни случая водят до неправилна работа на мотора.Пробвал съм.При ниско ниво трудно пали студена,не може да развие пълната си мощност,усеща се когато я настъпиш почва да заглъхва ,спъва се ,гладна е .Ако е високо -това дето са написали преди мен плюс увеличен разход на гориво и още други там... не искам да философствам.



Тема Re: Не пали топла [re: Toждop Живkoв]  
Автор rpg22 (снайпера)
Публикувано07.03.06 21:02



Ами каквото мога ще оправя като спре да вали че сега нещо не ми се работи по колата
Ще проверя нещата които казахте. Аз си мислех че може да е от буклуци в бензина затова оня ден свалях резервоара и продухвах всичко до помпата(преди нея има филтър)Излезе бая ражда и подобни буклучета и май малко се пооправи ама макар да поспря да забива муцуна пак не пали топла. И колкото по-топла по не пали. Ще му мисля. Накрая ще разглобя всичко и пак ще го сглобя




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.