Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 04.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Lada ili FORD koe da izbera  
Автор redhot2 (непознат )
Публикувано01.11.05 13:47



ako mojete pomognete mi v tazi dilema



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: redhot2]  
Автор butaloto (dohc)
Публикувано01.11.05 17:54



Нали вече говорихме по този въпрос в миналата ти тема!



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: butaloto]  
Авторladaturbo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 20:00



Az karah lada mnogo godini. sega karam ford sierra i kato se kacha pak na ladata mi se struva kato koshmar - tqsno trudno za upravlenie i pochti nishto ne raboti kakto mu se iska na chovek. da ne se zasqgat fenovete na lada az mnogo uvajavam taq kola no ima i mnogo po dobri ot neq



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: ladaturbo]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано02.11.05 11:28



Не съм фен на Лада въпреки безпорните качества доказани през годините.Фен съм на Шкода от бившите соц визила но това е друга тема.
Та относно така зададения въпрос нека бъдем реалисти.Тъй като става въпрос за конкретни марки да предположим следната ситуация.Трябва да се направи избор между читава Лада и разпадащ се Форд.Аз лично бих избрал Ладата.При обратна ситуация относно техническото състояние на автомобилите естествено Форда.Това правило важи и ако се прави избор и между други марки.Така че пичове мислете какво купувате да не берете ядове после.
Успех.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: Mravoiad™]  
Автор redhot2 (непознат )
Публикувано02.11.05 16:42



Май и аз стигнах до този извод, след много мисли и скитане по форумите . Ако съм омръзнал на някого , извинявайте. Май най - важното нещо е една кола да е читава и да не създава излишни проблеми. А останалото си е до шофьора. Е глезотиятя си и хубаво нещо но ако можеш да си го позволиш.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: redhot2]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано02.11.05 18:55



При равни други условия-Форда,разбира се!
Ама ако е някой таралясник на половин милион километра,каран като за последно нейде по германските аутобани,взимай ладата.



Тема Зависи...нови [re: redhot2]  
Авторцoлд (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 19:11



Замисли се за какво ще я използваш тази кола. Ако ти е за София, форда е по-добрия избор във всички случаи, ако е за провинцията и имаш кърски бизнес взимай ладата.



Тема Re: Зависи...нови [re: цoлд]  
Авторcтeфчo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 20:24



добре де какъв е тоя форд и в кво състояние е,ЛАДАта каква е?
Аз не съм привърженик на максимата "винаги е по-добре западно отколкото руско".Не съм фен на Лада ма те си имат и добри страни.Карал сам маного заподни коли ма моито Москве много си ме кефи.
Един съсед имаше Аскона(без коментар),обаче при един инцидент изгоря и той купи на един друг сасед 5ичката за 2000лв.Да ти кажа,добре че изгоря копела.Наистина е много важно техническото състояние,но пък и марката е от значение,в случая,кво да ти кажа-форТ не от най яките марки.
Гледай ВНИМАТЕЛНО!!!
Късмет!



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: 3ъл_Дyx]  
Авторбyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 22:39



зимаи ладе да не си биеш после тиквата като мене



Тема Форд =нови [re: redhot2]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано02.11.05 22:41



Fix Or Repair Daily (FORD)

there is no spoo^H^H^H^Hfork()


Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: redhot2]  
Авторбyдaлa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 22:58



Аз се чудя как да се отърва от тоя боклук форд фиеста 90г. 1,4 инжекция. За 2500 лв.
Подръжката е доста скъпа да знаеш.
Двата предни лагера на форда струват колкото цялата предница на ладата.
Цени на лагер оринал 75 лв. на ментето 15 лв.
4бр. ладови шарнири 20 лв. На форда 60 лв. за два качествени ментетата са по 15 лв.
Да не ти давам примери с цени на електрониката.

Лада на път няма начин да не я отремонтираш.

Заради скапана елестроника в неделя се прибрах от Хасково с пътна помощ.
501.42 лв ме одрусаха до софия. Ако не вярваш имам фактура.

Мисли че после е късно.

Земеш ли Форд за винаги е твой или го шиткаш на голяма загуба




Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: бyдaлa]  
Автор maxpower (мераклия)
Публикувано03.11.05 09:48



Ти не се подлъгвай много по тия шарнири от 5лв.Истински шарнир за лада е минимум 9-10лв,но като го сложиш поне знаеш,че няма да те притеснява дълго време.

