Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 18.04.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Faroveнови [re: Diki]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано17.01.05 12:56



И колега какво общо има 'тройника' и 'клемореда' на волана с мошността на лампите? може ли да ни осветлиш ?



Тема Re: Faroveнови [re: Mapтo]  
Автор Diki ()
Публикувано17.01.05 14:05



Мисля че колегата Scrapheap много добре е обяснил проблемите и нямам какво повече да добавя...



Тема Re: Faroveнови [re: Diki]  
Автор SCRAPHEAP (бивш админ)
Публикувано17.01.05 14:23



Мерси

Между другото захванах се да пиша една статийка за сайта по тези проблеми и ако е рекъл господ до утре трябва да я пратя за редакция и публикуване
_________________________
Чук, тел, клещи и "Мамата!"

Редактирано от SCRAPHEAP на 17.01.05 14:24.



Тема Re: Faroveнови [re: Diki]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано17.01.05 14:42



Мда обяснил е проблема за модели:

"Ладите 2101-2103 нямат оригинално релета на фаровете и в това си изпълнение могат да работят относително надеждно само с оригиналните крушки (обикновени). ",

а ти казваш, че си с 2106 - мисля, че Шкода ТИ е ОБЯСНИЛ проблема -той може да е единствено и САМО в релетата - другото са съчинения по свободна тема.

Лично моето мнение, че няма нужда от 100Вата лампи при положение, че имаш четири фара на разположение - слабото светени идва предимно от няколко неща: - травиалното е мръсни стъкла на фаровете :)), другото е мръсни рефлектори и стъкла но отвътре!, потъмнели рефлектори и не на последно място КАЧЕСТВЕНА лампа- тук е момента да да кажа, че мошността не е правопорционална на силата на светене. Пример лампи 'ментак' 100Вата (не си спомням марката - но са най-често срешаните евтинджоси) светят по-слабо от истинските ФИЛИПС с който карам сега. А съм слагал и 100ватовите ментаци при мене на релетата (да се върнем пак на темата) и освент това след 1год. екплоатация с такива лапмпи отворих релето да видиа как му се е отразило - идеални контакти - без нагар - ко да комнтираме.



Тема Re: Faroveнови [re: Mapтo]  
Автор Diki ()
Публикувано17.01.05 15:11



" Ладите 2101-2103 нямат....." . Анджек де....нямат. Ми аз съм с 2103, не знам що реши че съм с 2106....Пък рефлекторите са ми чисто нови, ама съм кьорав ( т.е. нося очила ) и искам да виждам по хубаво....
Не се заяждам....просто лаф да става



Тема Re: Faroveнови [re: Diki]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано17.01.05 15:27



О сорри грешката е моя - мислих, че става дума за 1600 - е като няма релета не може направо - така е.

И купи си хубави лампи - не ти требват 100 Вата.....

Редактирано от Mapтo на 17.01.05 15:29.



Тема Re: Faroveнови [re: Mapтo]  
Автор Diki ()
Публикувано17.01.05 15:48



Няма дерт. Дай идея какви.....? сега съм с Ксенонки. А за дългите знаеш ли некви с бяла светлина, не халогенни...?



Тема Re: Faroveнови [re: Diki]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано17.01.05 16:47



Не халогенни с бяла светлина? - какво имаш в предвид, ако говориш за цокъла - има и Н4 с цокъл за обикновена лампа (не халогенна)



Тема Re: Faroveнови [re: Mapтo]  
Автор Diki ()
Публикувано18.01.05 12:40



Имах впредвид "бяла" светлина.... Нали стандартните са с една такава жълтеникава.....А сините Ксенонки светят бяло.....



Тема Re: Faroveнови [re: Diki]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано18.01.05 13:36



Оникновена лампа винаги свети по жълтеникаво от халогените .....

Няма с други думи...

Редактирано от Mapтo на 18.01.05 13:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.