Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 01.07.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Niva diesel?нови  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 02:25



Zdraveite kolegi Ladajii,
Mislq dali da si vzema Niva diesel. Ima li nqkoi koito da kara takava (fabrichna) i da mi dade mnenie. Shte mi trqbva za rabotno dobiche i shte q karam dosta iz grada, no i dosta iz planinitekofti putishta. Nqkude 99 - 01 godina priozvodstvo.
A dali NAR prodavat takiva?



Тема Уф.нови [re: Vlado]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано30.12.05 13:44



НАР твърдо отказват, в България не се внасят. Внасят се втора ръка от западна европа.

Аз съм карал съвсем малко дизелова, имам бензинова. Моите впечатления :
Тук-там ядове с трансмисията - тя просто не е правена за дизел.
Гориво гълта здраво (като всяка Нива), а не можеш да и сложиш пропан или метан.
В кофти терен е малко по-добра от карбураторните, но инжекционна не и отстъпва.
Скъпа - за равно състояние прибави +2500 .. +4500лв на старо.
Двигателят е Пежо, със всички произтичащи от това последствия (цена на поддръжка, сервизи) а не се чупи драстично по-рядко.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: Уф.нови [re: Яceн]  
Авторvip_ (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 14:48



Suglasen sum s mneieto na kolegata!
As si kypix Niva ot NAR-SF predi 1 mesec-1,7-benzin...gori 12-13l.,ama 6toto se razrabotva i e na 1000.km...Razxodut 6te padne do 8l. na dulug put...Imal sum vsi4ki modeli na Lada-vse novi...imam opit...
Diesel nikoi ne vnasia mai...
Montirai si Gasova yredba pod bagajnika...as 6te go napravia,ama sled kato ia razrabotia...
Mnogo sum dovolen ot neia...ne xlopa otnikude,mnogo dobre vozi...kato se ima predvid 4e sum prodaval/vnasial ot D nad 50 zapadni koli ,ama pak se re6ix za nova kola/dori i ruska/...omruzna mi ot stari baraki...:)...
6te se radvam da obmeniame mnenia...
Pozdravi!



Тема Re: Уф.нови [re: vip_]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 19:39



Kolega,
Prichinata da tursq dizelova Niva, e che znam che harchat mnogo. Ta zatova diesel. Inache shte kandisam i na 1.7 benzin. Ama ako harchi 12-13 na 100....
Siguren li si, che razhoda shte padne kato se razraboti? I sled kolko km se razrabotva?
A-a-a i kude mojesh da poberesh gazova butilka?



Тема Ако е така...нови [re: Vlado]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано30.12.05 20:13



не се оправдава дизела - повече ядове за съвсем малко икономия.

12-13 /100 харчи в града, под това няма слизане колкото и да я разработваш. Виж, извън града 8-9 е нормалното.

И няма да намериш 4х4 много по-икономичен - голяма инертност на трансмисията, повече детайли за връткане и т. н.

Разпространена практика за газовата бутилка е под багажника, на мястото на задното ауспухово гърне, като се преработва и изпускателната система. Предимство - не губиш и без това малкия багажник. Недостатък - поддатлива е на камъни.

Ако си решил сериозен офроуд да правиш, се слага като на другите коли - в багажника, за да не я праснеш на някой камък.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема И забравих...нови [re: Vlado]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано30.12.05 20:18



Ако ще купуваш от НАР, си приготви здрави нерви. Аз имам неприятни впечатления от тях и те са причината да си купя Нива на старо, а не нова.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: И забравих...нови [re: Яceн]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 18:10



Abe i az se zamislqm dali nova - edinstvenoto 'ZA' e, che imat 2god/50000 garanciq. Ama ako ot NAR sa lainari, a chastite ne sa mnogo skupi - po dobre e na 2ra ruka. Plus tova ako sloja gaz - garancigqta shte otpadne. V momenta na dir.bg ima 2005g Niva za 10500 ЛВ. Ti tvoita kolko godini q kupi?



Тема GAZнови [re: Vlado]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 18:13



A gazta ako se sloji pod bagajnika, nqma li nachin pod neq da se postavi nqkakuv shtit da pazi butilkata ot kamuni?



Тема Не бе,нови [re: Vlado]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано01.01.06 01:00



НАР чак лайнари не са. Просто го карат малко неграмотно и малко соц - но това са впечатления отпреди година, може да са се освестили.

Нова Нива е около 12000лв, моята я взех сравнително изгодно - 96 година, 50000км, без корозия за 5200лв. Цените им не спадат много с годините, а само в резултат на лоша поддръжка.

Тва гаранция при автомобил който е ПРЕДНАЗНАЧЕН да се експлоатира идиотски е малко тъпо. Частите са джобни пари. Майстори лададжии - много (трябва да намериш свестните). Газът е задължителна добавка към всяка уважаваща себе си лада, даже да е нова и да и отпада гаранцията. И с отпаднала гаранция ще си на далавера, даже да ти се наложи основен ремонт на двигателя.

А нова или стара - прецени:
Нова - 12000, екстра - 2г гаранция.
Стара, идеална - 5-6-7000, без гаранция, може и по-неугледна за 3-4000
Каква е тази повреда, която да изисква примерно 5000 за ремонт, та да се оправдае гаранцията?

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Може то, ама...нови [re: Vlado]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано01.01.06 01:11



щитът ще е още по-ниско от самата бутилка, което ще улесни удрянето му при изкачване и спускане. По-научному, ще намали задния ъгъл на проходимост.

Всичко зависи от това какво искаш от колата.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.