Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 23.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пред важен избор съм, помогнете.нови  
Автор newage (идещ)
Публикувано08.07.05 21:09



Значи ситуацията е такава: от 2 години живея в планинска местност с лоши пътища с камъни и коловози. Имам Опел Кадет, който е в отлично състояние и е добре поддържан но не е за тези пътища. От една страна не мога да му взема повече от 1300 лв. а толкова съм дал само за ремонти по него, от друга страна виждам, че ще го разсипя ако го карам по тези камънаци. Налага ми се да ходя в гората по едни такива пътища, които като се разкалят и стават непроходими. Затова трябва да взема нещо високо проходимо, с което да мога да ходя за дърва, да ги пренасям, да ходя за провизии. Днес ходих да видя един фият Панда но не бях очарован -- та той не е по-висок от Опела. Сега търся някаква друга алтернатива. Нямам много пари, най-много да добавя още 200 лв. към парите от Опела. Гледам намират се УАЗ 469 на такава цена но той върши ли работа да речем да ходя из града или дори да отида до София с него ако се наложи?



Тема Re: Пред важен избор съм, помогнете.нови [re: newage]  
Авторrol (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 23:51



newage, най-добре питаи тук -> http://offroad-bulgaria.com/viewforum.php?f=2
там ще ти кажат полезни нещта за това кое ще ти свърши най-добре работата за това за което ти трябва

а УАЗа е есктра но добър не струва 1500лв
помисли за Нива, тя ще е по ефтина от УАЗ



Тема Re: Пред важен избор съм, помогнете.нови [re: newage]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 00:48



а иначе това е мойта Лада модел 2107' 90 година, двигател 1500cc

купих я миналата година на ~90,000(89,500) километра, без газова -> запазен звигател, гаражна,с резервна гума, крик и ключ за гуми, за 1800лв от обява във весник
според повечето хора са множко тия пари и казват че съм се минал обаче пък е перфектна и аз съм много доволен от състоянието й
до сега съм сменил задни накладки за 20лв, шарнир за 5лв и делко за 7лв щтото имаше пукнатина

по окачването нищто не пипано, никви тампони и други подобни
минава през всякакви дупки и катери високи бордюри без проблеми и без да опира
малакя и надвес над предните колела като при джиповете я прави доста проходима всравнение с останалите МПСта 4x2 който се срещтат по улиците



но друго си е една Нива



Тема Re: Пред важен избор съм, помогнете.нови [re: newage]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 00:48



а иначе това е мойта Лада модел 2107' 90 година, двигател 1500cc

купих я миналата година на ~90,000(89,500) километра, без газова -> запазен звигател, гаражна,с резервна гума, крик и ключ за гуми, за 1800лв от обява във весник
според повечето хора са множко тия пари и казват че съм се минал обаче пък е перфектна и аз съм много доволен от състоянието й
до сега съм сменил задни накладки за 20лв, шарнир за 5лв и делко за 7лв щтото имаше пукнатина

по окачването нищто не пипано, никви тампони и други подобни
минава през всякакви дупки и катери високи бордюри без проблеми и без да опира
малакя и надвес над предните колела като при джиповете я прави доста проходима всравнение с останалите МПСта 4x2 който се срещтат по улиците



но друго си е една Нива



Тема Re: Пред важен избор съм, помогнете.нови [re: newage]  
Авторrol (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 00:52



опс нещто се бъгна форума и се пусна 2 пъти



Тема Re: Пред важен избор съм, помогнете.нови [re: rol]  
Автор Max Extreme (състезател)
Публикувано10.07.05 01:18



Нива в добро състояние едва ли има за тези пари и по принцип Нива-та май върви по-скъпо от УАЗ-ките.



Тема Re: Пред важен избор съм, помогнете.нови [re: Max Extreme]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано10.07.05 13:51



Може и по формулата на Светльо-Где танк не проходит, Москвич проходит...


Елате повече!


Тема .Имам интерес към ОПЕЛА.нови [re: newage]  
Авторaзo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 19:57



По случайност търся такава кола, може ли да ми оставиш тел или да пишеш на
somebody7@abv.bg



Тема Re: Пред важен избор съм, помогнете.нови [re: newage]  
АвторБaй Xoй (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 15:02



УАЗ-ка за тез пари дето си приготвил ще е меко казано доста изпърдяна, същото важи и за Нива. Все пак щом я искаш и за градско и за дълги разстояния, по-добре се ориентирай към Нива. Щом си сограничени финаси имай на предвид, че съм слушал легенди за това колко литра/100км. гори УАЗ-ката, особенно ако е стара, пък било то и на газ. И Нивата не харчи малко, заради двойното предаване и др. особености. И не очаквай чудеса от тез машини, за тежък кален терен се искат гуми, лебедки... Джип -това е превозно средство, което закъсва там, където другите не могат въобще да стигнат!
Хубави Ниви съм виждал за над 3500 лв., Най-добре да е нов внос от Германия или някъде другаде от Запада, сервизно обслужена. Запазените УАЗ-ки също са скъпи!
За повече инфо питай клубарите от offroad-bulgaria.com.
Успех!



Тема Re: Пред важен избор съм, помогнете.нови [re: Бaй Xoй]  
Автор newage (идещ)
Публикувано11.07.05 16:13



В отговор на:

УАЗ-ка за тез пари дето си приготвил ще е меко казано доста изпърдяна, същото важи и за Нива. Все пак щом я искаш и за градско и за дълги разстояния, по-добре се ориентирай към Нива. Щом си сограничени финаси имай на предвид, че съм слушал легенди за това колко литра/100км. гори УАЗ-ката, особенно ако е стара, пък било то и на газ. И Нивата не харчи малко, заради двойното предаване и др. особености. И не очаквай чудеса от тез машини, за тежък кален терен се искат гуми, лебедки... Джип -това е превозно средство, което закъсва там, където другите не могат въобще да стигнат!
Хубави Ниви съм виждал за над 3500 лв., Най-добре да е нов внос от Германия или някъде другаде от Запада, сервизно обслужена. Запазените УАЗ-ки също са скъпи!



Добре тогава, като вариант един Вартбург? Чувал съм, че имат здраво шаси. И да го вдигна малко. Ако го взема за 500 лв. да речем, мога да му направя ремонт за още 200-300 лв. и да го карам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.