Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 22.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Знае ли някой ?нови  
Автор Baнkaтa (непознат )
Публикувано12.02.04 15:56



Абе хора чух че някакъв си сложил на Жигулата двигател на Fiat ( само дето не му знам модела ) 1800сс с 5 степенна скоростна кутия ! Какъв е тоя Fiat некой да има идея ?
А също имам и неколко други въпроси:
1) Колко мм. максимално може да се шлайфа главата?
2) Колко мм. могат да се разширят цилиндрите ( някой ми беше казал че максимума е 1.25 Вярно ли е?)
3) Като се шлаифа главата как се подсилват мотовилките или се слагат някакви по здрави така че да не изхвърчат през блока.

Понеже съм още зелен в автомобилизма моля да ме извините ако съм допусна някакви грешки.



Тема Re: Знае ли някой ?нови [re: Frysco]  
Автор Baнkaтa (непознат )
Публикувано12.02.04 17:43



Мерси много Frysco !
A от този фиат ли е 5 скоростната трансмисия ?
А някой ми беше казал за Лада 21106 с двигател на Опел С20ХЕ 1998сс и около 150 коня. Той дали се намъква в коша на Жигулата ?
По принцип намират ли се такива двигатели от Фиат? Колко струват горе-долу и как стои въпросът с подръжката има ли части за тях в БГ или не.



Тема Re: Знае ли някой ?нови [re: Baнkaтa]  
Автормaнияшkи (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 08:27



ши карам отговоите по реда на зададените въпроси:
1.ако не ме лъже паметта става въпрос за фиат абарт, който е с 5 скорости, ама нека и колегите да кажат
2.она тоа модел ладюха е с предно , и на жигула забрави да напъхаш такъф мотор , не че е невъзможно , но трябва да имаш баят длибоки джебове
3.трудно се намират , а за частите мога да съдя по опита на един приятел , той имаше такъф , и му беше много зор.
аре по-здраф




Тема frisco nee prav [re: Frysco]  
Автор kasapina (непознат )
Публикувано13.02.04 16:43



abe frisco fiat 125 p pot4ertavam P nqma 16 ventila.zna4i ima motor 124 AC koito e 1600 s dva razpredelitelni vala i e s 8 osem klapana sas moshtnost 105ks.
negovite butala sa 80mm sas hod 80mm.sashto taka e snabden sas karburator solex naistena tozi dvigatel stava na jigula ili lada no ispuskatelnite kolektori se pripravqt malko.osven tova rqdko se namirat 4asti za toq motor.az li4o sam se zanimaval s nego.



Тема Re: frisco nee pravнови [re: kasapina]  
Автор AUTO_FORUM (ВАЗ 21063)
Публикувано13.02.04 23:57



Тази Лада 21106 си e кола която се произвижда сериино и си е с двигател на Opel по модел. Също така има и модели с двигател Opel C20XE Рали: 1998сс, степен на сгъстяване 11,7, 240 к.с. Повече може да прочетеш тук

.



Тема Re: Знае ли някой ?нови [re: мaнияшkи]  
АвторBaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 13:11



Мерси много за информацията ! Смятам да си сложа стария двигател от Лада 1600 и да не се занимавам. Се пак не се отказвам от 5 степенната скоростна кутия.



Тема Re: frisco nee pravнови [re: kasapina]  
Автор Koфтият (непознат )
Публикувано15.02.04 12:11



Tи обаче си прав,това е двигателя.Не знам твоето мнение за двигателя какво е,но моето е такова,че аз ако вече го имам, по една или друга причина,ще гледам на всяка цена да се отърва от него.А да го нямам и да го търся и желая........за това въобще не става дума.Това няма да се случи за нищо на света.Ще сменя колата (барабар с двигателя), ще сменя и страната .....и жената....и този двигател няма да взема.Толкова е 'хубав'.



Тема Re: frisco nee pravнови [re: Koфтият]  
Автор eдин Пeтъp (ех Манияка)
Публикувано15.02.04 13:11



В 99% от случаите нещата се оправят със смяна само на жената



Тема Re: frisco nee pravнови [re: eдин Пeтъp]  
Автор MechMus (mitni4ar)
Публикувано16.02.04 00:25



а каде може да се види неква снимка на тоzи фиат стот ми е много интересен как иzглежда

Cedkaaaa ,MAJNAAAAAAA
http://mitnica.hit.bg/


Тема neshto ne si prav fryscoнови [re: Frysco]  
Авторvaskoni_racing (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 11:48



batence motora ot abartovia motoer na fiat 1600 e 115 konia a ne 105 a motora 2000 e 124




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.