Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 03.07.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: С какво масло каратенови [re: млaдeжa*]  
Авторlag (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 20:04



Аз в момента карам с CHAMPION SUPERLUBE 10W40 SEMI-SYNTHETIC, което струва 33,50 лв за 5 литра



Тема Re: С какво масло каратенови [re: vipservice]  
Автор Bobby (хищна птица)
Публикувано27.10.04 22:06




Agip SINT 2000 GPX, 10W40.
Масло за високотехнологични двигатели и коли с турбо компресия или катализатори. Синтетика. За най-екстремни условия, препоръчвано за Ф1, признато от всички големи автопроизводители. Няма специални изисквания при какви температури да се използва, става за всеки сезон, определено се препоръчва за състезателни автомобили.
Това в общи линии пише за него , но ви го превеждам, защото надали някой тук ще знае френски... таблицата с вискозитета може да я разгледа който иска, тя поне е ясна, макар и на френски.

Не помня рускинята да е вървяла така преди, може би усещам разликата, защото преди с баща ми постоянно се дърлехме, защото той наливаше Shell Helix. А аз, колкото да уважавам тази голяма компания, маслата идващи у нас не са истинските Шел. Виж, поне ситуацията с горивата я позатегнаха сериозно, та поне от това съм доволен... но маслата Шел - не.

Иначе, определено комбинацията А95 от Шел с маслото Ажип води до изядени Голфарки по светофарите и като цяло много "вървеж" на колицата. Да не говорим, че е само на 94 000, които завъртя днес и това още повече позволява да се движи чудесно с такива продукти.



Тема Re: С какво масло каратенови [re: Bobby]  
АвторOgyWRC (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 14:48



Vsichki masla si imat harakteristiki!!! Platnost, viskozitet pri razlichni temperaturi i taka na tatak ... vkluchitelno i srok na eksploatacia, kakto i klas na masloto (API, ACAE). Tova, che nai-dobrite masla gi davat za turbo i nad edikakvi si konski sili si e marketingov trik ...
Za nov motor se slaga sintetika, poslednia hit e 0W40, goliamoto mu predimstvo e pri studen start!!! Gledate harakteristikite i si izbirate, tova e!
Moiata 21083 e na 65000 i poslednite 40000 sa samo s palna sintetika ... i si mislia, che ako beshe niakakvo 15W50 pri 5000 oborota ... ne se znae! Na vsichkoto otgore i v kutiata mi e sintetichen Castrol ... che i spirachnata technost e Castrol Response, no shte bade zamenena s SRF, no vsichko tova zavisi ot celite za koito se izpolzva avtomobila. Davam go kato primer za tova, che i ruskite avtomobili varviat s top sintetika!!!
Edin moi priatel kato vidia masloto i kaza che bilo kato voda i na kolata si (BMW)niamalo da sipe takova neshto ... obrazi vsiakakvi (tia ot BMW kak sa go odobrili ne znam ;-)!!!



Тема Re: С какво масло каратенови [re: OgyWRC]  
Авторtoi (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 16:17



Dobre no moita s 10w40 na liki moli svetva lampata za masloto na visoki oboroti a e na 100 000 no baja m10d e vidjala za tva slagam po gasto sega sam s 20w50 i mi se struva dobre na briti6 petroleum e.



Тема Re: С какво масло каратенови [re: toi]  
Автор baijoro ()
Публикувано30.10.04 11:20



Моята Самара 1500 я карам само с Валволин и съм много доволен. Като беше чисто нова и слагах синтетика, после полусинтетика, после минерално- Турбо В. Откакто измислиха Макслайф карам с него. Сега е на 270000 км без основен ремонт, значи маслото е добро



Тема Re: С какво масло каратенови [re: baijoro]  
Автор white_shark (москвиЧИСТ)
Публикувано30.10.04 15:20




Срам ме е да го кажа като гледам другите-Prista Leader 15w40
Ма аз кат гледам vipservise неговото ОМВ по евтино от мойто уеБе страшно ли е ако всяко следващо масло ми е различно?????Щото по начало много много не се задържам на една марка


412 power


Тема Re: С какво масло каратенови [re: vipservice]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 16:47



BP VANELLUS 15W40- за съжаление само 10 литра ми дадоха от него без пари.... Иначе нямам оплаквания от маслото.



Тема Re: С какво масло каратенови [re: white_shark]  
Автор vipservice (фенът)
Публикувано30.10.04 19:39



Значи,...аз не знам какво да кажа направо...
OMV-то е тествано на друга жигула и човека беше много доволен ...
Реших да го сложа ей така...Жигата я купих на 136ХХХ км. без никакви проблеми до тогава. Смених масло, филтър, кабели за свещи и свещи, зъбчатка на делко...и вече около два-тринайсе хиляди км. нямам грижи с двигателя...мърка като малко коте...

Редактирано от vipservice на 30.10.04 19:41.



Тема Re: С какво масло каратенови [re: vipservice]  
Автор Max Extreme (състезател)
Публикувано30.10.04 23:53



Моята в момента е с Диона Супер 15W40



Тема Re: С какво масло каратенови [re: vipservice]  
Авторlvony (Нерегистриран)
Публикувано01.11.04 14:59



Самарата до сега съм я пробвал с няколко марки масла, най-много съм сипвал Кастрол-минерално (не съм съвсем сигурен мисля че Кастрол-Протект беше). Последният път реших да изпробвам полусинтетика (Delphi Prestige 10W40 http://www.delphiauto.co.uk) и вече се убедих, че това е точното масло, много съм доволен. Двигателя се държи много по-добре от когато беше с минералния кастрол, това най вече усеща когато двигателя е студен, а иначе и по цена бие кастрола - доста по-евтино е. Откакто карам с него мнението ми се промени и мисля че полусинтетчно масло е по-хубаво дори и от най-марковото минерално.
Но трябва да ви кажа, че двигателя е перфектен - няма загуби от изгаряне на масло, иначе на по-износени двигатели нямам представа как ще се отрази.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.