Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:30 22.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема кабели за свещи  
Авторбeз (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 13:38



Някой да знае къде мога да намеря кабели за свещи без увеличено съпротивление (проводник от мед или алуминий). Трябват ми за един доста стар автомобил, запалителната уредба на който е разчетена без съпротивления във вторичната верига (свещите са без резистор, както и палеца). Устройва ме и вариант "на метър", а накрайниците ще сложа от старите кабели.



Тема Re: кабели за свещинови [re: бeз]  
АвторZdraveca (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 15:25



Mi edinia variant e da razglobi6 niakoi novi i da im slogi6 staria nakrainik .Drugia e da obikalia6 po magazinite na edin priatel mu bjaha nabutali takiva za moskvi4a kato gi vidjah 6teh da padna ta ima gi no obikaliai i tarsi .



Тема Re: кабели за свещинови [re: Zdraveca]  
Авторбeз (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 16:25



"Mi edinia variant e da razglobi6 niakoi novi i da im slogi6 staria nakrainik"

Значи, явно не съм се изразил ясно. Проблема не в накрайниците - те са си станартни. Не мога да разглобя нови кабели, защото 99% от продукцията е с феритна сърцевина и съпротивление 5-15 кОм/м, а аз търся такива без съпротивление.



Тема Re: кабели за свещинови [re: бeз]  
Автор млaдeжa* (пристрастен)
Публикувано31.10.04 19:32



Кво значи феритна сърцевина?На ладата стандартните са с една жичка като коаксиален кабел.И изолация дебела.Не помня съпротивлението но е по малко като порядък от силиконовите за които говориш те може и да са с феритна сърцевина.
Малко ми е трудно да си представя по стар автомобил от жигулата.1967 год.Май и тогава са си били с тези кабели.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: кабели за свещинови [re: млaдeжa*]  
Автор -TACHO- (минаващ)
Публикувано31.10.04 21:24



Колко метра ти трябват?
Имам няколко метра, може и да стигнат за един автомобил. Самия кабел вътре е с медни жички -чисто нов.
Ако ти върши работа: 0898471599/

Редактирано от -TACHO- на 31.10.04 21:26.



Тема Re: кабели за свещинови [re: бeз]  
Автор lada_21O7 (умник)
Публикувано31.10.04 21:33



Яснооо! На момчето му трябват кабели като моите:

тип "бакърена жица" многожилна при това ,а не 1 нишка,съпротивление 0,5 Ом на кабел
купих ги преди около 2г. в София,от един магазин на Цар Симеон ,малко преди Опълченска ,целия е в червена ламарина пише Ваз Москвич и др.

цена: 5,50 лв комплекта (беше де)

между другото съм супер доволен от тях - още не е пробила изолацията , и к'во като нямат феритна сърцевина?!?!?! ша ми бръмчи радиото ли ?!! Глупости! Бобината ми е 2108 (25кV)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.