Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 21.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кой кара на газ?нови  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано05.02.05 19:28



Тръгвам си аз вчера от работа, и понеже я усетих да присецва, погледнах газта, почти на свършване. ;о))) Най-често така се сещам да погледна дали има нещо в бутилката. ... Правя завой, и тръгвам към газ-станцията на "Лукойл". Спирам, махам с ръка на момчето да я пълни догоре, и влизам вътре, та да не съм на студа. Всъщност винаги я пълня догоре. Причина нямам, просто така си засичам и разхода на колата, пък и по-рядко ми се налага да се разхождам да зареждам. ... Изчаквам търпеливо, като свърши зареждането - поглеждам в касата, и на монитора.... 48 литра !?!? Добре де - викам аз - как го направихте? ... Девойчето не можа да ми отговори. Праща ме да питам момчетата отвън... ;о)

Ха сега деца кажете, де са ми литрите.

Таз уредба я имам от 3 години и половина. Оттогава колата ми не е подушвала бензин, освен в оня изключителен случай, дето успя да мине 10 метра на бензин преди да се спука ускорителната помпа. ... Та още като нова, напълних на първо зареждане бутилката догоре - 43 литра. Оттогава никой не е успявал да вкара в нея повече от 42 литра, без значение зиме или лете...

Има ли някой идея как стават тези фокуси!?!?!? ;о)))))))) И изобщо фокуси ли са, или "Лукойл" са просто едни измамници и мошеници, и тем подобни?


Щирлиц

Тема Re: Кой кара на газ?нови [re: Щиpлиц]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано05.02.05 21:36



А дали колата и газта не са умряли от студ и от свиването сега да побира повече?

Сами хипотезирам, иначе за мене са те метнали на черешарата...


Елате повече!

Тема Re: Кой кара на газ?нови [re: Frysco]  
Автор титaний (жичкар)
Публикувано05.02.05 22:27



Е ако си с 50-литрова бутилка, без проблем си става така. Обикновено като я изпразня хубаво си гълта 42-48 литра, в зависимост от.... и аз не знам от какво, зиме лете все тая, на всякакви газстанции, но май когато зареждането тече по-бавно и се пълни по-малко. Иначе веднъж глътна и 49, само че тогава я бях изцедил ама съвсем до край. Загадка...



Тема Re: Кой кара на газ?нови [re: Щиpлиц]  
Автор Bat_llko (непознат )
Публикувано05.02.05 23:04



Е то си има няква цака като клатят колата да лъжат поплавъка, защото се плиска вътре газта (все пак в бутилката си е в течно състояние). На доста газстанции пълнят така, за да докарат още някой литър.



Тема Re: Кой кара на газ?нови [re: Bat_llko]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано05.02.05 23:21



Ето за това трябва да стоиш до газаджията или бензинджията плътно и да внимаваш кво прави.
Случаи с мен и с колеги шьофьори.
Съвсем пресем - миналата неделя казвам 92 и си вадя портфейла момчето делово почва да зарежда.Чудя се колко и докато се чудя дали до горе или за кръгла сума литрите вървят.Викам чакай да погледна каква е цената днеска гледам 1,45лв. бре викам кога чак толкоз се вдигна цената и кво да видя барнал оня пищова с 95 и цък изключи като за пълен резервоар - 28-30 литра.Ядосах се много ама кво да правя.Добре че не е хванал този на нафтата викам си аз.
Втори-преди години когато газовата бе още нова на повечето газ станции съм зареждал и обикновенно така казвам зареждаш докато изключи клапана.И така и ставаше 43 л. в 50 литрова бутилка.Веднъж ме накараха да пробвам една газ станция и там така да ама клапана каза цък веднъж и си продължи да зарежда докато стрелката на нивомера показа пълно иначе стига до червената зона което е 43 л. та в този случай станаха вероятно 47-48 л. не зная с точност но никога не е пълнена толкова а нивомера е задоволително точен.От тогава съм плътно до газаджията и щом чуя клапана и не изключи - рядко става обикновенно когато помпите са им настроени на по високо налягане-та му казвам да приключва че после да не въртя из града за да изразходвам горивото в повече за да няма после БУМ.
До тук нещата се ядвот.Третия случай един колега и той на газ зарежда 50 л. бутилка празна до горе и какво отчита колонката - 53 !!! литра ей тва му викам аз чисто магьосничество.Що не правят такива бири с вместимост 0.5 л а вътре да има 0.6.
Изводите са ясни а и аз съм ги споменал по горе.
А има и още един пак с бензин.Гадовете те чакат да влезнеш вътре да платиш ако си казал например за 10 лв. и в тайна тубичка част от заплатеното от теб гориво си наливат за лично ползване.Отваряйте си очите на 4 че големи разбойници има по родните бензино-газ-станции.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Пак на "Лук..."нови [re: Щиpлиц]  
Автор Doctor_Makarov (ЖивотоСпестител)
Публикувано05.02.05 23:32



