Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 20.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови  
Автор butaloto (dohc)
Публикувано19.11.05 20:07



На Ладичката ми преди е имало Газова уредба. Гледам, че плочката под карбуратора си седи. Трябва само да се сложи Бутилката, тръбите и Изпарителя. Въпроса е дали да слагам АГУ-то? Има ли смисъл? Сега ми харчи около 11/100 на бензин в градско. Ако сложа газовата ще ми харчи около 13 на газ. Газта сега е 1,08лв., а бензина 1,59лв. Ще има ли смисъл да се набутвам с газова, като после може да не ми се върнат парите? Освен това аз гледам да правя това което е най-добре за колата, а НЕ за джоба ми! Гледам да си я глезя и да я потдържам винаги в отлично състояние! Няма ли по-бързо да се скапе двигателя с АГУ-то?
Кое е най-доброто за колата?



Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: butaloto]  
Автор sentinell (amantes amentes)
Публикувано19.11.05 20:42



Газта е много по-добре за мотора.Освен това много вероятно е на газ да ти харчи по-малко.Щом мотора ти е толкова добър,високия ти разход може да е заради карба.Така на газ ще харчи по-малко.Препоръчвам ти само да не налиташ на големи бутилки,вземи си някоя 20-30 литрова.

FITNESS COMPETITOR


Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: sentinell]  
Автор Zdraveca (Lovech)
Публикувано20.11.05 09:58



Ами аз напълно не съм съгласен с колегата.Първо дали е по добре за ДВГ гас или бензин се спори и ас съм за бензина по лични убеждения.Второ през зимата щи качи на градско поне 15 на100 а ако си поуправиш карба ще слезе на10 бензин.Трето вървежа на бензин е с пъти по добър от този на гас.В + ще си на пролет когато гаста слезе на 80 стотинки винаги зимата се дига а напролет пада.И дет казва един приятел газаджия 7-8 000 ще ти е се тая на кво караш ама след това ще те е яд че не си сложил гас по икономично е когато е по топло и кат паднат цените. Акъл- слоги я сега щот са най евтини заради скъпата гас а я избивай на пролет(лято )като поевтинее.



Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: Zdraveca]  
Автор butaloto (dohc)
Публикувано20.11.05 11:42



Притеснява ме, че слагането на АГУ е компромисен вариант, двигателя не може да се настрои да работи перфектно да две горивни системи!
П.С. Какъв бензин да и слагам? Сега и сипвам само 92+ от OMW, той е с някакви добавки заместващи оловото! Дали е най-подходящ?
А някакви добавки в бензина да и слагам ли ?



Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: sentinell]  
Автор kилиkaндзep (Wishful Sinful)
Публикувано20.11.05 12:21



В отговор на:

Газта е много по-добре за мотора.Освен това много вероятно е на газ да ти харчи по-малко



Тези твърдения не отговарят на истината. При горене газта развива по-висока температура от бензина, тъй че просто няма как да е по-добра. Освен това и в най- пречестената газ има наличие на финни графитни частици, които действат като шмиргелов прах (ускоряват износването) в цилиндрите, т.е. живота на двигател каран на газ е по-малък от този каран на бензин. Няма как и да харчи по- малко на газ, защото дори най- слабия бензин има по- висока калорийна стойност от газта.

LET LOVE RULE

Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано20.11.05 15:15



Хайде да не се бутаме в графита и оловото.Оловото е за най старите двигатели с долен разпределителен вал.Ако се скапваха толкова бързо двигателите нямаше да има таксита.Преди години платени ком.професори обясняваха колко е вредна газта за двигателите във в. Работническо дело.
То и ходенето на улицата е вредно,ама няма как.
В общи линии на газ колата харчи 20% повече.Вярно мощността пада ,но зависи от настройката.Мондео на газ върви със 180 и не му пука.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Слагай!нови [re: butaloto]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано20.11.05 18:16



От добра газова уредба получаваш следните ползи:
- икономия от масло (по-малко харчи и по-рядко може да се сменя)
- икономия от гориво (по-скъпо от бензина няма да стане в обозримо бъдеще)
- по-малко износване на двигателя (каквото и да говорят някои)
- по-добра тяга на ниски обороти

Недостатъци:
- загуба на 7-10% мощност
- годишен преглед и на АГУ
- багажникът намалява с 1 бутилка обем
- разсъхване на бензиновия тракт, ако рядко го използваш


За настройката -
настрой си я оптимално за газ, а сипвай само бензин 98 (99, 100 - както го продават) за да е максимално близък до "основното" гориво (на газа октановото число е 97-105 според съотношението на пропана и бутана)

Има само една причина за по-бързото износване на двигателя от газ - ще караш повече, защото ти е по-евтино и по-бързо ще навърташ километри.

А ако ти е по-широко около врата, т.е. джоба, сложи си метанова уредба. Метанът е най-евтин и цената му ще расте най-бавно. За метан горните предимства умножи по 2, а спадането на мощността е 10-12%

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Бензини:нови [re: butaloto]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано20.11.05 18:29



няма кола дето да се е разсърдила на скъп бензин :) - с малки изключения, но при ВАЗ такива изключения няма.

Бензинът със заместител на оловото има почти всички недостатъци на този с оловото - веществото се утаява в хранителната уредба, прави разнообразни други мизерии от химическо естество. На ладовите двигатели олово не им трябва, нито заместител.

Добавки - никога!
Зад никое от шишенцата с вълшебни вещества не седи доказан положителен резултат в дългосрочен план, повечето и краткосрочен ефект нямат. Чистенето на хранителната уредба от утайки, отлагания и др. екстри обаче си е за твоя сметка.

Горното се отнася и за присадките към маслото. Ако имаш излишни пари налей по-скъпо масло. Използването на промивно масло при смяната също е свежа идея.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Забравих да кажа [re: butaloto]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано20.11.05 18:36



двигателят МОЖЕ да се настрои да работи и с двете горивни системи. Те нямат нищо общо при настройване.

Единственото което може да те затрудни е ако искаш центровката да е перфектна и на газ и на евтин (А92) бензин. Тогава ще слагаш Timing Advance Processor (TAP).

Според мен по-добре е просто да се откажеш от евтиния бензин. От него икономия няма освен ако не го "получаваш" безплатно отнякъде.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 19:02



ха-ха Виждал ли си газова уредба? Не се сещам как прекара "фините фрафитни частици" през филтъра на газовия клапан




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.