Ако ти дават взимаш,ако не ти дават взимаш и бегаш!


Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: maxpower]  
АвторSystematics (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 16:22



Ма той шарнира толкова си струва бе браткиш.Ти да не мислиш че тия от 12лв са по-различни?Е,поразбиват се ама нали сам може да си го смениш!А Форд-никога,хеле пък Фиеста...Едно приятелче зема,дизеларник...Лятото добре,ма зимата всяка сутрин я разхождат с една Ифа около блока.А на бабиеро само й показвам ключа...и без мене тръгва.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: Systematics]  
Авторшceи (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 14:30



За не много пари ще си вземеш запазен Форд.Потдръжката е по-скъпа , но няма да се занимаш всяка седмица.Лада си вэеми ако те кефи много и обичаш да се занимаваш с разни "джаджи".Ако искаш кола която да ти върши работа да е стабилна и икономична



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: шceи]  
АвторSystematics (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 17:10



Не,не...по-добре запазен Фолксваген,макар и за повечко пари.Опел иФорд едва ли...Един приятел казва"Животът е прекалено кратък,че да се занимавам с фордове"А друг казва"В абсолютно тихо време в спрелия Опел освен бордния часовник чувате и как шумоли ръждата по купето".А ладата 2105 си ми върши чудесна работа.На път за 11г никога не съм оставал...може да е късмет,но е факт.И поддръжката й не ме затруднява.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: шceи]  
Авторcтeфчo (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 09:33



тва за икономията е относително,а за разните "джаджи" и занимаването всяка седмица,малко не е баш така.ако я потдържаш как требва немаш грижи,то ако форТа е некой таралясник по-зле.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: redhot2]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано06.11.05 13:19



От къде го измисли това Форд или Лада. едната е с доста евтина потдръжка а другата е с една от най скъпите потдружка, което обезмисла копувенето на форд втора рака. Има други марки "западни" автомобили е не по лошо качество, дори по-добро с доста по-евтина потдръжка.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: _Mepakлия_]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано07.11.05 11:23



Откъде го е измислил?Ами вероятно са му попаднали екземпляри и от двете марки които са му харесали и се чуди кое да вземе.И аз имам негативно мнение за Форд-а,но както споменах по-нагоре вярното решение е по-добре подържаната и по-здравата от двете.Човека според мене отдавна е избрал или се е отказал и от двете.Само не знам защо като се пусне едно такова запитване и темата продължава безмислено дълго както например "Лада или Голф" и други такива.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: Mravoiad™]  
Автор redhot2 (непознат )
Публикувано07.11.05 14:31



Благодаря на всички изразили мнението си на това мое питане.
Проблема и дилемата възникна от там, че в един момент станах щастлив собственик на форд ескорт. Не сам го избирал дядото ми го подари. До тук добре, даже много добре. Когато е в изправност машинката е супер. Само че като се счупи нещо при който и майстор да отида ми иска поне по 300 лева за добре дошъл. И тогава един мой комшия, който разбира от коли и е съдия по автомобилизъм ми пусна мухата че ако си взема една Лада ще ми свършат мъките. Сега съм убеден че трябва да го направя. Само дето има един проблем първо трябва да продам форда. Ако някой го иска да се обади в момента е в пърна изправност и струва 1400 лв



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: redhot2]  
Авторcт... (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 17:31



Абе що не си вземеш едно Москвенце,то си е най-добре.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: cт...]  
Автор ForD_man (готин пич)
Публикувано30.11.05 22:38



абе човек що не кажеш , че става дума за таралясник. та да потиш хората тук да ти дават съвети. щом му търсиш 1400 лв ясно каква кола караш. земи си лада да ти е мирна главата. или кайи на дядото да развърже кесията, щото има и ФОРДОВЕ дето немаш грижа.



Тема izbrahнови [re: ForD_man]  
Автор redhot2 (непознат )
Публикувано02.12.05 08:47



Blagodarq na vsi4ki koito si dadoha mnenieto
kolata ne e tasalqsnik 6toto dobre si q poddarjam no ve4e e malka za porasnaloto mi semeistvo( imam 2 mom4eta )i ne6to s 4 vrati 6te mie po udobno. Ne bqh ubeden dali da patarsq to4no Lada.



Тема Re: Lada ili FORD koe da izberaнови [re: ForD_man]  
Авторcт... (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 08:39



"щото има и ФОРДОВЕ дето немаш грижа"-кои са тия ФОРТове?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.