Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 02.07.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кора за музика на лада 2105нови  
Авторiv4o (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 15:28



Бих искал да ви попитам за съвет за тонколони на кората отзад.трябва ли да си правя нова кора от шперплат или нещо такова и как да се справиа с металната планка която е точно под пласмасовата стандартна кора.
Благодаря ви предварително за съветите



Тема Re: кора за музика на лада 2105нови [re: iv4o]  
Авторpug (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 18:08



ами зависи какви колони ще си слагаш и какъв ефект търсиш. Аз лично съм с допълнителна кора от МДФ. А относно "металната планка" може да и направиш отворите по-големи за да влязат колоните, а ако не искаш да я режеш просто допълнителната кора трябва да е по висока.



Тема Re: кора за музика на лада 2105нови [re: pug]  
АвторSystematics (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 11:52



Абсолютно си праваз съм така...Допълнение:стъпало на гърба на з.седалка-пасва идеално.Е,лишавате се от газовата уредба,но избор има-газ или музика.Аз за себе си съм решил



Тема Re: кора за музика на лада 2105нови [re: Systematics]  
Авторpioneer (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 12:57



mi az sam sas cd player pioneer i balgarski wisokogoworiteli 20w za po 12 lv ediniq. slogil sam gi na korata zad zadnata wrata. malko sam cepnal originalnite otwori na metalnata ploga 4e bqha malki i twa e. imam 2 pi6tqlki sa6to balgarsko proizwodstwo koito sam slojil waw legena za krakata na patnicite(hehe neznam kak ina4e da goi kaja). bih kazal 4e mn hubawo se e polu4ilo poneje wsi4ki ne wqrwat 4e sam samo sas teq goworiteli i pitat kade sam skril subwoofer-a:). ina4e teq goworiteli ni6to 4e sa 20w si darjat wgradeniq usilwatel na pioneera(4x50 mosfet) wqrwaite mi kriwi usilwatel a ne koloni kato se usili. znam kak kriwi usilwatel i kak tropat wpuli kogata sa kolonite:). kakto i da e ne e nqkukwa absolutna ludnica w kolata ama az i ne sam tarsil toq efekt. w kraina smetka ako iskah da prawq diskoteka 6tqh da si wurja i drugite dwa kanala na usilwatelq. az prosto iskah CD 6toto kasetite sa golqma wrutka i sa truni za zapiswane. ina4e ako mojete da izbrate kakwo da si kupite az ot pioneera sam super dowolen. e nqma mp3 oba4e cd-to mu e perfectno. samo 3 patoi mi e preska4alo ot dupka oba4e ediniqt pat sko4ih sas kolata wurhu kanal4eto kadeto se wkarwa krukut a druite 2 pati si be4e kopka kato da izkriwi6 djanta w neq.;) mi aide lek den 4e se pounesoh waw pisaniq



Тема Re: кора за музика на лада 2105 [re: pioneer]  
АвторSystematics (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 18:38



Пич,само за касетите не си прав.Имам Блаупункт Скайлайн,касетофон...с хромна касета мой запис го изправям срещу което ЦД кажеш.Механиката изкарва 15 г. и няма прескачане.Иначе и аз съм с Бълг. басове"80в през филтри" и са си екстра.А Пайнер по принцип са читава техника.



Тема Re: кора за музика на лада 2105нови [re: Systematics]  
Авторpionner (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 11:44



wij ne si me razbral qwno
i az hareswam kaseti powe4e ot CD no ideqta mi e 4e mi hareswa nqkoq pesen pe4a si edno CD za 3-4 min i we4e go imam w kolata. dokato zapis na edna kasetka nqma da go prawim na "high speed dubbing" ako tarsim ka4estwo nali?. ina4e wisokite i basowete ot kaseta sa mn mn po dobri ot na CD de za twa sam saglasen. pri CD-to winagi ima "stukleni" wisoki. No puk ka4estwen sound waw kola (pone na towa niwo) edwa li tarsim taka ili ina4e



Тема Re: кора за музика на лада 2105нови [re: pionner]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано08.05.05 19:20



Стъклените високи на СД е от много качествените свалки от интернет и многократно конвертирани парчета.
Турни един оргинален ама наистина диск да видиш.
А и касетата се скапва по бързо - механика и лента която сторее по бързо.
Айде дано не се заворми дискусия.
Аз също съм с 80 вата на 4 ома.Поразрязал съм си ламарината та да влезнат.С болтчета са хванати към нея.Има си и газова бутилка не пречи.
Да живее МП3- над 100 парчета на един диск.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: кора за музика на лада 2105нови [re: млaдeжa*]  
Авторiv4o (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 21:27



би ли ми казал как точно си си отрязал ламаринената кора и с какво по точно и с какво се реже най лесно?



Тема Re: кора за музика на лада 2105нови [re: iv4o]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано09.05.05 17:04



Най-лесно с автоматичен трион - 'зеге' или там както е широко известно - слагаш му нож за ламарина и режеш ......
С ъглошлайф не става - можеш да изпепелиш доста работи :))



Тема ето и моето предложениенови [re: iv4o]  
Автор tucow (непознат )
Публикувано08.12.05 19:05



Първо искам да изясним,че качествен звук в купе на кола е непостижим. Причини: Лошата акустична среда на колата: нискокачествените говорители изполвани за caraudio (фирмите производителки на говорители за да се справят с слънчевия пек и постоянните вибрации при движение на автомобила са принудени да използват за направата им материали, които са адски не аудиофилни, пластмасови мембрани и т.н.); Постоянния шум който се чува в къпето вследствие движението на автомобила, а е известно, че ладите са доста шумни автомобили !
От тук нататък всичко е компромиси и субективно желание на водача!
Ако си решил да правиш лудница в колата си освен с газова уредба ще трябва да се лишиш и от почти целия си багажник, добре е да се замислиш и за надежден акумулатор, а и да отделиш добра сума парички за концепцията.
ако пък искашда минеш по-тънко и пак да имаш сравнително добра музика, бих ти предложил моят вариант. СД pionner deh 3320 (железен и като звук и като качество на плеера) и качественни колони HERZ внимавай има много ментета. Говорителите съм монтирал върху кора (не оригиналната, за да си я пазя) от фазер с самозалепващо фолио имитация на дърво. Отворите на ламарината от долу се разширяват (най-трудната част) би си готов.Така си имаш и място за газова уредба и добър звук (с горните уточнения) Важно е багажникът ти да е добре уплътнен за да се получи добър обем за говорителите. Много внимавай с това какви говорители купуваш 90 % са китайски боклуци, независимо каква марка пише на тях. И не вярвай на дивотии относно ватовете. Няма създаден плеър за кола с вграден усилвател над 30 вата. На моя също пише 4 по 50, но на техническата спецификация е посочена друга мошност по DIN 25 po 4. Така че повечето говорители спокойно се справят с тази мощност. Добре е да се заинтересуваш от чувствителността им това е по- важен параметър. И последно безпредмевтно е да караш продавачите да ти ги пускат в магазина, така или иначе те ще звучат много по различно в колата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.