На мене успяха да ми напълнят 53 литра в 50 литрова бутилка(освен ако не е била 60 литрова,пък аз да не съм знаел).И то при положение,че не я бях изпразнил докрая....
Мамка му,викам си,едва ли е толкова студено,че бутилката да побере 3 литра в най-добрия случай повече(а би трябвало да са повече от три - нали все с нещо съм докретал до там)...
Проблема при мен е,че съм с българска уредба,нямам нивомер и 67 литра да пише на колонката,няма как да видя каква част са тези 67 литра....

JHP - Евтината пластична хирургия


Тема Re: Кой кара на газ?нови [re: Щиpлиц]  
Автор Ozzi (ентусиаст)
Публикувано05.02.05 23:47



Моята бутилка е 60 литра и по принцип събира 48, обаче веднъж се беше завъртяла и започна да събира по-малко 33 литра. В началото се съмнявах че е поплавъка, но после се сетих че може да е от завъртането и като оправих всичко си дойде на мястото. Идеята ми е че твоята може да се е позавъртяла в дръгата посока!



Тема Re: Кой кара на газ?нови [re: Ozzi]  
Автор Diki (Аз съм си...)
Публикувано06.02.05 00:00



Аз винаги съм до юнака, и по принцип зареждам само в Лукойл...Да ви кажа до сега не съм ги барнал да ме работят...Казвали са ми че техните помпи работят с по-голямо налягане...моята бутилкака е 60 л. и за сега макс. са ми наливали 57 л. Като съм правил засечки в км до сега съм оставал доволен така че...Иначе са ми казвали при зареждане на запалка да я поставя в камера преди това за да събере повече газ...Може да има некво значение и по-студеното време...

Мъжете си остават деца...само играчките им стават по-скъпи...


Тема Re: Кой кара на газ?нови [re: млaдeжa*]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано06.02.05 18:10



Абе хораааа. Осъзнайте се. "Литър" според физиката, откакто свят светува - е мярка за обем. Студено или не - газта е течна, и от студ не може да стане по-течна. ... А и си ми е същата бутилка вече 3 и половина години. Захваната е здраво, просто няма как да се върти в багажника. ;о))))

Това пък с 53 литра в 50-литрова бутилка - вече не е просто въпрос на обсъждане - то е очеваден обир.

Аз не ходих да се жалвам на арменския поп, но тия измамници повече там няма да видят колата ми, а и на колкото хора мога - на толкова ще разкажа за тях. Пък явне ли ми се още един такъв случай - вече ша гърмя с пищофа. ;оР


Щирлиц

Тема Re: Кой кара на газ?нови [re: Щиpлиц]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано06.02.05 23:10



Аз не съм разправял за студа - въпреки че мога да кажа нещо и по този въпрос.Има горива - за газта не зная но си променят обема в зависимост от температурата - например дизела и за това се предават и така се описват в приемните документи при каква температура е извършено предаването.Става въпрос за доста по големи обеми от 50 литра естествено.

Което не става с кубатура става с обороти



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.