Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 30.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема центровканови  
АвторXицoв (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 13:24



хора тва е парвият ми пост тука та хелоу на всички!
Проблема е следният:
при нормална центровка(правена сас стробоскоп) белега ми супер се размазва и не мога да видя каде е.Освен това имам хубави ниски обороти оба4е като задуржа 2000 оборотадвигателя по4ва да се тресе и да прекъсва. Ако мрудна центровката на със закъснение да речем 15 градуса белега се избистря и двигателя почва да работи като часовник( не изпуска цилиндър както се казва).
ПС. тресенето не е само на ненатоварен двигател. вав движение колата прави "секс" кат се вика, ако се опитваш да задържиш постоянни обороти.
ППС. сненял сам: капа4ката, кондензатора, палеца, авансова пло4ка и кабели
4ук4ето е на 10-15 хил км.



Тема Re: центровканови [re: Xицoв]  
Авторmotor sport (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 19:05



A bobinata vidia li -zahranvashtite kabeli dali imat hubava vrazka! Na 4uk4eto predpolagam 4e si proveril raztoianiteto m/u kontaktite.Vij i taka de dali ne si prehvarlil zab na angrenaja



Тема Re: центровканови [re: motor sport]  
Авторxицoв (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 22:28



Благодаря за отговора.
Значи чукчето си му е наред растоянието бобината също така. Всички " тоци" по принцип трябва да са ми наред.
Зна4и открих 4е имам радиален луфт като хвана и разклатя делкото даржейки го за центробежния регулатор. това ми мести растоянието на чукчето сас поне .1 мм кето си е 25 процента от цялото отваряне. Та мисля вав този ред на мисли да си сменя втулката на делкото. утре ще пробвам да свърша тая работа обаче може да имам проблем със райбероването:(.
Иначе нали бях писал че белега се избистря ако мръдна центровката(гледано със стробоскоп) това може да се дължи точно от елипсовидно износване на втулката на делкото/понеже чукчето натиска вала само във една посока/.
Както и да е ще пиша ако имам резултати от тая операция.



Тема Re: центровканови [re: xицoв]  
Автор sentinell (amantes amentes)
Публикувано07.05.05 22:39



1 мм кето си е 25 процента от цялото отваряне-значи си го направил на 4 мм?!

FITNESS COMPETITOR


Тема Re: центровканови [re: sentinell]  
Авторxицoв (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 16:23



ами ако прочетеш добре ще видиш че съм написал .1мм=0.1 обаче без нулата:). не че искам да се заяждам де не ме разбирай погрешно сентинел. така както бях написал ще дам ъпдейти по темата:
смених втулката на делкото обаче файда няма от тая операция. луфта си остана същия. забелязах че има луфт във сглобката на вала на делкото със гърбиците(те са сглобка заради центробежния регулатор.(моля коментарите по това описание за сглобката да не са заядливи понеже не мога да го опиша по добре). мисля да сменя целия вал и да видя какво ще стане. иначе авансовата плочка я огледах и си изглеждаше добре. въпреки че още не съм я отписал као възможност.



Тема Re: центровканови [re: Xицoв]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 16:41



За какъв двигател иде реч.???



Тема Re: центровка [re: XXX]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано08.05.05 19:00



Тоз луфт не е ли валиден както за оборотите които ти правят проблем така и за останалата гама.Тоест не би трябвало и празния ход да ти е наред.А и връщането на аванса как ликвидира луфта или нередностите в делкото и сглобката му.Щом на -15 всичко е добре.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: центровканови [re: млaдeжa*]  
Авторxицoe (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 19:43



ами значи токъ що открих че като откача вакуумния регулатор всичко проблеми изчезват
т.е. продали са ми фалшива авансова плочка и аз все си мислех че има живот във нея
много ще ме е яд ако тя е била проблема през цялото време а аз сам тарсил под вола теле. ще пиша утре какво е станало като я сменя
мн благодаря за мненията досега



Тема Re: центровканови [re: xицoe]  
Автор,eyи, (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 15:01



ами защо пък да са точно тоците? Проблема за тресенето може да е и от карбуратора, да речем.



Тема Re: центровканови [re: ,eyи,]  
Авторxицoв (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 15:16



ами аз сам на газ, и за това мисля 4е не може да е от карбуратор.
поне доколкото знам аз като сам на газ от карбуратора ми трябват само двете дроселни клапи и вакуумчето дето отваря втората клапа. също така не сам видял да имам от някъде да ми влиза въздух във вакъъма на смукателната генерация.
пс. колата е 1500с 86г.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.