Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 02.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За обезшумяване...нови  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано19.02.04 09:33



Добър резултат ли дава подмяната на уплътнителите на вратите? Възнамерявам да "залепя" страничните прозорчета със силикон, че доста са се изметнали с годините и вятъра свисти през процепите. И другото - ще подменя гумата на пода с мокет (продава си се за лада), а може и да сложа някаква изолация - киче или нещо подобно. Може ли накой да сподели опит в тази насока?:)



Тема Re: За обезшумяване...нови [re: PRESSURE]  
Авторmaniqshki (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 09:46



ами никсън , аз мога да кажа това , което съм чувал и виждал . Та относно мокета не знам дали се продава ( предпшолагам НЕ ) , но един приятел така си направи на неговата Лада . Та въпеосния похват е сваляш гумата и режеш мокета по нея . А той за обезшумяване си сложи под мокета по един допълнителен лист 0.2 поцинкована за пода с уплътнение пенополиуретан ( ши мъ прошавати ако бръкам нещо )
ъм тфа знам аз и резултата беше , направо смайващ
п.п. тя не ти е от най-шумните колата и мисля , че ще стане много файска

аре по-здраф



Тема Re: За обезшумяване...нови [re: maniqshki]  
Автор MechMus (mitni4ar)
Публикувано19.02.04 10:09



Относно мокета мммм продава се тва не е проблема и ценат не е много висока беше или 17 или 27 не си спомням в момента и се цялото семейство КЛАСИКА !

Cedkaaaa ,MAJNAAAAAAA
http://mitnica.hit.bg/


Тема Re: За обезшумяване...нови [re: maniqshki]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано19.02.04 10:29



danke, а откъм двигателя? Мисля да залепя изолация за тръби (нещо като дунапрен е, но самолепящ) на предния капак, но може би и на стената към купето ще трябва.



Тема На капаканови [re: PRESSURE]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано19.02.04 12:10



умната - пожароопасно е.

UB40 !



Тема Re: На капаканови [re: jamie]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано19.02.04 13:27



Продава се автомобилна изолация - незапалима, е не е много ефтина обаче .
Има дебелини 10/20/30 мм - цената на първата е около 10лв/кв.м.

Enjoy the True Spirit


Тема Re: На капаканови [re: Mapтo]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано19.02.04 14:41



Имаш ли представа къде бих могъл да я намеря с Сф? Какво представлява - самолепяща ли е или се закрепва по друг начин?10Х.



Тема Re: Не на капаканови [re: PRESSURE]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано19.02.04 20:00



Първо здравей.Виждам регистрирал си се в сайта.
Виждал си ми колата та след разни кръпки по дъното в момента вътрешната изолация от към дъното се състои в следното
-Намазано дебело около 1 см. върху ламарината смеска от асвалт,някакъв разтворител може и бензин най добре става с АМВ или МРТ на котлон може и газов става добра консистенция наливам го направо от кутията и размазвам с четка за изхвързяне.
-После стандартната оргинална вата с пласт асвалт за спиране на звуковите вълни тя е някъде 3-4 см. предполагам я знаеш ако си я свалял ти.
-После на два три ката нагънат текстил тъкан от баба ми черга килимче каквото имаш за подмяна из къщи това са още около 3-4 см.
-След нея идва ред на микропорестата гума около 1 см.
-След това гумената постелка оргиналната и върху нея изтривалки гумени оребрени отпред и от зад тип мокет.
С тоя "сандвич" смея да твърдя шум от долу от гуми не се чува въобще.Всичкото това съм се постарал да го вдигна максимално нагоре в граката на предните седалки така че възможно най много да намаля шума от трансмисията и мотора.Много добре изолира но скоростната кутия се чува а също и мотора.
За любителите на изолация на предния капак - правил съм си експеримен да направя това - пових като бебе капака на клапаните и допълнително на целия капак - никакво забележимо спадане на шума в купето от мотора така че зарежи тая инициатива а наблегни на вертикалната преграда до колкото можеш да лепиш по нея изолации.За да не се подпалиш можеш да ползваш вата - минерална с фолио - не се замозалепва но можеш да ползваш лепило - да речем хелметекс.Има наистина такива изолации както е на тръбите за топла вода и аз си мислех да правя подобно нещо но така и си остана с мислене.
Ватата дето е специално за автомобили и то лада.Виждал съм я не ми пареса въобще.Ако си надигал задната седалка си виждал едни конопени глупости под нея е това е тази вата и е само един сантиметър не си заслужава парите.Според моето скрамно мнение трябват поне 5 и то ефективна дебелина на ватата.Не си махай в случай че не са пробити оргиналните гумени постелки просто слагай под тях.
Основния източник на шум вече остава преградата между теб и мотора и скоростната кутия.
Ако ти свисти от прозорчетата не мажи силикона напразно - вцеми отвори ги изчисти пролуките намажи с течен парафин пооправи тук там и пробвай как е-силикон винаги можеш да залепиш но после трудно ще го изчистиш от гумата и естетиката се губи.Уплътненията на врътите също се мажат с течен парафин но аз си ползвам още оргиналните тук там попълнени с гъвкав и тънкостетен маркуч. Но последния е много малко просто да покрия свиването от годините.
Айде късмет със звуковата изолация.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Не на капаканови [re: млaдeжa*]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано20.02.04 23:09



