Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:38 02.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за жигулката ми  
Автор vipservice (непознат )
Публикувано14.08.04 22:56



Здравейте.Радвам се, че ви откри най-после и мога да питам разни нещица
Като за начало някой може ли да ми даде идеа какво да правя със скърцащ хебел? Може ли да се сложи някакъв оборотомер и къде се свързва?



Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: vipservice]  
АвторSvilen (Нерегистриран)
Публикувано15.08.04 00:00



hehe, kofti e skyrca6tiq hebel. Moqta LADA sy66to be6e taka, no q prodadoh ve4e. Tuka vyv foruma mi kazah da si kupq nov hebel sys lageri a ne sys vtulki. Taka i vyrteneto na volana malko se ulekotqva.



Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: vipservice]  
Автор FryscoМодератор (неразбиращ)
Публикувано15.08.04 00:14



Н-да.
Най добре нов хебел с лагери.Втулките може и да ги смениш де, дано не се е пръснала някоя.Иначе може да набиеш със спринцовка масло и после грес с пръста по разните болтове, съединения, по шарнирите и селеновите, отзад на гуменометалните втулки, за да не скърцат други работи и изобщо за да не се разсъхват.
Може да се сложи оборотомер.Свързва се, тоест сигнал взима от масата на бобината, тънкия кабел който идва от делкото, това е чукчето и по него брои оборотите.Другото плюса и минуса сметам знаеш?



Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: Frysco]  
Автор vipservice ()
Публикувано15.08.04 21:06



Мерси за мнението ще се възползувам тутакси. Имаче от известно време следя форума и се радвам, че имам възможност да попитам за някои проблеми. Като цяло колицата си работи добре (все пак е 79 -ти набор).



Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: vipservice]  
Автор млaдeжa* (пристрастен)
Публикувано15.08.04 21:26



Виж сега - хебела ще го открехнеш леко след като си развил коронната гайка естествено.С пръст намазваш като стремежа е греста да влезне навътре.Не трябва да се прекалява щото после ще я триеш от околността.Стягаш наново гайката после шплента и си готов.Хебел с лагери - добре ама не ми се вярва да са ти заминали пластмасовите втулки които са стотинки и едно мазане стига за години напред.Най добре е да ползваш "ЛИТОЛ - 24" диапазона - температурния за мазане е доста широк като горната граница до колкото помня е 140 гр. целзий.Долната не помня но е поне - 20 от гореспоменатата дименсия.От 1980 си карам с оргиналните втулки мазал съм 2 пъти след разскърцване първия път си взех две за да сменям ама не се наложи.Волана е достатъчно лек за жигула като мускулите ми не са съизмерими с тези на Арнолд Шварценегер.Според мен по големите усилия при въртене на волана са свързани с други причини не е първичното хебела.
Относно оборотомера.Фриско ти е казал.Продават се най различни варианти аз съм с електронен оборотомер със светодиодна линия.В упътването за монтаж е обяснено доста добре.Има и кабели прикачени почити достатъчни.Ами фабрична работа.Нищо че не е много прецизен тоест оборотите вървят май през 200 ама прецизност не ми трябва.
Аз също съм с жигула 1980 г.
Добре дошъл.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: млaдeжa*]  
Автор svetlion (внимателно...)
Публикувано16.08.04 08:07



welcome



Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: vipservice]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано16.08.04 09:16



Здрасти!
Нека и аз да ти кажа нещо, което забелязах през годините.
Първата ми кола беше Жигула от най-най-първите, дето по тях на болтовето пише ФИАТ! Пък и много години работих и все още за кеф работя като автомонтьор.
Какво забелязвам: Много често "майсторите" за да не се трудят много-много сменят само горната втулка на сп.хебел. Така с малко работа взимат повечко пари, а на собственика му остава след много кратко време да се появи отново луфт и гадното скърцане.
Ако се сменят двете втулки,НО!!! и предпазните гумички, които влизат в комплекта с втулки и които много от хората пренебрегват и се смажат с ЛИТОЛ 24 или УНИЛИТ - гарантирам ти, че ще трябва да покараш мноооооооого дълго време, преди да се получи този рецидив!



Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: vipservice]  
Автор vipservice ()
Публикувано16.08.04 14:02



Благодаря за мненията. Ще се занимая с хебела.
Имам питанка относно събиранията,...Има ли някаква система или да си следя форума за сбирка...?



Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: vipservice]  
Автор alex_matrix (2101 SPORT)
Публикувано16.08.04 17:20



по принцип срещите са в неделя

понякога в събота но много рядко

често се срещаме в намален състав когато дават формулата /това е горе долу през две седмици/а и тя е винаги в неделя

3-4 дни преди такава среща има тема където се прави "овикване" да се съберем да изядем по едно тараторче, да пием по една бира да си поговорим и да погледаме бързаците от ф1

за големите срещи темата седи над 1 месец за да могат всички да си предвидят възможностите да дойдат

на 4 септември ще ходим до хасково --- аммм...има тема



Тема Re: въпрос за жигулката минови [re: vipservice]  
АвторPRESSURE (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 18:51



има гресьорка на долната страна на хебела. Ако си имаш такаламит - действай. Ако не в някоя работилница ще се занимаят по въпроса срещу 1-2лв. Ако продължи да скърца - смени втулките или целия хебел с такъв с лагери:) това звучи най-добре защото има най-малък луфт, но се сменя по-трудно и струва повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.