Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 25.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Един полезен линк, прочетете гонови  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано18.01.05 12:14




Много вярно написано.Дайте да помислим как можеме всички да станеме по-колегиални...


Елате повече!

Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: Frysco]  
Автор Max Extreme (състезател)
Публикувано18.01.05 12:57



Много вярно казано!



Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: Frysco]  
Автор Filo (луд психопат)
Публикувано18.01.05 13:23



Ей тоя човек е излял много мъка тука. Абе как да станеме по - колегиални, ами като не се поддаваме на животинските страсти. Да не се принизяваме до идиотите, които свирят, засичат, светят. Колкото и трудно да е това за нашата гордост.

Мъжете правят пари, но парите не правят мъже!


Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: Frysco]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано18.01.05 13:34



ХА така - както винаги съм казвал мнозинството шофери по БГ са участници в една ВОЙНА. ВОЙНАТА на пътя в България никога не е спирала но става все по-кървава и все по-мащабна. От момента в който завъртиш стартера вече си участник в нея и измъкване няма. Според мен това е въпрос на народопсихология не толкова на толератност на пътя - същата ситуация имаме във всички сфери на нащето общество. Какво може да се направи? - ми нищо докато не се появи генерална политика или виждане за нещо в управлението на обществото като цяло. Войната на пътя е следствие на това !



Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: Frysco]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано18.01.05 14:40



Радвам се че предизвиква интерес и размисли в правилната насока.
Марто най точно го каза-става въпрос за народопсихология-вечния стремеж да се докажеш на някого, пред някой.Като засичаш, правиш маневри който най ти харесват с оправдания "бързам".Няма бързаш, за никъде не бързаш...Да не би да са най-големите хора тези дето задминават всички през тротоарите, за да се наредят най отпред на светофара.Да не би като имат два телефона с номера 0889 696969 и 0899 969696 и номера на колата им е 9669 да са най големите ебачи на света?
На пътя нещата са ясни-карай си колата по правилата.Като ти е Ауди Олроуд 4.2 битурбо не си изобщо по шофьор и по човек от тези с Трабант 601...

Моето конкретно предложение е да сме винаги толерантни, независимо какво мислят останалите на пътя аз ще спирам на пешеходни пътеки, ще пропускам включващите се в движението независимо че не са с предимство.Имунизирайте се срещу бибитките и псувните с добри песни в колата и това е.


Елате повече!

Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: Frysco]  
АвторAlexanderBB (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 15:30



Abe i taka e ama ne savsem. Tova che nie balgarite sme si stanali ot prosti po-prosti spor niama no ne sam mnogo saglasen s kraia na pisanieto. Sega ako vzema da kaja che Sofia e palna sas seliani (ne kazvam samo po proizhod a i po mantalitet)deto karat na principa te tozi pat toku shto si go restituirah predpolagam che sumati narod shte skochat kato ujileni. Vednaga obache davam primer. Onzi den spiram na edin absoliutno prazen parking mradvam za 3 minuti i kato se varnah gledam edin s edna nasrana astra sprial i me zapushil. I sedi vatre nai nahalno edin takav piklio slushaiki chalga. Az si se kachvam v kolata i ochakvam da se podmesti obache kade ti daje mi se zabi kato mu svirnah. A kajete mi kak da se borish s prostotiata s tolerantnost. A za globite ne mi se govori zashtoto znaete vsichki kak se globiava za parkirane po vitoshka naprimer, kak raboti paiaka i voobshte za kakvo sa katadjiite u nas.



Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: AlexanderBB]  
Автор cerosina (горящ)
Публикувано18.01.05 15:54



Според мен цялата ситуация в България и особено София е резултат от
1. Преходни характеристики на човешкото поведение ( демек в развихрилата се свободия по време на преход се раждат чудовища ) - справка Френската революция - само дето я повтаряме почти безкръвно 200 год. напред в времето. Селянията и неоправдано самочувствие.
2. Почти резултат от горното - липса на контрол.
Аз съм оптимист - за всяка болка си има лек. Ще дойде време тези дето ни запушват, пукат гумите по паркингите, ще изчезнат полека. Аз поне гледам да не запушвам никого , нито да пукам гуми.
Принципно едно -да не се ядосваме, щото нервите ( изпуснатите ) имат печални последствия в дългооосрочен план и крткосточен такъв.



Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: Filo]  
Автор neiki4a (бесен лададжия)
Публикувано18.01.05 16:40



на светлини години сме от колегиалмост между шофиорите секи кара както той си знае днеска за незмам си кой път се обедих в това спрях да направя път на майка с дете и един тапанар с рейс надува тоя клаксон ама кат за последно да не приказвам за предимства чакам на светофара и тъкмо светва зелено и пред мен профучава един голф ма кажете кво ще му стане ако почака 3 минути нито ще изгори пет кила бензин нито ще се забави много а пък ако ме беше отнесал можеше и да нестигне там където отиваше аман от шофери ей



Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: Frysco]  
Автор SCRAPHEAP (И пак админ)
Публикувано18.01.05 17:13



Преди време бях писал едно мнение по подобна тема. Ставаше въпрос за това страхувате ли се от КАТ. Аз се страхувам от всички други. Ама много. От 10 години карам и се страхувам. Кретените стават все повече и все повече ме е страх. Ако седнеш да броиш жертвите годишно и ги сравниш с жертвите на една съвременна малка война резултатът е умопомрачителен. Само на Цариградско шосе според статистика за 2003 година има средно по 3 катастрофи на ден. Поне двама загиват всяка седмица.
И това е само една улица от един град на милата ни родина. Вярно най-голямата градска улица, но все пак една улица. И то чисто права, с разделени платна и що годе сносно почистена от снега и леда.
Всеки ден минавам по тази улица. Оцелявам по чудо. Всеки ден. Като на война.
Всяка седмица двама не успяват. Не отиват на работа. Или не се прибират вкъщи. Никога.
И какво са доказали?
________________________
Чук, тел, клещи и "Мамата!"

Редактирано от SCRAPHEAP на 18.01.05 17:43.



Тема Re: Един полезен линк, прочетете гонови [re: SCRAPHEAP]  
Автор vipservice (Raider)
Публикувано18.01.05 18:13



А, някой забел;язал ли е какъв е процента на западните коли участващи в катастрофи? Не е ли ясно защо има толкова катастрофи...Слиза от Трабант (примерно), качва се на Голф, БМВ или мерцедес и си мисли, че е закусвал с Господ,...Е да, ама после като отиде на закуска там води и невинни със себе си...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.