Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 06.07.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Драма!нови  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано23.12.04 20:19



Днес ми се случи най-голямата гадост, която можете да си представите.Карам си... и хоп, колата почва да прекъсва... карам си, оправя се... викам си сигурно нещо тоците са се намокрили, щото навсякъде вода... спирам на светофар и хоп, изгасна.Връткам, връткам... няма никой... минавам на бензин.Давам на контакт, отивам отпред и помпя ръчно да подкачи бензин, да не мъча стартера излишно.Колата е студена, смукача докрай и без газ... хър, хър, хър, хър... нищо... хър, хър, хър, пак нищо и така в продължение на 5-6 пъти.Викам се бре, явно тоците нещо.Идва един мангал, викам му връткай ключа аз ще давам на късо.Давам на късо, независимо че за електронно не е добре да се прави, хвърля искри от 5 см.Викам си бре, кво става тука.Ся си еба майката.Отварям карбуратора горната част, развивам жигльорите, продухвам всичко, свалям свещите (нови) всичко е наред, само малко са мокри... стъмнява се... студ.... хър, хър, хър..хър......хър.........хър!Акумолатора умря.Викам си дотука бях, теглих и една майна на руски че да ме разбере.
По едно време гледам, двама мангали якички се задават.Хайде момци да бутаме, те-хайде чичо.Сядам вътре и ония юнацикато я натиснаха, чак иска четвърта.Вкарвам втора и хоп, запали от четвърт оборт (не е редактирано :)...Преди това пробвах сам да се бутам и бая се поизморих, изнервих и т.н.На всичкото отгоре се натресох в една калибра както си я манверирам самичък, тикайки.От един магазин излиза собственик и почва да ми крещи.Теглих му една майна и на него, щот беше спрял на средата на Симеон.Резултат-увиснала броня на калибрата.На ладата естествено нищо и няма.Та така, запали, минавам на газ, хлъц, хлъц, гасне, ама поне пали после.Хлъц, хлъц, фосрира се чат пат.
Първа гаааз-първите две секунди те лепи за седалката и после кляка.Не ще да вдигне над 4500.Викам си бре, какво скапах.Щото всичко бъзиках.Минавам на бензин-първа, 8000 оборота-60 км/ч.Брей какво става...Помислих, хомислих и се сетих, че предния ден бях заредил газ от една смотана станция с две стотинки по евтино уж и явно са ми сипали въздух вместо газ.Но понеже си карах два дни кротко заради зимните условия и не се бях изнервял толкоз, че да я гърча като днес и не го бях забелязал с изключение на едно-две придърпвания, на който не обърнах внимание.Сега се чудя как ще я изгоря тая газ, а утре заминавам за Габрово.Сигурно няма да мога да вдигна над 100, щом на втора 4500 оборота почва да прекъсва още.Извода-никога повече няма да зареждам от такива станции и бензиностанции.НИКОГА...Н И КО Г А.
Извинявам се за дългия пост, ама няма на кой да се оплача, щото всички заминаха за провинцията, вкючително и жената.Та така...
Лека и безавариина на всички.

Редактирано от Frysco на 24.12.04 14:35.



Тема Re: Drama!нови [re: maiden]  
Автор maxpower (мераклия)
Публикувано24.12.04 00:36



Ебах приключенията,и аз мисля че от време на време тия сипват въздух,щото не може да от4итам тия 100км 10,5 а следващите 14,5 и после,след 100км 11 без да пипам нищо,затова си сипвам за по 10лв газ та ако се мина да не е с много и си имам 4-5 литра бенз(V-Power) та като ми свърши по рано от очакваното газата нервирам се вкл на бенз и правим екстремиски прояви с Ладето.А някой може ли да ме светне на колко км трябва да почиствам изпарителя че май се е задръстил моя.При МАХ отвъртена врътка ми държи под 1000 оборота а като го сложихме изпарителя (миналата зима,нов новеничък)държеше мин оборти от рода на 1300 при МАХ развита връткаА по едно време пък ми се вдигнаха та трябваше да го завия,ама после пък пак паднаха,абе изобщо нещо гнило има в тая наща ГАЗ

Редактирано от maxpower на 24.12.04 00:38.



Тема Re: Drama!нови [re: maiden]  
Авторladaraider (Нерегистриран)
Публикувано24.12.04 01:59



HAHAHHA
ти значи на бензин не можа да я запалиш... после газта ти виновна.
Бре все нещо дето няма нищо общо е виновно -
в крайна сметка- акълът Наш.



Тема Re: Drama!нови [re: ladaraider]  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано24.12.04 08:26



na benzin ne mojah stoto padna akumulatora, zapalih q s tikane na benzin



Тема Re: Drama!нови [re: maiden]  
Автор Bobby (хищна птица)
Публикувано24.12.04 13:41



Абе, мейдъне, деба маа му начи, прочетох ти поста, ама два пъти по-бавно от нормалното. Ползвай го тоя Кредор, да му се не знае, пиши на кирилица!!!



Тема Re: Drama!нови [re: Bobby]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано24.12.04 13:43



Именно... трудничко се чете така.



Тема Re: Drama!нови [re: Frysco]  
Автор Diki ()
Публикувано25.12.04 16:08



Макспауър, здрасти, относно изпарителя...Незнам с къв си, аз съм със Сопотски и на 20-25000 му правя профилактика, но нямам дертове. зареждам само в Лукойл и разхода си ми е добре. А оборотите ми са 4об. на 1-ва камера и 1.5об. на 2-ра набира бързо и държи 130 км/ч без назорване



Тема MISSION COMPLETEнови [re: maiden]  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано26.12.04 18:39



отидох и се върнах, оказа се наистина кофти газ. не можех да вдигна над 80 по равно и 60 по баир. колкото повече натискам газта толкова повече не върви колата. с 300 зора се затътрих до Севлиево и заредих на ЛУКОЙЛ и колата се оправи. стискайте палци след 2-3 дни пак да ме закара на 300км :)



Тема Re: MISSION COMPLETEнови [re: maiden]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано27.12.04 18:13



Палците не съм ги пускал от първия ти пост.Не е кофти газ.Най вероятно имаш некакъв проблем.Продължавам да стискам палците.Ще пусна нова тема с моите патила.
Успехи с прибирането
Ти да не си от Севлиево или от тоя район?

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: MISSION COMPLETEнови [re: млaдeжa*]  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано27.12.04 19:50



losha gaz e absolutno sam siguren, v momenta v koito zaredih na lukoil i se opravi,sega zaredih i toplivo-gaz i pak np




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.