Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 21.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Релето за мигачите искам да го сменя но като разбр  
АвторШeмeт (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 12:13



... разбрах на какво шибано място се намирало под таблото високо горе,да знае няко трик да смена релето без да свалям таблото че като си помисля че трябва да разкачвам сума ти работи лошо ми става а иначе релето ми се е преебало като пусна мигач вече свети постоянно без да мига та затова трябва да го сменя,идеи някакви за по-лесна смяна?
Благодаря предварително



Тема Re: Релето за мигачите искам да го сменя но като разбрнови [re: Шeмeт]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано06.02.04 13:41



Няма начин, трябва да свалиш уредите - не цялото табло обаче. Уредите се свалят горе долу лесно, не би трябвало да имаш проблем. Първо сваляш капаците на волана и полсе вадиш уредите. Нищо особено няма.

Enjoy the True Spirit


Тема Re: Релето за мигачите искам да го сменя но като разбрнови [re: Frysco]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано07.02.04 08:45



Какво грънци бе :))
Ми точно така във всички случай сваляш уредите - нали и аз това казвам.... пък ако е със 2103/6/7 трябва със сигурност да свали и пластмасите на волана - за другите верно не знам:))

Enjoy the True Spirit


Тема Да му се не види макар:(нови [re: Mapтo]  
АвторШeмeт (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 15:57



3-ката ми е ладата,смених релето като свалих пласмасите и така монтирах го пуснах мигачите работят и го сглобих но после като заработят малко по-продължително спират да работят и с една дума явно е дефектно релето руска му работа та в понеделник ще го сменя и пак наново аман



Тема Re: Да му се не види макар:(нови [re: Шeмeт]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано07.02.04 19:00



Ако релето ти е термобиметално тоест кръгъл корпус светъл алуминиев то зарежи тая работа.Вземи си електронния вариант по качествен е иначе пак можеш да стигнеш до този проблем.
Грънците и аз не знам но моето се сменя както е казал Фриско таблото се сваля за раз два релето за три четири.Описал съм процедурата с някои екстри в сайта.
Термобиметала е гадна работа щото се нагрява от тока който минава през лампите на мигачите и ако е по голям прас нагъва се метала двойние повече и си остава така или пък ако е изгоряла крушка или пък ако си сменил някоя с по мощна или пък да имаш някъде пропуски по масата щото и тя ще товари веригата ако не е коректна.При електрониката дори и крушда да изгори мигачите останалите ги имаш на разположение.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Да му се не види макар:(нови [re: млaдeжa*]  
АвторШeмeт (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 00:20



А ще трябва ли да пипам нещо по кабелите като сложа другото реле което ми препоръчваш?
Мерси



Тема Re: Да му се не види макар:(нови [re: Шeмeт]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано09.02.04 20:06



Има една статийка в сайта на Лада дето на дълго и широко съм описал нещата по подмяна на това реле плюс някои екстри по въпроса.Така че прочети и направи.
Възползвам се отново за реклама на въпросния сайт-vaz.hit.bg
и да изкажа отново благодарности на Автофорум за публикациите.Нещата дето съм описал съм ги правил преди година и не помня много от тях и за това съм ги написал тогава.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Да му се не види макар:(нови [re: млaдeжa*]  
АвторШeмeт (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 10:49



Мерси за информацията за поставянето на аварийните,имам аларма и разбрах за какво става въпрос но вчера ходих до няколко жичкаджии но никой не искаше да ги прави аварийните било голяма врътня и не им се занимавало въпреки че им предложих допълнитолно да ги почерпя Да ми препоръчаш в софия някой жичкаджия?
10x



Тема Re: Да му се не види макар:(нови [re: Шeмeт]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано11.02.04 20:11



Еми аз съм Майничка-от Пловдив съм.
Що за жичкаджии са туй.Не е чак толкоз голяма врътнята.Като за първи път се оправих с аварийните за половин ден.След писанията ми при подробно запознаване средно разбиращ жичкаджия би се справил да не повече от 2 часа.А грамотния въобще не би ти правил уговорки.Дано колегите те дадат адресче.Тия ги зарежи.И другите неща ще ги свършат като кучето на нивата.Не разчитай повече на тях.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Да му се не види макар:(нови [re: млaдeжa*]  
Автор ladaraider ()
Публикувано11.02.04 21:26



Не знам с какво реле си, не знам с какъв бутон си за аварийните, но ако искаш, някоя вечер, на някой осветен паркинг.... бензиностанция и т.н. може да се опитаме да ги преборим тез пусти мигачи ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.