Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 28.09.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: 57 л. бутилканови [re: Ивaйлo]  
АвторLADA_TUNER (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 18:01



moqta e BG i sabira to4no 58 litra
no e s izkormen poplawyk i kato se izrawnqt nalqganiqta na butilkata i pompata i tq spira:)
predpolagam 4e s poplawak e sabirala 50 litra :)



Тема точно на лукойл ми се случи.нови [re: Щиpлиц]  
Авторицo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 07:54



Преди бая време беше де, поне преди 6 месеца, на лукоил на изхода на София за Пловдив след караулката. Спирам на газколонката и момчето мушка маркуча и почва да се зарежда. После тръгва да обслужва другите колонки. Аз се ърта около колата и подушвам мирише на газ. Поглеждам от накрайника капе течна газ на земята, толкова многоче даже не успява да се изпари -локвасе образувала. Свиркам му аз викам го на момчето "Я ела да видиш кво става тука, ще се запалим". То ми вика "Абе развален е накрайника, няма страшно то се изпарява няма да се запали". Аз се ядосах естествено и му викам "Абе изрод аз плащам за това дето изтича на земята, или го спирай или го оправи". Той се стресна и взе да се оправдава че малко му плащали и т.н. и т.н. и затова не си давал много зор. Както и да е, това стана пред мене и видях защо бутилката ми побра 2-3 литра повече отобикновенно. А ти колега си бил вътре на топло и не си видял ако е станало нещо такова.



Тема Re: точно на лукойл ми се случи.нови [re: ицo]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано10.02.05 12:00



;o) И дотогава бях зареждал само на Лукойл. И то винаги догоре. Кога 39 литра, кога 42, щом усетя, че е на свършване, и хоп, догоре. Участвал съм във всички игри и лотарии, дето са за клиенти, които зареждат "30 литра гориво". Когато ми трябва въздух за гумите - пак там отивам (без значение, че се разкарвам 3 километра само за това). Не ми го таксуват, но просто си бях решил, че за да "влезем в Европата", ни трябва и европейско мислене. ... И т.н. до злополучния петък. ... Те повече и номера на колата ми няма да видят там, и сигурно си мислят, че съм им "накривил капата" от това, но пък не пропускам случай да се "похваля" на приятели и колеги. ;о))))

Абсолютно сигурен съм, че бутилката ми не е преправяна, не е завъртяна, поплавъка си е наред, вентилите - също. Купувал съм я нова новеничка с уредбата, монтира ми я кадърен човек, и също така я карам вече 3.5 години. Все си мисля, че знам как се държи АГУ-то ми. ;о)))


Щирлиц

Тема Re: точно на лукойл ми се случи.нови [re: Щиpлиц]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 11:46



Виж сега, решението дали да зареждаш на една или друга бензиностанция си е лично твое, както и да споделяш мнението си. Не защитавам никой. Защо не изчакаш малко, да изгориш газта и по разхода да разбереш дали са те преебали или не? И още нещо, по принцип всяка седмица бензинджиите си замерват бензиноколонките с еталонна мярка. В момента в който установят, че грешката на колонката е по-голяма от нормативно признатата, колонката се калибрира отново. Сега специално за газовите съоръжения - газколонките се проточват през специален, калибриран разходомер. Не е възможно бензинджиите сами да си проточват колонката, по тази причина газколонките се проточват доста по-рядко. В София има 4 или 5 такива разходомери .

Винаги можете да предявите претенции, ако същите не се уважат от фирмата има Комисия за защита на потребителя.



Тема Re: точно на лукойл ми се случи.нови [re: ицo]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 11:51



Не забравяйте, че тези бензиностании работят на франчайзингова схема - визуализацията е на Лукойл, а собственик е някое ЕТ. ОМВ работят на същата или подобна схема, но там контролът от страна на ОМВ и мнооого голям, докато при Лукойл почти няма такъв.
А каква глоба са можели да отнесат тея за неспазване на противопожарните норми, не е истина ...



Тема Re: точно на лукойл ми се случи.нови [re: Гoro]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано11.02.05 12:46



Бих се съгласил веднага с теб. Но съм гледал и "Туин Пийкс". Лукойл не е това, което е!

Не ме интересува колко е грешката на колонката. Не ме интересува колко пари взимат като заплата тези момчета на Лукойл. Не ме интересува дали въобще имат такъв разходомер. ... Това което знам е, че за тези години съм виждал много опити клиента да бъде пре**ан. Случвало ми се е да зареждам на газстанция, където газаджийчето първо щтраква пищова (след което буквално се чува как се изпуска налягане от бутилката), и после включва помпата. Случвало ми се е много много пъти след като се напълни бутилката, и момчето да прави "цък, цък" с пищова, че да я доприпълни. С което съчмата горе затваря тотално, и повече от толкова не може да влезе. До въпросния ден никой не беше вкарвал повече от 43 литра в тази бутилка.

Докато "поизгоря" газта може да стане по-топло, или по-студено, или да забуксувам няколко пъти в снеговете... Как ще можеш да прецениш разхода на колата, като варира от 8.5 до 16 на 100? Да, имал съм и такъв разход миналата зима. 16 литра на 100 километра. Бях заредил в едно скапано село, щото иначе нямаше да мога да се прибера до града. И тогава на коя комисия казваш да се оплача??? На тази, дето имат канцелария точно на същия етаж, дето съм и аз ли? През 4 канцеларии - та в петата. Таз тоз чиляк там не мож му видя очите, камо ли да го накараш да свърши нещо полезно.

За тези неща аз имам един стандартен отговор: "Made in Bulgaria" ;о))))


Щирлиц

Тема Re: точно на лукойл ми се случи.нови [re: Щиpлиц]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 14:09



Виж сега колега, пак повтарям, не защитавам никого. Най-малко ме вълнува колко пари взимат бензинджиите. В крайна сметка, кой за каквото е учил. Ние като сме по-кадърни ще работим на хубава работа и ще взимаме повече пари.

Просто се опитвам да обясня някои неща, защото много хора не знаят в действителност как стоят нещата. Особено с прапан-бутана... Какво да правим, като това е втечнен газ и е под високо налягане?!? От там идва всичко и техническите проблеми, и неща, които не можем да си обясним и решаваме, че се опитват да ни измамят. Всяко нещо си има своето обяснение, дори и това фсссс, за което казваш.
Важното е, че ние като клиенти ВИНАГИ ТРЯБВА ДА ИМАМЕ ПРАВО - така е по света, така трябва да стане и у нас



Тема Re: точно на лукойл ми се случи.нови [re: Гoro]  
Автор komisar (po transporta)
Публикувано12.02.05 13:15



Преди няколко зими-рано сутринта напълних бутилката до горе.Оставих колата пред службата и по обед тръгнах да си ходя.Времето се беше стоплило.Например сутринта като съм зареждал е било около -5,6 градуса,а по обед +14,15....И какво стана ли??Ами блокира ми клапана на бутилката-който пуска газта към двигателя.Майстора тогава ми обясни че това се получава от темп.разлики.Като се е постоплила газта е дошла в повече за обема на бутилката.Извод!Никога не зареждайте" до горе"зимно време ако след това ще оставите колата на слънчев паркинг!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.