Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 28.09.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за отлепено задно стъкло  
АвторZdraveca (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 03:41



Otlepi se stakloto na zadnata vrata s kakvo da go zalepa 4e da stane .Ili da go smena 6tot imam ot starata kola i e zdravo no kak se smenia.

Редактирано от Frysco на 07.01.05 15:14.



Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: Zdraveca]  
Авторcтoйo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 10:09



ами махаш кората , като за целта преди това разглобяваш ръчката за повдигане и сваляне на стъклото , и дръжтата на самата врата, после вече ще се види къв ти е проблема , ако само се е откачила планката / П облазната / т.е. не е счупена вадиш я и я почистваш със шкурка , след това и стъклото взимаш силикон , по възможност такъв с лепило . Пълниш планката със силикона и след това я напъхваш на стъклото , като предварително си проверил дали, планката захваща добре стъклото, т.е. дали се разтваря леко и така да може да държи стъклото, ако е отворена много я стискаш с клещи.

оригинално има и гума между стъклото и планката , ако си я изгубил хубаво и да намериш нещо подобно да обира търканията .

ако нямаш такъв силикон може и с епоксидна смола ,
аз имах такъв проблем на предното стъкло и след мойта интервевция заспа



Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: cтoйo]  
Автор vipservice (Raider)
Публикувано04.01.05 10:31



На мен пък ми се е откъртила г-образната планка на преден ляв джам. Сега съм в размисъл как да я монтирам наново...със заваряване или с нитове....
Някакви идеи???



Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: vipservice]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано04.01.05 10:45



Аз съм я заварявал моята и то с електоржен и то без да я свалям - на место- само трябва да се внимава, че мястото е ограничено.



Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: Mapтo]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано04.01.05 11:20



Продават се нови шини за джама със съответната планка.Не е някаква цифра.Гадно е ваденето на старата.Лепенето - суров каучук от някой вулканизатор реже се лентичка така че да обхване джама и при влизането му в планката да няма контакт с ламарината.И там маже се с няква гадос ама ще питате вулканизатора с какво вече не помня.
И за да не стават такива работи си смазвайте с масълце страничните кечета там където стъклото се движи хем върви по лесно хем и стъклото се масло няма да даде на вратата да ръждясва отдолу.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: vipservice]  
Авторstojo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 11:58



ами незнам за коя Г-образна планка говориш! аз съм на мойта 2107 отпред съм веднъж с една П образна и втори път стъклото се държи от една незнам каква си планка дето е направо лепната за стъклото и именно тя даде фира. и това дето направих аз бе да я махна тая руска простотия и да сложа на нейно място още една П образна планка . Яко силикон у нея
май я поизрязах малко П - планката че идваше дълка , но това става лесно дори и с ножоввка



Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: млaдeжa*]  
Авторcтoйo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 12:01



абе то само планка трудно ще намериш нова , но и цял джам да си купиш е не повече от 10лв , но вече става много сложно смяната на цялото стъкло, търсете по моргите .



Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: stojo]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано04.01.05 12:26



НА 2107 не е с такива планки - става дума за 2101-2106 (без 05) :)



Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: Mapтo]  
Автор vipservice (Raider)
Публикувано04.01.05 20:37



Благодарности....ей са като се пооправи малко времето щему видя сметката...
Може и на място да я спретна....



Тема Re: Otlepeno stakloнови [re: vipservice]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано04.01.05 23:23



А аз тази планка да не съм я купувал на луната.От Бг. магазин си я купих и за тва съм писал.Има си нови такива и са леви и десни да внимавате в случай че се спрете на моя вариаант.

Което не става с кубатура става с обороти



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.