Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 04.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: Лaдaджия]  
АвторJohn (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 13:24



Аз съм от тези, които предпочетоха нова Лада пред стар западен автомобил.
Реших се на това след кормуване на Шкода, Опел, Фолксваген, Тойота и др.
защото мисля, че нова кола е най-доброто решение. В началото на август т.г.
закупих Лада 21114 комби 1,6 с 16 клапана, инжекцион, цена 12600 лв.. Сега тя е само на 2000 км. но мога да споделя първи впечатления:
Дизайн и вътрешно оформление- наистина руснаците имат специфични разбирания за дизайн и който очаква нещо авангардно и /или/ луксозно/ ще сбърка. Аз не съм имал такива очаквания. Просто исках сравнително удобна кола която да ми върши работа по разбитите български пътища.
Положително впечатление ми направиха доброто ускорение, възможността да се поддържат по равен път около 120 км./ч. при 3000 оборота дори и с неразработен двигател и ниският разход на гориво-около 5.5 л. А-95.
Недостатъци- не съм забелязал такива засега освен традиционните пластмаси които поскърцват при движение по неравности. По-твърдо е отварянето и затварянето на врати и капаци. Шумът на двигателя е снижен в сравнение с други модели на марката, но ми се стува все още висок за 16 клапанен двигател. Чух, че понякога давали дефекти ел.стъклата и централното заключване, но при мен не се е появило такова нещо.
С 2 думи: засега не мисля, че съм сбъркал. След като колата навърти повече километри ще пиша ако имам възможност.



Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: Бaй Xoй]  
АвторБaй Xoй (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 14:33



Абе аз не мога да разбера кво очаквате от една кола дето чисто нова струва 12-13 хил. лева. Всичко да е перфектно и да работи кат швейцарски часовник ли мама му стара! Ми ще палтиш тез 12-13 бона и таблото ще скърца и двигателя ще ръмжи и ел. стъклата ще се преебат...
Аз имам лада 1600, но иначе карам и служебно БМВ 520 -99 г., на 160 000км. -всички екстри без кожа! Шефа го взе на старо за 22 000лв!!! Има ли смисъл да казвам разликите?



Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: John]  
АвторTodir (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 13:15



Абе ладите са поне с 20 години назад с технологиите от всички западни и далекоизточни производители! Пък даже и от румънците! Погледнете ги тия смотаняци още продават 2107! Това е модел от 1982 година!!! Е как може да се сравнява със западните автомобили пък били те и 4-5 годишни? Колкото за 10ките това е еФтина кола и не може да очакваш кой зане каво от нея. Лично според мене 3-4 годишна западна е много по-добър вариант! По добре даже една дачия, която си е рено както и да я погледнеш, или шевролет! Тия деута се доказаха като кукча марка коли и не случайно шевролет слагат тяхната марка. Здравината на ладата е само мит! Евтинията на частите също, това се отнася за модели отпреди 20 гондини!



Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: Todir]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 17:09



Не точно Дачия. Собственици на камара дачии на 2 години, сега горещо съжаляват, че не са взели тогава лади:)



Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: Лaдaджия]  
АвторPeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 14:18



