Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 04.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Sveshti-ozna4eniqнови  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано06.04.04 12:13



Nqkoi moje li da mi razqsni kakvo zna4at tiq cifri i bukvi!



Тема Re: Sveshti-ozna4eniqнови [re: maiden]  
Автор AUTO_FORUM (ВАЗ 21063)
Публикувано06.04.04 13:06



До колкото знам това е топлинно число на свещите на Лада е 7.



Тема Re: Sveshti-ozna4eniqнови [re: AUTO_FORUM]  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано06.04.04 15:50



Toplinnoto 4islo e cifrata ama nali ima i nqkakvi bukvi, naprimer N9YC ili C9 C9Y C9YC i t.n.
V4era si kupih za samarata N9YC,tova mi prepory4aha ot lada bulgaria.



Тема Re: Sveshti-ozna4eniqнови [re: maiden]  
Автор AUTO_FORUM (ВАЗ 21063)
Публикувано06.04.04 18:26



Каква марка са???



Тема Re: Sveshti-ozna4eniqнови [re: AUTO_FORUM]  
Автор eдин Пeтъp (ех манияка)
Публикувано06.04.04 20:46



Очевидно Шампионки.
Цифрите и буквите имат за цел да обозначат размери на нарязаната част,размери на гайката,с/без съпротивление,топлинно число,брой и качества на електродите,разстояние м/у тях.
В случая N9YC означава размер за лада,топлинно число 9,меден централен електрод.Крайно обичайна свещ.
Различните фирми използват свои мерки и теглилки.
А за шампион мненето ми е крайно негативно.ДОРИ да са оригинални,те се опитват с една свещ да обхванат прекалено широка гама от доста различни двигатели.

...и дошъл един Петър...


Тема Re: Sveshti-ozna4eniqнови [re: maiden]  
Автор Bobby (хищна птица)
Публикувано06.04.04 20:59



Както пита човека, свещите са Шампион. А и 9У са си най-добри за Лада. За цифрите и буквите гледам, обясниха вече.

Но да го питам Петър - какво им е на Шампионките? От над 10 години моята се кара с такива, с няколко комплекта внесени от Франция, оригинални - като пушка върви. Зимата пък пали като барут, от раз. Дали се опитват да обхванат широка гама от двигатели или не - факт е, че на Ладите работят много добре.

Негативно настроените шофьори у нас, като чуят Шампион, се сещат за онези, които си купуват от битака или от Ем Комплект 33. Само защото считат за ужасно да дадат няколко левчета повече на свещ, за да си вземат оригинални, а не ментета.
Бош не са толкова добри за Лада, помежду другото. Те са за западни коли.

Редактирано от Bobby на 06.04.04 21:01.



Тема Re: Sveshti-ozna4eniqнови [re: Bobby]  
Автор AUTO_FORUM (ВАЗ 21063)
Публикувано06.04.04 23:19



След като си купих Бош и след няма и 1000 км. се развалиха на мен лично ми паднаха в очите. Един приятел си кара ладата с Бош и няма никакви проблеми. Като сравнихме моите и неговите имаха голяма разлика т.е. бяха ментета. От тази партида изпатиха още и други хора каращи лади.



Тема Re: Sveshti-ozna4eniq [re: AUTO_FORUM]  
Автор eдин Пeтъp (ех манияка)
Публикувано07.04.04 10:28



Лично мое мнение: шампиона изглеждат като дялани с теслата-все пак говорим за свещите на нашия пазар.
Аз карам с бриск силвър или триелектродни.Смятам че още не са почнали да ги фалшифицират.
А за това какво пишат производителите по каталозите смятам, че се отнася за нови средностатистически двигатели и тъй като по-износения двигател по правило загрява повечко, предпочитам по-студените свещи.
Това, че някой е останал супердоволен от някаква марка значи нищо и половина-имам познат с алеко на 360хил. без ремонт и е супердоволен от ВМЗ.

...и дошъл един Петър...


Тема Re: Sveshti-ozna4eniqнови [re: maiden]  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано07.04.04 10:33



Merci :-))



Тема Re: Sveshti-ozna4eniqнови [re: maiden]  
Автор _boriana_ (Virus)
Публикувано07.04.04 14:02



Напоследък все повече се утвърждават "АЦ Делко"-то.Вие използвали ли сте такива?
Затова пък хората масово пропищяват от свещите на "Бош".Все пак ремъците им си остават с добро качество....поне засега е така.

The Truth Is Out There...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.