Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:02 26.04.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема На вниманието на пушачитенови [re: Frysco]  
Автор aдмин (2101)
Публикувано29.11.03 15:27



Не е трудно да се направи, но е много полезно ако пушите.
На жигулата (2101) на мястото за радио може да се сложи пепелник. Много по-удобно е. Освн това от лампичката за запалката може да се хване едно отклонение и да се сложи една лампичка (като за таблото) да свети вътре когато се вкл
чат фаровете.

Чук, тел, клещи и "Мамата!"


Тема Свирещи спирачки!нови [re: Frysco]  
АвторЛAДA-ФИAT (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 16:36



Предполагам това е масово явление,особено при накладки с неясен произход-та мисълта ми е,че ако ви дразни това свирене,може да бъде сведено до минимум или направо да изчезне,а и да се подобри (малко) самото спиране.
Лесно се прави:сваляте накладките,взимате флекса и напречно им се прави един,а може и два канала до дъно(не ползвайте ножовка-изтъпява се за отрицателно време и не вършите ни`ква работа,само се потите-от собствен опит в ранните ми авто-ремонтни години,когато мускулите ми бяха повече от акъла)-ефекта е поразяващ,опитайте!



Тема радиус на завой... 0,34 смнови [re: Frysco]  
Автор ladaraider ()
Публикувано30.11.03 12:43



Подобряване на завиващата способност....

Премахват се ограничителните планки на носачите (ако ги има),
Свалят се два от болтовете за закрепване на кормилната кутия, и се изпиляват главите им. Погледнете хебела на кормилната кутия къде опира... и ще разберете какво имам пред вид.

Подобрение има значително, само съществува определен риск при крайно положение да "затегне" кормилцето... все още не ми се е случило, пък нарочно карам с голем луфт на същото....
Поживем- увидем!



Тема Карбуратори.... айдеееенови [re: Frysco]  
Автор ladaraider ()
Публикувано30.11.03 13:01



така де, да развиваме добрата идея на Фриско!

Карбуратори- За новаци и по- опитни.
с две думи аз казвам:

чучур ускорителна помпа - .50 или ако се намери .55
жигльори - мойто мнение е да речем 135-170 и 162-190.

За карбуратора- може да говорим за ДЦОЕ Вебер или Делорто... ама за по- общите потребители:
Механичен ОЗОН - по- добре храни на високи обороти от Вебер-а. на ниски май е по- зле. Напълно механичен ОЗОН - най- добрият "лесен" вариянт?

Иначе на Вебер- а може да се разточат дифузьорите... таво не съм го правил


казах....

май отварям бая обширна тема, ако не представлява интерес моля модераторът да я затвори.... или всички да понапиша синтезирано нещо полезно.
мерси



Тема Джантинови [re: Frysco]  
Автор but4e (тряс!)
Публикувано02.12.03 01:05



Мисля, че тук е мястото да питам от какви коли мога да сложа джанти на Ладата? Кои са най-подходящи?

Майко дай мазут,че делкото не качва вода в карбуратора!


Тема Re: Джантинови [re: but4e]  
Автор Bobby (наблюдател)
Публикувано02.12.03 16:28



Без значение от коя марка или модел автомобил. Поне ако питаш за лети джанти де.
Аз имам мерак да сложа 14 цолови, 185, R65. Общо взето, може по-широката гума да качи разхода, но пък лятата джанта е по-лека и по този параграф тя пък сваля разхода. За стабилността няма и да говоря - естествено, че 185 е по-добре от 165 или пък 155 за стабилността. Особено пък ако обичаш на моменти да караш малко по-бързо.
От друга страна, 14 цоловата, за разлика от 13-ката, не ляга плътно отзад върху барабана, а му оставя малко въздух. Това също е по-добре за охлаждането, тъй като споменах - при лятата джанта съпротивлението на въртене е по-малко, тъй като е по-лека, и тя се върти по-бързо с по-малко обороти на двг.

Накрая обаче ще добавя, че за по-широки гуми при Ладата, за по-добра скорост и стабилност в завои, е добре малко по-стегнато окачване да се сложи. Щото това на Ладите си е "нека се кандилкаме наляво-надясно по завоите"... така се накланят Ладите в завой, че лошо да ти стане.



Тема Re: Джантинови [re: but4e]  
Автор ackoнa (Special)
Публикувано02.12.03 16:46



На Ладата размера е 4 на 98 т.е. 4-брой дупки, 98- разстоянието между две дупки (по диаметъра) в милиметри.От тово следва, че стават джанти от:
1. BMW по-старите модели (с четири дупки на джантата)
2.FIAT UNO и други модификации които са с 4 дупки
За тези аз знам , но по принцип стават от всяка кола стига да са този размер.
Ако те интересува мога да ти кажа как можеш да си сложиш джанти с 5 (пет) дупки на Ладата.



Тема `Айде разкажи,де...нови [re: ackoнa]  
АвторЛAДA-ФИAT (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 18:35



...проявявам жив интерес,как става тая работа PLZ,PLZ-да не би да е свързано с "Нива"-та нещо,а?

П.П. За джантите-от всички италиански автомобили,които са с 4 отвора стават на Лада(немските 4 са на 100мм. с изключение на старите модели БМВ)



Тема Re: Кажи за петте дупки...нови [re: ЛAДA-ФИAT]  
Автор but4e (тряс!)
Публикувано02.12.03 19:28



Интересно ми е за петте дупки, наистина има ли нещо общо с нивата или е някакво съвсем различно решение.

П.П.: За джантите аз лично съм виждал на Лада сложени от кадет железните петолъчки, та затова питах, но не знам дали не са преправяни.

Майко дай мазут,че делкото не качва вода в карбуратора!


Тема Re: Джантинови [re: but4e]  
Автор ferodo (баф мааму)
Публикувано02.12.03 22:41



Само да допълня, че освен 98-те мм трябва да обърнеш внимание и на големината на отвора за главината, щото примерно японските са по-малки и ще ти сеналожи да струговаш главините за да ги сложиш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.