Колега "Лададжия", това е въпрос на безпристрастен избор. От всички мнения полезно ми се струва само едно- от човека който е купил нова лада преди месец. Веднага сравних какъв аналогичен модел Фолксваген или Опел може да се купи от Германия с тези пари. Ако искаш повече информация виж на mobile.de. Това е май най-големият германски сайт за продажба на автомобили втора ръка. И така, оказа се че:
1. Ладата е купена за 12600 лв.- комби 1,6 инжекцион 16 клапана те са около 90 к.с. или в евро- около 6300 евро. В тази цена влизат около 2000 лв. /1000 евро/ ДДС и еко такса. Ако предвидим 300- 400 евро разходи за отиване до Германия, купуване на кола и връщане в България се получава, че на нова Лада купена в България за 6300 евро с платени всички данъци съответствува кола с цена в Германия около 4800- 5000 евро.
2. Като зададеш в търсачката на mobile.de тези ценови параметри плюс търсене на комби, до 100 к.с. и до 100 х.км. получаваш, че за тези пари можеш да купиш: голф- комби най- малко на 6 години и астра- комби най-малко на 5 години. Тук трябва да отбележим, че в България се обявяват за продажба за по 6-7 х.лв.голфове и астри на 6-7 г., и на стотина хиляди км. /според продавачите/ което е далеч от истината.
3. Остава да направиш избор- нова Лада или в Германия за кола. Личното ми мнение е че може да се намери 5-6 годишен Опел или Фолксваген по- добър от нова Лада, но от абсолютно сигурен продавач. Защото всеки има някаква причина да продава колата си и много важно е да знаеш каква е тя. В най-лошия случай може да се окаже, че колата е катастрофирала, замаскирана е временно някаква сериозна повреда и т.н. Колкото до ладата, всичко е въпрос на късмет. При руските коли можеш да попаднеш на много добър автомобил, а можеш да случиш и на нещо, което да ти скъса нервите.
Успех.



Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: Peaлиcт]  
Авторdpt (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 18:57



Това е едно от най-добрите напътствия.
И аз си бях харесал една лада 2111 комби на старо, беше на 8 месеца и 20000 км. Щях да я взема доста изгодно. Но ми попадна друг автомобил, от по-висок клас, отново комби, на 5 години. Покарах го малко и решението само си дойде. На цената на една нова лада 2111 получих доста повече комфорт. Но чувството естествено е субективно. Иначе продължавам и ще продължавам в града да си карам старата самара.
Въпрос на личен избор:)



Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: dpt]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 13:43



Ммм дааа. И аз си карам мойта 5-ца и нали си ме вози и толкова са ми възможностите що да не си я харесвам. Е ако мога щаях и Ферари да си купя ама нейсе, взел съм я да ми върши работа и тя не ми отказва. Най готиното при руските коли е според мен, че каквото и да ти се случи винаги можеш да се пребереш: части под път и над път, сервизи и майстори бол, така че колкото и да демоде и амортизирани да са все ще се намери някой спасител. А със "западналите" не е така, оставаш насред пътя за едното чудо. Е това е др. гледна точка за която до тук не се беше писало, но стига толкоз.
Този дето се оплакваше от Нивата нека си купи това:
http://www.izh-auto.ru/models/present/2126-4x4/



Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: Nik]  
Автор Radocar (16V)
Публикувано11.09.05 20:51



Абе...и източното не е лошо....


Когато говоря, не приказвам!


Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: Блa-блa]  
Автор newage (идещ)
Публикувано12.10.05 18:12



В отговор на:

Баси и тъпи спор. Естествено, че нова Лада е по-добре! Говроря за 1 клас коли все пак! Поп-фолксвагена изобщо не ми го фали, или опела. По скоро ще се самоубия отколкото да карам такъв кошник.



Не съм карал Лада, но ще ви кажа какви чудеса съм правил с най-народен Опел Кадет 1.3 на 17 години. Купих го на 100'000 (така твърдеше собственика де ) и навъртях още 70 хиляди на него. Но с тази кола си пренесох без ремарке целия багаж от София до Търново -- скринове, шкафове. Тук във вилната зона където живея пътищата са такива, че и кон може да пропадне в коловозите. Виладжиите с лади и москвичи не смеят да ходят до местата си и ги оставят в началото на пътя. А аз на Опела слагам веригите и катеря нагоре, пълня багажника с камъни, дървени трупи от гората, тор и го карам по пътища, по които ви казвам хората и с лада не смеят да минат. И досега всичко на всичко съм сменил една задна пружина.

Редактирано от newage на 12.10.05 18:26.



Тема Re: Лада 2005 vs. западна кола 2001нови [re: newage]  
АвторHeadHunter (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 22:30



Да, даже след като я смени тази задна пружина се оказа, че е нямало нужда, всъщнист майсторът се объркал.
(Ей тия са ми най-любимите)....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.