Ами лошо е, че аз съм от хората дето винаги се опитват да си оставят вратичка за връщане назад. Имам предвид, че все още си мисля да поставя нещо, което при бъдеща необходимост от кръпки да може да се отстрани и да се прецени положението отдолу. При боядисването преди 3-4 години омазах колата зловещо с БОДИ - 2х10кг отидоха, но при появяване на ръжда трудно се стърже, ако опитам с телена четка на бормашината се разтапя и почва да маже. Ако бях на сегашния акъл щях да ползвам само боя в дебел пласт и нищо повече. Освен това ми се ще изолацията да не задържа влага, та като цяло все още нищо не съм измислил. Мислех си нещо, като пласт балатум най-отдолу затварящ херметично пода (но да може да се маха при необходимост) и върху него да творя и най-отгоре задължително да завърша с мокет.
Колкото до страничните прозорчета - на два пъти колата я разбиват оттам и пантите са толкова изметнати, че не можаха да се оправят и не само свисти вятър, но миналата година навяваше сняг през дясното, а и гаджето разправя, че духало вятър оттам което аз не съм усещал досега. Луфта от едната страна успях да намаля до... 7-8 мм в горния край, та май окончателното залепване остава последна спирка колкото и да не ми се ще и да са ми удобни.
Благодаря:)
ПС: Между другото горивната помпа на Голфа тая вечер май се скапа окончателно след дълго и мъчително боледуване, та там какво изваждане се очертава другата седмица... добре, че е Жигулатора да спаси положението, че щях да увисна като прани гащи - ей така, тежи ми - да споделя.

Редактирано от PRESSURE на 20.02.04 23:12.



Тема Re: На капаканови [re: PRESSURE]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано21.02.04 11:20



Да - продава се в Дружба-1 - има склад за изолации всякакви (вата - автомобилна и обикновена/ стъклена и т.н.). Лошото е, че се продава на мин. 2м.кв - има вариант и с фолио, но няма самозалепващи се.
Склада се намира точно срещу бензинстанцията на BP на булеварда към Дружба-2, където се разделят трамв. 20 и тролейте - малко неясно ама не се сещам как по-точно да го обесня :))


Ако дъното на колата ти е добро - т.е. ако си е обработено с боя и т.н., режеш от изолацията (файърекс се вика между другото) - слагаш я и отгоре задължително килим - това е достатъчно за да ти заглуши шума от пътя. Килима е много важен - спира около 60-80% от шума. Ако си със гумени постелки задължително ги изхвърли.
Мазането с асфалт (ако ти се занимава) е много хубаво - но се прави от долната страна на колата. Предплагам че с асфалт няма да ти се занимава затова ти препръчвам поне BODY 910 - на каучукова основа (не 930 което е асфалт) - това за отдолу става дума.
Оригиналната вата на Ладата под предните места обикновено е смачкана и не е по-дебела от 0.5-0.8 см. и не е особено добра защото асфалта се рони - ватата задържа влага и в крайна сметка се разнищва.
Не се слагат никакви тесктилни или други подобни тъкани защото задържат влагата и се образуват направо плесени.
Винаги има смисъл да сложиш изолация на предния капак - по този начин премахваш шума от вибрацията на ламарината на капака - доста голяма площ е! Остава директния шум от двигателя - тука е най-трудния момент - ако имаш възможност сваляш таблото и на всички по-големи участъци от ламарина лепиш файърекс.
Уплътненията на вратите се мажат с глицерин и то задължително добре се натрива - можеш да ми вярваш защото моите са оригиналните на колата и са от 1977 година и през тях не минава нищо.

Enjoy the True Spirit



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.