Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 30.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Имам въпрос...нови  
Автор vipservice (Raider)
Публикувано12.12.04 18:00



Днес реших да си пална жигата да поработи малко и забелязах, че се включва лампата за зяряда на акумулатора ( на оборотомера ми има картинка на акум. и лампи на "+" и "-"). Според описанието на оборотомера, на плюса свети когато
напрежението е по-високо от 14.7 волта. Другата лампа свети когато напрежението е по-ниско от 11.8 волта. Питанката ми е, защо свети на плюса при обороти над 1500...на ниски обороти до 1000 не свети...
Може тъпо да звучи ама искам да знам...



Тема Re: Имам въпрос...нови [re: vipservice]  
Автор FryscoМодератор (невъзпитан)
Публикувано12.12.04 18:16



Презареждане ти отчита...Може би реле регулатора си отива.


I LOVE MY CAR!!!

Тема Re: Имам въпрос...нови [re: vipservice]  
Автор lada_21O7 (умник)
Публикувано12.12.04 18:27



ами презарежда ти генератора,това е ..... По начало генератора започва да дава нормалното си напрежение при обороти над 1200-1600 така че е нормално да не ти свети на 1000 ,но не е нормално че изобщо свети.Съвет провери си реле-регулатора или за лоши връзки по възбудителното напрежение (например клеясал бушон)



Тема Re: Имам въпрос...нови [re: lada_21O7]  
Автор vipservice (Raider)
Публикувано12.12.04 18:46



от бушоните под геврека ли....Ще проверя утре как се държи



Тема Re: Имам въпрос...нови [re: vipservice]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 19:22



Колко време остави да работи колата? На мен ми го прави това, когато акумулатора е разреден. Паля, дава ми презареждане за около 2-3 минути и после изведнъж си прехвърля на нормално напрежение.



Тема Re: Имам въпрос... Виж четките.нови [re: vipservice]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 00:09



Що не си погледнеш контактните четки в алтернатора. Брал съм ядове с тях. Когато се износат лампата не свети, но свършат ли и подадеш газ лампата се опулва срещу тебе и почва да те нервира. Четките се свалят много лесно само едно винче ги държи, намират се на гърба на алтернатора.



Тема Re: Имам въпрос... Виж четките.нови [re: xxx]  
Автор vipservice (Raider)
Публикувано13.12.04 09:42



ОК,..Мерси ...Ще има забавление, то се е видяло...Най-интересното е, че свети индикатора на самия оборотомер,...На таблото ми нищо не свети, всичко си е нормално.



Тема Re: Имам въпрос...нови [re: Дидo]  
Автор lada_21O7 (умник)
Публикувано13.12.04 10:09



това е нормално при ниски темперартури - не се притеснявай



Тема Re: Имам въпрос... Виж четките.нови [re: vipservice]  
Автор lada_21O7 (умник)
Публикувано13.12.04 10:16



нищо интересено няма в това,просто твоя модел Лада няма фабрично уред с който да бъде отчетено презареждане (лампата за генератора показва кога не зарежда).Преди да разровиш акото провери клемата на възбудителната жица отзад на генератора и бушоните под таблото.А между другото вземи един мултицет и премери на клемите на акумулатотора това прословуто напрежение точно колко е при запален двигател след 2-3 мин работа и обороти 1500-1600об/мин.



Тема Re: Имам въпрос... Виж четките.нови [re: lada_21O7]  
Автор vipservice (Raider)
Публикувано13.12.04 10:29



Мерсажи....не барам докато не се уверя, че има проблем...ще кажа ко става...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.