Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 24.09.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за пазарджишки шарнири  
АвторZdraveca (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 14:36



Ot kade mogat da se vzemat v SF. i kakvi predimstva imat i kak da gi razli4a ot drugite.

Редактирано от Frysco на 07.01.05 15:20.



Тема Re: Pazardgi6ki 6arniriнови [re: Zdraveca]  
Авторцeцo-шapниpa (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 16:11



гледаи да пише Сделано в СССР ;)
и да са на ниска цена



Тема Re: Pazardgi6ki 6arniriнови [re: Zdraveca]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано13.12.04 16:18



В картонени кутийки са, с надпис "ММ Аутомотив" на тях!
На тапата от задната страна стои стария знак на "Видео Драгор" - VD
С тефлонови лагери са и никога няма да ги чуеш да пукат и скърцат, като руските и "оригиналните"!
А за да дочакаш да се извади болта от корпуса и да се "разчекнеш" трябва да караш толкова много време с убийствено тропаща предница, че сам ще се сетиш да ги смениш!



Тема модефициране на шарниринови [re: Шkoдa]  
Автор maxpower (минаващ)
Публикувано14.12.04 23:38



Абе тука едно съседче с една 2101 ми се похвали че след дълго търсене е намерил пружини от капака на Газ-ка които се нахлузвали между шарнирния болта и допълнително заварен болт(обикновен болт с резба) някаде над шарнирния(абе той човека ми каза ама аз го забравих къде точно).Та каза че това довеждало до: 3 до 6 пъти удължаване живота на шарнирите и до по голяма стабилност при преминаване през дупки с голям скорост,също и предницата потъвала по малко при преминаване през такива препятствия.Някой чувал ли е за такива неща правени преди и как така две пужини могат да променят толкова много параметри,аз лично гледам с недоумение



Тема Re: модефициране на шарниринови [re: maxpower]  
Автор млaдeжa* (старо куче)
Публикувано15.12.04 16:56



Постни някое фото че да стане по ясно.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: модефициране на шарниринови [re: maxpower]  
Автор maxpower (мераклия)
Публикувано15.12.04 19:14



ще говоря с него да се разберем кога мога да я штракна и веднага ще я пусна заедно с подробно обяснение



Тема Re: Pazardgi6ki 6arniriнови [re: Zdraveca]  
АвторDiki (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 12:50



Здравейте, досега не съм се включвал с мнения, но по тази тема мисля че мога да дам полезен съвет...! Сложил съм си шарнири на Лем Фьорнер- оригинални за Лада, и вече 25000 км не съм имал никви проблеми...Пробвайте няма да съжалявате...



Тема Re: Pazardgi6ki 6arniriнови [re: Diki]  
Автор Meти (Зеленото Жигули)
Публикувано04.01.05 01:09



Незнам за вашите шарнири ама аз преди 2 години си купих едни май бяха Трактор Шилабис и след като минах 2000 км с тях започнаха да скрибуцат много та всеки път когато времето е сухо особедно лятото взимам една спринцовка с маско и ги смазвам под маншона.
А уж в ЕМ Комплект 33 казаха,че са били оригинални руски: пълни глупости

ВАЗ 2101-Жигули


Тема Re: Pazardgi6ki 6arniriнови [re: Meти]  
Автор alex_matrixМодератор (2101 SPORT)
Публикувано04.01.05 02:51



какво значи оригинални руски...

измислици на продавачите...

важно било че е произведено в русия това че е в някакъв долнопробен гараж пълен 50/50 с празни шишета от водка а другата с нискокачествени шарнири
никой не ви го споменава

аз си купих български шарнири вве помня марката но бяха много добра изработка със силиконови маншони

и майсторите не ги слагат както трябва
идвам да го наглеждам моя и какво да видя оня ми ти набива гъсто масло в шарнира,
разкрещях се "ей глупако кой ти каза да набиваш масло в шарнира има си досатъчно , от къде знаеш каква ще е реакцията на двете масла едно с друго и въздуха от къде ще излезе"
"така трябва" отговаря левента
казвам му "а помисли че този шарнир не е като другите дето си ги монтират лададжиите"
изнервих се и викам "айде давай да видим какво ще стане"

пича мушка резбата в дупката натяга носача да прибере и какво се случва
гъстото му пикливо масло запушва дупките и не дава да излезе въздуха от машона /това се вижда щото маншона е прозрачен/ при което маншона и стягащия пръстен от създалото се голямо налягане вътре се извадиха

от другата страна го накарах по моя начин да го направи и стана 6+

така че внимавайте и с майсторите
може да не разбирам но някой път имам акъл за повече от 5 стотинки

заради тъпотата си осра шарнир за 19 лева



Тема Re: Pazardgi6ki 6arniriнови [re: alex_matrix]  
АвторZdraveca (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 02:53



Alex ot kade gi kupi?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.