Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 02.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Скоростна кутиянови  
Автор cerosina (горящ)
Публикувано12.01.05 13:54



Пичове,
аз съм с ВАЗ 1500S ( 21061 ) - смениха ми съединителя, и скоростната кутия почна да вие. Същия майстор я разглоби, видял е някакви лагери за смяна, каза 40-50 лева за нови с частите + труд . Имам следните опций:

1. Сменям лагерите и карам със старата
2. Купувам "нова" скоростна кутия на старо ( 50-60 ) лева и я слагам.
3. Купувам нова 4-ри степенна
4. Купувам нова 5 степенна.

Кое е най добре. Засега съм на вариант 1.
Маракландисал съм се за 5 степенна, колко може да ми струва и има ли файда от тази работа, дали ще има нещо качествено по магазините, не ми се слагат боклуци.
Мерси



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: cerosina]  
АвторPE6O (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:00



NOVA PET STEPENNA KUTIA STRUVA KOLKO DVE LADI OKOLO 850.00LV.
PO DOBRE VTORA UPOTREBA TURSI



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: PE6O]  
Авторstojo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:08



EEEEEEE алоооооооооо!
най много 250лв , ако имаш парите плащай!



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: cerosina]  
Авторcтoйo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:13



а как така преди , не виеше ли така ! щом сега се е появил този шум значи е от нещо дето е сменено
я аксиален лагер я нещо друго , то ако е скоростна кутия требвало и преди да го има този шум



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: stojo]  
АвторPE6O (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:24



TOVA KAZVAM I AZ SAMO VTORA UPOTREBA



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: PE6O]  
Авторcтoйo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 14:35



не аз имах в предвид ,че малко се изхвърли с теби 800лв за 5-ск-кутия, мисля че не са повече от 250лв и ако при това положение ще се дават 50лв за ремонт със съмнителен резултат , то къде къде по добре е нова за още 200лв и то със пета ръчка !
едно е сигурно - разхода ще ти падне с 1-1,5л на 100 и при 110 няма да ти требе шлемофон в колата.
и ако сметките са ми верни тази кутия ще се изплати за 15000 км



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: cтoйo]  
Автор cerosina (горящ)
Публикувано12.01.05 14:45



Преди не виеше скоростната кутия, а съединителя, като натисна педала и почва да свири, както свирят западните като не им е опънат ремъка само че по тихо. Когато не е натиснат всичко е ок. Майстора каза че вътре е заял някъкъв лагер и смлял всичко. Не разбирам. не съм го отварял да видя.
Сменил той феродо, притискателен диск и прочее ( близо 200 лв + части ми излезна ама имаше проблем с стартера, и него го оправих и накладки сменях ), и кво стана отивам да я взема - като натиснеш съединителя, друг шум, като го пуснеш, няма шум. Тих вой, като да е нещо лагер. Седим чудим се... Той вика утре ще ти отворя скоростната кутия и каза че почти нямало масло, и някакви лагери били за смяна.
Мен ми много чудно как така не съм го чувал този шум преди. И как изведнъж се появи този проблем със скоростната кутия от смяна на съединител и как изведнъж изтече маслото от скороснтата кутия. Май ме земат за канарче или той нещо не е измайсторил както трябва. Да не е оставил някакъв скапан лагер като е сменял съединителя и да каже ето и сега скоростната кутия....
Ама като нямам време и нямам канал така ще е - плащай като поп.



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: cтoйo]  
Автор cerosina (горящ)
Публикувано12.01.05 14:46



Мерси, ще потърся такава...



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: cтoйo]  
Авторpe6o (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 15:02



garancia ti davam za cenata na nova proveri ako iska6



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: pe6o]  
Авторceco (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 18:07



в София ,в магазина в Красна Поляна 5 скоростната кутия е 450 лева
или поне миналата година беше толкова.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.