Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 03.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: kилиkaндзep]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 19:06



Ха-ха Виждал ли си газова уредба? Не се сещам само как прекара "фините графитни частици" през филтъра на газовия клапан? Няма такова нещо. Износването на един двигател, работещ на газ е значително по-малко. И това няма връзка с наличието на графит, или липса на олово Причината е в корозията! А тя е значителна при работа на бензин!



Тема Абе и на мен ми направи впечатление тва,нови [re: Aз]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано20.11.05 19:08



ама той проблемът е преди клапана - как изобщо ще ги има вътре, като технологията е 1:1 с бензиновто производство, само параметрите са други.

А какво му пречат на двигателя фини графитни частици (=сажди) е една друга тема.

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Графитните частици се използват за смазканови [re: kилиkaндзep]  
Автор21O7new (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 13:35



Ако си чувал за така наречената графитна грес - тя съдържа точно такива графитни частици, улесняващи триенето и смазването. Смешно е да се твърди, че износват двигателя.



Тема Re: Графитните частици се използват за смазканови [re: 21O7new]  
Автор kилиkaндзep (Wishful Sinful)
Публикувано22.11.05 17:57



Освен, че съм чувал лично съм я ползвал в казармата където бях кемаф (т.е. имам някаква бегла представа за какво говоря). Ползва се на строго определени места, например за някои шлицови съединения и торсионни сглобки, а не за двигатели. Ти примерно що не си пълниш двигателя с грес вместо масло? Много ясно защо- неподходяща е. И моля да отбележиш, че казах, че способстват за по-бързото износване, а не че те го износват. Има разлика.

LET LOVE RULE

Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: Aз]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 23:43



Има смисъл само ако сложиш метан.Вижте тази дикусия:

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=agu&Number=1944747456&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1



Тема Re: Слагай!нови [re: Яceн]  
Автор Zdraveca (Lovech)
Публикувано04.12.05 00:37



За бензина да кажа аз лично ги редувам 92 95 100 се на омв не в този ред но както дойде но винаги е различно от предния път (това заради парите) Сега 100 октана са си 100 октана бега много.А и понеже сам по нервен шофьор често я прищраквам на бензин та да се почерпим взаимно тя с хубаво гориво аз с кеф.Сега за пари е то с градския транспорт по евтино пък пеша хептен разбираш ме кво казвам.



Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: butaloto]  
Авторsnowe (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 16:43



Бретле сажалявам но май не знаеш колко е газта.Тя е около 1,02 затова не се бой за твоята скъпоценна лада.Няма да гори много.Затова не се бой ако си сложиш газова уредба.



Тема Re: Има ли смисъл да слагам Газова Уредба?нови [re: snowe]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано16.12.05 17:59



А все пак се откажеш от газовата и във връзка с предишния ти въпрос за повишения разход на бензин.Махни плочката от карба и си сложи гетинакса с оргинални отвори тоест да съвпадат.Сега най вероятно ти е стеснено сечението в областа на плочката става там втори дифузор.Върви добре но и гори повече.Иде реч за стартиране от място.
Ако ще караш предимно градско зарежи газовата уредба.Поне за сега.

Което не става с кубатура става с обороти



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.