Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 30.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 09:43



Един колега тук мисли да си прави блокаж на диференциала. Не мислите ли, че хубавите зимни гуми вършат добра работа? Какви са ви наблюденията по въпроса? Аз лично съм много доволен от зимните гуми.



Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: Дидo]  
Автор AUTO_FORUM (ВАЗ 21063)
Публикувано22.09.04 11:17



Верно е гумите има доста голямо значение. Зимните са си зимни.



Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: AUTO_FORUM]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 16:51



Имат значение, особено ако са 4 броя. Карал съм без, с 2 зимни само и после с 4 зимни. Разликата е доста голяма, честно казано. Зависи и марката също, както и размера.



Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: Дидo]  
Автор PRESSURE (газ до пода!!!)
Публикувано22.09.04 17:32



Смятам, че с хубави гуми няма нужда от блокажи. Миналата година купих 2 Toyo Vario V1 (всесезонни). С тях без проблеми колата цепеше през 30см сняг (набутах се да пробвам).



Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: PRESSURE]  
Автор млaдeжa* (пристрастен)
Публикувано22.09.04 17:42



През сняг да ама малко ледец да има и си до там ако нямаш шанцов инструмент.Блокажа си е блокаж особенно ако като мен много извън пътя се кара.Скоро си имах преживяване на една голяма яма и съжалявах че нямам блокаж.Наложи ми се яко разкопаване.Всесезонните гуми не ми помогнаха въобще.Колата бе на кантар и само едната от задните зацепваше ама нали знаете що за чудо е диф.без блокаж.Аз съм за блокажа плюс зимни гуми естествено но нямам следствата да подържам такова количество гуми и за това даяня с всесезонки.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: млaдeжa*]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 18:01



Ако е малко леда, не се притеснявам общо взето. Обаче аз карам предимно градско през зимата и чат- пат преходи София- Стара Загора. Рядко хващам неизчистена магистрала примерно. Но пък Жигули- то е обуто с 4 зимни- 2 FULDA И 2 KORMORAN. Няма грешка. Не очаквам чудеса, но все пак е много добре. С всесезонните нямаше нищо общо със сега.



Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: Дидo]  
Автор tender_tom (antidote)
Публикувано22.09.04 18:25



вектра 4х4 обута с чисто нови зимни Тойо 185/14 ме е оставяла на лед
беше след нова годоина, първи януари, прибрахме се с жена ми от купон при приятели и точно пред блока при паркирането вектрата влезе напряко в коловози от лед - дълбоки към 15 санта и добре оформени улеи.

как ли не я молих, какви ли не номера опитвах - не и не.
върти 4-те гуми и стои на място, препречила пътя.
жена ми се прибра, а аз започнах изкопните работи и след час и нещо я изкарах.
може да имаш и гуми, и пълноприводно задвижване, и блокиращ диф. но пак може да си намериш ситуация след което да си с лопата в ръка и "...маматаааа"...

Томи Тодоров
-------
Целта е нищо. Пътят е всичко.



Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: Дидo]  
Автор baijoro ()
Публикувано22.09.04 18:29



Карал съм с 4 всесезонни "Гудиър Вектор 3"и бях много доволен. От 2 зими съм с 4 зимни "Фулда Кристал Иглу" и съм направо възхитен. Самарата ми върви в сняг и лед като джипка! С учебна цел съм спирал в сняг да видя дали ще тръгна и нямах проблеми. Естествено снегът трябва да е дълбок само до подкартерната ламарина



Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: baijoro]  
Автор млaдeжa* (пристрастен)
Публикувано22.09.04 18:40



Ситуации разни има.Не всичко се повтаря.Закъсвал съм на утъпкан сняг станал на лед въобще не поддава под тежеста на колата в центъра на Пловдив студ около - 13-14 гр. на ямичка с дълбочина не повече от 2 см. а също така съм си перкал на сняг с дълбочина до към 20 см.Спиране тръгване.Все с едни и същи гуми.
Абе то ако беше лошо бл.на диф. нямаше да го правят хората като екстра.
За магистралата въобще не е за споменаване там трябва да е бедствено положението за да закъсаш.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: ЗА ЗИМНИТЕ ГУМИнови [re: млaдeжa*]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 18:54



Не ме разбирайте погрешно- аз не отричам и не съм против блокажа. Просто системата е скъпичка и трябва да се внимава с употребата- доста проблеми идват оттам. А и блокажа също не е всемогъщ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.